Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії
Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 11 січня 2018; перевірки вимагають 9 правок . Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 11 січня 2018; перевірки вимагають 9 правок .
Цифровий водяний знак в фотографіях використовується для вбудовування в зображення інформації, яку має бути важко видалити (для відстеження поширення копій) або важко непомітно помістити в інше зображення ( електронний цифровий підпис ), Або важко виявити ( стеганографія ). Особливе місце в цьому напрямку займають технології вбудовування прихованих ЦВЗ в звичайні фотографії на паперовій або пластиковій основі.
Водяні знаки в фотографії, деякими фотографами використовуються для розміщення своїх контактних даних, щоб потенційні клієнти могли зв'язатися з ним. Водяний знак використовується не тільки в фотографії, але і в комерційній діяльності фотостоков (Або фотобанків), щоб запобігти безкоштовне скачування фотографій, що дозволяє продавати їх, в свою чергу фотографи і дизайнери, що публікують там свої роботи отримують партнерську винагороду від продажу.
З точки зору атак, спрямованих на видалення прихованих ЦВЗ, фотографічні процеси, пов'язані з реєстрацією зображення на фото носії і процеси сканування фото відбитка, оцінюються як екстремальні. Фізика формування фотографічного зображення являє собою (якщо говорити коротко) процес вимивання і кристалізації галоидного срібла у фотографічному носії. Візуалізація картинки, при цьому, забезпечується за рахунок різної щільності зерен кристалічного срібла. Величина оптичної щільності, в свою чергу, залежить від експозиції плями модуляції записуючого пристрою.
Цифрове зображення складається з пікселів . Пікселам містить тільки молодші біти будуть відповідати темні ділянки зображення, а пикселам мають старші біти будуть відповідати світлі ділянки. У фотографії темніші і світліші ділянки зображення обумовлені щільністю зерен відновленого срібла, які залишилися після прояву і закріплення фотоматеріалу. Чим вище щільність зерен, тим зображення темніше і навпаки. Таким чином, цифрове представлення має справу з пікселями і битами, а аналогове фотографічне представлення характеризується зернами і щільністю.
Основні дії, пов'язані з вищезгаданими процесами полягають в першу чергу щільністю дискретизації (dpi) або (lpi) під час запису (експонуванні) зображення-контейнера на паперовий носій і щільність дискретизації при зчитування фотографічного відбитка. Неправильний вибір величин може привести до втрати частини (високочастотної) інформації, а при наявності періодичних структур до появи биття на зображенні.
Другим важливим впливом є розмиття (дефокусування) зображення, що містить водяний знак. Цей фактор обумовлений недосконалими передавальними характеристиками фотографічного принтера, паперового носія і скануючого пристрою. Дані характеристики описуються функціями передачі модуляції (ФПМ) фотографічного принтера, ФПМ фотопаперу і ФПМ сканера на ПЗС, відповідно. Нижче представлений приклад расфокусированного зображення a), що містить прихований водяний знак у вигляді символу "copyrigt" і результат відновлення на малюнку b). На малюнку b) видно зменшення контрасту водяного знака © в діагональному напрямку: