Фінансове забезпечення виконання державного завдання

  1. Фінансове забезпечення виконання державного муніципального завдання в формі субсидій
  2. Порядок надання субсидій бюджетним установам
  3. Розрахунок фінансового забезпечення забезпечення виконання державного муніципального завдання
  4. R =

Для виконання державного завдання засновник доводить до казенних установ ліміти бюджетних зобов'язань на підставі бюджетного кошторису, до бюджетних і автономних установ - субсидії. Це є фінансовим забезпеченням госзаданія.

Фінансове забезпечення виконання державного муніципального завдання в формі субсидій

Порядок, за яким потрібно визначати обсяг і умови надання субсидій на виконання державного (муніципального) завдання, встановлюють нормативно-правові акти:

  • Уряду РФ - щодо субсидій з федерального бюджету;
  • вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта РФ - щодо субсидій з бюджетів суб'єктів РФ;
  • місцевої адміністрації - щодо субсидій з місцевих бюджетів.

Щоб виділити субсидію, засновник, крім самого державного завдання , Укладає з бюджетним (автономним) установою угоду на його фінансове забезпечення. В угоді прописують порядок і умови надання субсидії. Вимоги до змісту угоди встановлені пунктом 44 Положення, затвердженого постановою Уряду РФ від 26 червня 2015 р № 640.

Читайте про те, як формувати переліки державних (муніципальних) послуг

Порядок надання субсидій бюджетним установам

Невід'ємною частиною угоди про фінансове забезпечення є графік перерахування субсидій, тобто порядок надання субсидій (п. 45 Положення, затвердженого постановою Уряду РФ від 26 червня 2015 р № 640). При складанні графіка майте на увазі, що субсидію установі потрібно перераховувати не рідше одного разу на квартал в сумі, яка не перевищує:

  • 25 відсотків річного обсягу субсидії протягом I кварталу;
  • 50 відсотків річного обсягу субсидії протягом першого півріччя. А для установ, діяльність яких вимагає нерівномірного фінансового забезпечення (наприклад, освітні) - до 65 відсотків;
  • 75 відсотків річного обсягу субсидії протягом дев'яти місяців.

Є випадки, коли укладати угоду, тобто передбачати порядок надання субсидій бюджетним установам, не потрібно. По-перше, якщо установа виконує функції головного розпорядника федерального бюджету. А по-друге, щоб визначити обсяг і періодичність перерахування коштів субсидії на госзаданіе відокремленим підрозділам установи. Для таких установ є можливість прийняти свій правовий акт (наказ, розпорядження). І цей документ якраз і буде визначати обсяг і періодичність перерахування субсидії. Про це сказано в пунктах 40, 44 Положення, затвердженого постановою Уряду РФ від 26 червня 2015 р № 640.

Вищенаведений порядок не поширюється на установи, які знаходяться в стадії реорганізації або ліквідації.

Чітайіе про те, як сформувати державне (муніципальне) завдання

Такий порядок передбачений пунктом 46 Положення, затвердженого постановою Уряду РФ від 26 червня 2015 р № 640.

Розрахунок фінансового забезпечення забезпечення виконання державного муніципального завдання

Обсяг субсидії (фінансового забезпечення) на виконання госзаданія установі розраховуйте на підставі нормативних витрат на надання послуг з урахуванням витрат на утримання нерухомого та особливо цінного рухомого майна (оці). Причому може бути, що установа надає держпослуги (виконує роботу) в рамках госзаданія за плату. Тоді розмір субсидії зменшите на обсяг доходів від платної діяльності, які плануються до вступу від споживачів таких послуг (робіт).

Формула розрахунку финобеспечения наступна:

R = Для виконання державного завдання засновник доводить до казенних установ ліміти бюджетних зобов'язань на підставі бюджетного кошторису, до бюджетних і автономних установ - субсидії

де

Ni - нормативні витрати на надання i-й держпослуги, включеної в відомчий перелік;

Vi - обсяг i-й держпослуги, встановленої госзаданіе;

Pi - розмір плати (тариф і ціна) за надання i-й держпослуги, якщо установа надає платні послуги в рамках госзаданія;

NУН - витрати на сплату податків, як об'єкт оподаткування за якими є майно установи;

NСІ - витрати на утримання майна установи, яке не використовується для надання держпослуг і загальногосподарських потреб.

Зменшувати розмір субсидій на виконання госзаданія можна тільки в строго встановлених випадках.

Про виконання державного (муніципального) завдання потрібно відзвітувати. Про те, як це зробити, читайте тут

За загальним правилом зменшити обсяг субсидії, наданої на виконання госзаданія, протягом терміну його виконання можна тільки при зміні самого госзаданія (п. 2.2 ст. 4 Закону від 3 листопада 2006 № 174-ФЗ, п. 3 ст. 9.2 Закону від 12 січня 1996 № 7-ФЗ, п. 41 Положення, затвердженого постановою Уряду РФ від 26 червня 2015 р № 640). Щоб уточнювати показники госзаданія і скорочувати обсяги субсидії, засновнику потрібно вчасно проводити контрольні заходи.

Якщо федеральний бюджетне (автономне) установа не повністю виконало госзаданіе, залишок субсидії, який виник через це, воно повертає в бюджет. А засновник повинен відзвітувати в Мінфін Росії про обсяг цього залишку.