Фотоапарати для початківців фотографів

Для тих, хто тільки робить свої перші кроки в фотографії, вибір фотоапарата є досить відповідальним і серйозним справою. Камера для початківця фотографа повинна бути зручною і по можливості простий у використанні, вона повинна володіти набором певних сюжетних програм і автоматичних функцій, які можуть знадобитися новачкові під час зйомки. Фотоапарат повинен дозволити починаючому фотографу розібратися у всіх тонкощах фотографічного мистецтва, але при цьому він не повинен дозволити заплутатися в різних настройках, щоб не втратити інтересу до фотографії.

На які особливості варто звертати увагу при виборі фотоапарата для початківця фотографа-ентузіаста? І які моделі камер можна рекомендувати новачкові?

Вибір камери для новачка

Фотографу, перш за все, необхідно визначитися з тим бюджетом, який він буде готовий витратити на придбання фотоапарата. Адже сучасні фотокамери можуть коштувати дійсно дуже дорого. Не варто забувати і про різні аксесуари, які доведеться докуповувати разом з фотоапаратом. Це може бути і карта пам'яті, і зарядний пристрій, і змінна оптика. Купівля першого фотоапарата може в підсумку обійтися Вам в дуже кругленьку суму. Тут, напевно, головне для новачка зробити правильний вибір між покупкою компактного цифрового фотоапарата і більш просунутою дзеркальної фотокамери, яка традиційно коштує дорожче. Потрібно орієнтуватися на те, які цілі і завдання стоять перед початківцям фотографом.

Якщо Ви хочете спробувати свої сили в фотографії з простих домашніх знімків, зйомки симпатичних пейзажів або портретів, то варто зупинитися на більш доступною, компактної цифрової фотокамери. Такі камери зазвичай відрізняються стильним дизайном і компактними розмірами, завдяки чому фотоапарат можна завжди брати з собою в дорогу і в подорожі. Але найголовніше, що компактний цифровий фотоапарат володіє автоматичними настройками і великим вибором сюжетних програм, що підходять для різних умов зйомки. Таким чином, починаючому фотографу не потрібно буде глибоко вникати в тонкощі різних параметрів роботи камери, йому досить лише правильно побудувати композицію кадру, вибрати той чи інший сюжет і натиснути на кнопку. Просунута цифрова «мильниця» з мінімумом ручних налаштувань - це непоганий стартовий вибір для новачка. Тим більше, що сучасні цифрові компакти за багатьма своїми можливостями не поступаються дзеркальних фотоапаратів.

Якщо ж Ви віддаєте перевагу відразу ж отримати максимальне поле для творчих експериментів і знайомства з фотографією, то варто вибрати дзеркальну камеру. У таких фотоапаратах застосовується світлочутлива матриця, яка за своїми фізичними розмірами перевершує матриці, що використовуються в компактних цифрових камерах. За рахунок цього забезпечується більш висока якість знімків. Плюс до всього дзеркальні фотоапарати відрізняються швидкою реакцією і високою швидкістю зйомки, тому якщо Ви плануєте відразу ж приступити до зйомки динамічних сцен, то, звичайно, кращим вибором буде дзеркальна камера. Але що ще більш важливо, дзеркальні фотоапарати забезпечують можливість зміни об'єктиву для вирішення найрізноманітніших фотографічних завдань. Змінна оптика відкриває перед початківцям фотографом найширші перспективи для творчості.

На відміну від компактних цифрових фотокамер, «дзеркалки» надають фотографу можливість самостійно встановлювати діафрагму, експозицію, тривалість витримки і інші настройки. У зв'язку з цим дзеркальний фотоапарат все ж вимагатиме від початківця фотографа володіння певними знаннями і навичками. З іншого боку, купивши дзеркальну камеру початкового рівня, можна поступово рости в професійному плані, постійно експериментуючи з настройками, і далі вже переходити на більш серйозний рівень. До речі, багато моделей дзеркальних фотоапаратів сьогодні мають спеціальний режим довідки, якраз розрахований на новачків. Він дає докладні інструкції до різних функцій камери і спрощує установку тих чи інших налаштувань.

Що стосується технічних параметрів камери для початківця фотографа, то тут варто звернути увагу на матрицю, зум, можливість зміни об'єктиву і автономність роботи фотоапарата. Матриця фотоапарата, як відомо, складається з величезної кількості світлочутливих елементів, так званих пікселів, кожен з яких зберігає певну частину зображення. Не потрібно піддаватися рекламним трюкам і приділяти велику увагу такій характеристиці, як кількість мегапікселів. Насправді дозвіл матриці фотоапарата не має такого великого значення, адже для друку фотографій розміром 20х30 буде достатньо і шестимегапиксельной матриці. Сучасні ж цифрові фотоапарати зазвичай оснащуються матрицею з дозволом в 10 і більше мегапікселів. Набагато важливіше фізичні розміри матриці камери. Адже чим більше матриця фотоапарата, тим краще перенесення кольорів, вище чутливість і менше шуму.

Фотоапарат для початківця фотографа повинен володіти як мінімум 3-4х зумом. Добре, якщо камера буде забезпечувати можливість користування змінною оптикою, адже це суттєво розширить можливості фотографа. При виборі фотоапарата варто звернути увагу і на автономність його роботи - скільки знімків він здатний буде зробити при одній зарядці акумуляторної батареї.

Звичайно, обов'язковим для будь-якого фотоапарата початкового рівня має бути наявність автоматичних налаштувань і сюжетних програм для різних умов зйомки. Щоб починаючому фотографу було комфортно знімати в будь-якій ситуації, йому на вибір повинні бути надані різні сюжетні програми з уже готовими настройками - «портрет», «пейзаж», «спорт», «нічна зйомка» і ін.

Тим новачкам, які відразу ж хочуть розібратися у всіх тонкощах роботи фотоапарата, варто звернути увагу і на наявність в камері, крім автоматичних налаштувань, можливості регулювання експозиційних параметрів. Зокрема, наявність режиму пріоритету діафрагми, режиму пріоритету затвора і ручного режиму. Камера для новачка повинна забезпечувати автоматичне визначення експозиції і підтримувати функцію автоматичного фокусування, щоб не виникало ніяких труднощів під час зйомки. Такі режими і функції, як «стежить фокус», автоспуск, макрозйомка, подвійне експонування, ефектні фільтри, також будуть корисним доповненням фотоапарата для початківця фотографа. Поворотний РК-дисплей, на який можна виводити зображення прямо в процесі зйомки, дозволить новачкові швидко вчитися на своїх помилках і правильно компонувати кадри.

В цілому, якщо Ви тільки починаєте опановувати основи фотографічної майстерності, то не варто гнатися за дорогими і просунутими професійними моделями фотокамер. Новачкові завжди краще починати з простого. Оптимальний фотоапарат для початківця фотографа повинен мати непогану функціональність, мати гарну матрицею і оптикою, а також набором сюжетних програм і автоматичних режимів роботи.

Камери для початківця фотографа

Сьогодні на російському ринку представлено досить широке розмаїття моделей компактних і дзеркальних фотоапаратів, які можна рекомендувати починаючому фотографу. На які моделі варто звернути особливу увагу?

Nikon Coolpix P500

Nikon Coolpix P500

Серія компактних цифрових фотоапаратів Coolpix від компанії Nikon традиційно користується великою популярністю. Для початківця фотографа можна порадити модель Coolpix P500 в цій лінійці. Компактний фотоапарат Nikon Coolpix P500 відрізняється просунутим зум-об'єктивом NIKKOR з 36-кратним збільшенням та КМОП-матрицею з роздільною здатністю в 12,1 мегапікселя. Зручність компонування кадру забезпечує поворотний РК-монітор з діагоналлю 7,5 см і покриттям. Різні режими експозиції гарантують хороші творчі можливості для новачка і контроль над ключовими настройками зйомки.

