Фінгерстайл або гра медіатором на гітарі.

Можливо, так було завжди: гітарні виконавці створювали опозиції. "Фінгерстайл проти медіатора", "Джаз проти року" і т.д. Може, це в самій природі людини: знайти ворога і боротися з ним, а, може, це все - небажання займатися.

Останнім часом (а може бути так було завжди) гітарні виконавці стали створювати опозиції. "Фінгерстайл проти медіатора". "Фламенко проти класики". "Джаз проти року". "Джаз-рок проти кантрі". "Нейлон проти металу". Може, це в самій природі людини: знайти ворога і боротися з ним, а, може, це все - небажання займатися. І дійсно, якщо подумати: це так здорово міркувати про такі високі речі, завжди є тема для розмови. "Ти чув? Вася то до сих пір в фінгерстайле в'язне, дурень, одним словом. А Петя ось уже другу" палку "купив, перша-то зовсім стерла ... чи багато в кориті користі?"

Проте, кожна стилістика несе в собі своє зерно. Фінгерстайл хороший і медіатор хороший, і обидва вони "штир" по-своєму. В ідеалі, чим більше стилів є, тим більший емоційний вибір є в розпорядженні. Отже, розберемо, що для чого.

Медіатор! Гарне винахід, корисну. Дає щільний звук, береже нігті, дозволяє "запилювати" швидкі пасажі. Область застосування - як правило, це електрогітара в ансамблі, або джазова полуаккустіка, або акустика-акомпанемент. Неможливо пальцями домогтися такого "м'яса", просто не вистачить фізичних сил. Такий спосіб звуковидобування хороший, коли аккомпаніруешь вокалісту на гітарі без подзвучки, наприклад, на вечірці. А якщо Ви проводите уроки гітари в Москві , Так це взагалі річ незамінна.

Тому запам'ятаємо правило: навіть якщо немає гітари з собою, в кишені завжди знайдеться медіатор, або парочка на всякий випадок (це як пачка презервативів), особливо якщо є хоч один шанс, що він або вони можуть знадобитися. Думати треба заздалегідь. Самі тільки кішки народяться. І то ми часто чуємо за вікном, що не так вже й самі ...

Електричка (або в народі "дошка") - Інтрументи особливий. Не дуже добре "розгойдується" пальцями. Можна примудритися, але не та динаміка. А ось плектр допомагає вирішити цю невдачу. Просто і зручно. Але! Медіатором грати сольно складніше, ніж пальцями.

Фінгерстайл при грі на гітарі дає можливість одному гітаристу замінити ансамбль. Вести лінію баса, мелодію, підголоски. У цьому способі звуковидобування, звичайно, багато тонкощів, одна з яких - отримання на виході красивого звуку. Класичні гітаристи витрачають на це роки. Зате потім!

Пам'ятаю, прийшла до мене на навчання на гітарі в Москві жінка і принесла ... як би точніше висловитися ... унітаз, корито з скалками, обробну дошку знайдену на місцевій смітнику. І ось довелося напружитися і витягти з неї останні сльози. Ці чарівні краплі звуку. Як у пісні: "дві гітари, зойкнувши жалібно занили". Точно сказано - саме так. Але найцікавіше чекало попереду. Вона уважно послухала і прорекла абсолютно геніальну річ: "О, яка у мене гітара! А я її вже хотіла продати." (У істину жадібність людська не знає не з кордонів не меж) "А вона звучить! Ні, тепер я її не продам!"

Що ж. Корівку свого не віддам нікому, така худоба потрібна самому. Я втратив дар мови, ще довго ця картина стояла у мене в очах. Ще не растворалась в нескінченному блаженстві творчості. Але, тим не менш, дана історія ще раз наочно демонструє важливість роботи над звуком.

Висновок: вводите в ваш арсенал різні техніки. Виводите все непотрібне і насолоджуйтеся результатом. Якщо отриманий результат огидний, зверніться до того, хто вміє це робити, і найголовніше - може ця навичка передати. Ніколи не впадайте у відчай, не займайтеся самоїдством, краще бутерброд з чаєм. І, звичайно, побільше і правильно займайтеся. Успіхів.

Автор: Михайлов М.Г.

Quot;Ти чув?
И багато в кориті користі?