22.08.17
Федеральний інститут педагогічних вимірювань (ФІПІ) опублікував на своєму сайті проекти документів, що регламентують структуру і зміст контрольних вимірювальних матеріалів (КІМ) єдиного державного іспиту 2018 року, http://www.fipi.ru/ege-i-gve-11/demoversii-specifikacii-kodifikatory який здають випускники 11 класів, і основного державного іспиту http://www.fipi.ru/oge-i-gve-9/demoversii-specifikacii-kodifikatory для випускників 9 класів.
Дані документи є основою для складання екзаменаційних матеріалів і щорічно публікуються для експертного обговорення до початку навчального року. Вони також дають можливість майбутнім учасникам ЗНО-2018 та викладачам скласти уявлення про те, що їх чекає на іспитах в новому навчальному році.
Для розуміння того, як потрібно виконувати екзаменаційну роботу, слід в першу чергу ознайомитися з демонстраційними версіями контрольних вимірювальних матеріалів з предметів цього року. Вони допоможуть скласти уявлення про структуру майбутніх КІМ, кількості завдань, їх формі і рівні складності. Крім того, в демонстраційному варіанті наведено критерії оцінки виконання завдань із розгорнутою відповіддю. З ними важливо ознайомитися, щоб розуміти вимоги до повноти і правильності запису відповіді. Завдання, що включаються в демоверсії, не використовуються на іспитах, але вони аналогічні реальним.
Повний перелік питань і тем, які можуть зустрітися на іспиті, наведено в кодифікатор елементів змісту і вимог до рівня підготовки випускників. Його можна використовувати при складанні плану повторення матеріалу перед іспитом.
Проекти опублікованих документів не передбачають зміни в 2018 році структури і змісту КІМ ЄДІ з біології, географії, історії, математики та іноземних мов.
У екзаменаційної роботи з інформатики в завданні 25 прибрана можливість написання алгоритму природною мовою в зв'язку з незатребуваність цієї можливості учасниками іспиту. Приклади текстів програм і їх фрагментів в умовах завдань на мові Сі замінені на приклади на мові С ++, як значно більш актуальному і поширеному.
У екзаменаційної роботи з літератури уточнено вимоги до виконання двох завдань і введена четверта тема твору.
В екзаменаційну роботу з російської мови включено завдання базового рівня, що перевіряє знання лексичних норм сучасної української літературної мови.
В екзаменаційну роботу з фізики додано одне завдання базового рівня, що перевіряє знання елементів астрофізики. У роботу з хімії додано одне завдання високого рівня складності з розгорнутою відповіддю.
Внесено зміни в систему оцінювання екзаменаційних робіт з літератури, суспільствознавства, російській мові, фізиці і хімії.
ФІПІ запрошує експертне та професійне спільноти взяти участь в обговоренні проектів екзаменаційних матеріалів 2018 року. Всі зауваження та пропозиції приймаються на електронну адресу: [email protected] до 30 вересня 2017 р