Камера має програмний автоматичний режим (P), автоматичний режим з пріоритетом витримки (S), автоматичний режим з пріоритетом діафрагми (A) і повністю ручний режим (М). Для фотографування динамічних сцен апарат Coolpix P500 здатний забезпечувати безперервну зйомку зі швидкістю 8 кадрів в секунду з повним дозволом 12,1 мегапікселя. Фотоапарат має і режим панорамної зйомки на 360 ° / 180 °, що дозволяє фотографу створювати красиві, динамічні панорами. Вбудована система виявлення руху забезпечує зменшення ефекту тремтіння камери. Досить висока світлочутливість до 3200 одиниць ISO також сприяє зниженню ймовірності змазування зображення при зйомці. Крім усього іншого, фотокамера Nikon Coolpix P500 підтримує і запис відеороликів у форматі Full HD (1080p) зі стереозвуком.

Nikon D 3100

Nikon D 3100

Якщо ж Ви вирішили придбати дзеркальний фотоапарат, то серед моделей компанії Nikon можна рекомендувати камеру D3100, яка здатна перетворити звичайну зйомку для початківця фотографа в дуже захоплююче і цікаве заняття. Цей дзеркальний фотоапарат має досить компактними розмірами з невеликою кількістю керуючих елементів на своєму корпусі. Що важливо для новачків, камера D3100 має інтелектуальний режим довідки, завдяки якому можна дізнатися, як краще оптимізувати настройки фотоапарата для того, щоб отримати чудові знімки в тих чи інших умовах.

Що стосується технічних особливостей фотоапарата, то модель D3100 забезпечена 14,8-мекапіксельной матрицею формату DX, швидкої і точної системою автофокусу з 11 точками і зручним 3-дюймовим РК-дисплеєм з роздільною здатністю 230 000 точок. Купуючи цей дзеркальний фотоапарат, Ви автоматично отримуєте можливість користуватися об'єктивами DX NIKKOR. Камера забезпечує безперервну зйомку зі швидкістю 3 кадри в секунду для комфортного і якісного фотографування швидко рухомих об'єктів. Корисними для початківця фотографа буде і система розпізнавання сюжетів, і режими управління знімками, за допомогою яких можна налаштовувати вигляд і особливості зображення перед зйомкою.

Sony DSC-WX30

Sony DSC-WX30

Ще один хороший варіант компактного цифрового фотоапарата для новачка - це камера Sony DSC-WX30. Вона оснащена 16-мегапіксельною матрицею Exmor R, ЖК-дисплеєм з діагоналлю 3 дюйми і прогресивним 5-кратним зумом Carl Zeiss для постановочної та пейзажної зйомки. Камера має систему оптичної стабілізації зображення для запобігання виникнення ефекту «шевеленки». Фотографу, безумовно, припадуть до смаку інтелектуальні автоматичні режими камери.

Фотоапарат Sony DSC-WX30 здатний аналізувати умови зйомки і вибирати підходящу сюжетну програму з оптимальними настройками. Зокрема, функція пріоритету особи дозволяє отримати високоякісні портретні знімки в будь-якій ситуації. Камера має і унікальний режим автоматичної панорамної с'емкі3D Sweep Panorama, за допомогою якого можна зробити кілька кадрів і з'єднати їх в широку панораму. Максимальна швидкість серійної зйомки DSC-WX30 досягає 10 кадрів в секунду. Як і багато інших компактні цифрові фотокамери, Sony DSC-WX30 підтримує запис відео в форматі Full HD (1920 × 1080 пікселів).

Canon EOS 1100D

Canon EOS 1100D

Canon EOS 1100D - це дзеркальний апарат, що оптимально підходить тим користувачам фототехніки, хто тільки робить свої перші кроки у творчій фотографії. Висока якість знімків досягається за рахунок 12-мегапіксельною матриці розміру APS-C і 9-точкового автофокусу. Камера має РК-дисплей з діагоналлю 2,7 дюйма, на якому можна, зокрема, почитати посібник з функцій EOS 1100D, де докладно описуються різні можливості камери і поради по використанню тих чи інших функцій під час зйомки. Початківцям фотографам дзеркальна камера від Canon здатна запропонувати різні режими фотозйомки, включаючи повністю автоматичний режим, і сім сюжетних програм.

Для більш просунутих користувачів в камері EOS 1100D є напівавтоматичний режим з пріоритетом витримки (Tv) і діафрагми (Av), а також ручний режим роботи. Фотоапарат забезпечує отримання чудових знімків в умовах недостатньої освітленості завдяки широкому діапазону чутливості ISO 100 - 6400. Canon EOS 1100D - це відносно недорога «зеркалка», яка може стати хорошим вибором для будь-якого початківця фотографа. З її допомогою можна записувати і відеоролики HD зі швидкістю 25 або 30 кадрів в секунду. До всього іншого, камера сумісна з усіма об'єктивами, спалахами і аксесуарами EOS.

Samsung PL 210

Samsung PL 210

Нарешті, новачкам можна рекомендувати і універсальну компактну фотокамеру Samsung PL 210. У ній підкуповують компактні розміри, зручність і стильний дизайн. При цьому камера не позбавлена ​​хороших технічних характеристик і функціональності, необхідної для початківця фотографа. Зокрема, модель Samsung PL 210 оснащена 14-мегапіксельним сенсором і 27-мм ширококутним об'єктивом з 10-кратним зумом, що дозволяє робити чудові пейзажні фотографії або великі групові портрети. У камері PL 210 є подвійний цифровий стабілізатор зображення, що сприяє високій якості знімків навіть в умовах низької освітленості.

Також фотоапарат Samsung в компактному корпусі забезпечений яскравим і контрастним 3-дюймовим РК-дисплеєм, що дозволяє із зручністю будувати композицію. Звичайно ж, «компакт» PL 210 забезпечує отримання якісних кадрів в автоматичному режимі завдяки інтелектуальної автоматиці Smart Auto. Користувачеві також доступні 16 сюжетних програм для зйомки фотографій, в тому числі інтелектуальна технологія пріоритету особи для портретних знімків. Крім цього, за допомогою камери Samsung PL 210 можна і поекспериментувати, адже фотограф може скористатися різними фільтрами і спецефектами. При бажанні можна додати готовим знімкам більш художній стиль, пом'якшити кольору або скористатися ефектом виньетирования. На додаток до широких фотографічним можливостям камери вона здатна здійснювати і відеозйомку у форматі HD (1280 × 720 точок) зі швидкістю 30 кадрів в секунду.

Перш ніж, вибрати фотокамеру початкового рівня необхідно задатися основними питаннями. Які завдання Ви будете вирішувати за допомогою фотоапарата? Що Ви будете знімати? І наскільки Ви будете захоплені фотографією, щоб розбиратися у всіх тонкощах налаштування фотоапарата? Від відповідей на ці питання, в кінцевому рахунку, залежить вибір між компактним і дзеркальним фотоапаратом, між простою моделлю з автоматичними режимами зйомки та камерою з можливістю ручного налаштування параметрів або підтримкою змінної оптики.

джерело: Фотокомок.ру - тести та огляди фотоапаратів (при цитуванні або копіюванні активне посилання обов'язкове)

На які особливості варто звертати увагу при виборі фотоапарата для початківця фотографа-ентузіаста?
І які моделі камер можна рекомендувати новачкові?
На які моделі варто звернути особливу увагу?
Які завдання Ви будете вирішувати за допомогою фотоапарата?
Що Ви будете знімати?
І наскільки Ви будете захоплені фотографією, щоб розбиратися у всіх тонкощах налаштування фотоапарата?