Студенти Міжнародного інституту «Фотоніка та оптоінформатіка» організували на території «Червоного будиночка» спортивний майданчик, прикрашену тематичними графіті.
Баскетбольний настил з'явився за будівлею безлунній лабораторії Університету ИТМО. Там, де раніше стояв експлуатованим сарай і росло кілька дерев, тепер розташована невелика спортивний майданчик, де можна залишати м'яч в кільце, потренуватися на брусах і пограти в настільний теніс, якщо час і погода дозволяє.
«Співробітники міжнародного інституту , Серед яких дуже багато молодих хлопців - студентів, аспірантів, кандидатів наук - нерідко затримуються в лабораторіях допізна, - ділиться президент Студентського оптичного суспільства Університету ИТМО, студент кафедри фотоніки та оптоінформатікі Єгор Гурвіц . - Ми вирішили, що поява кількох спортивних об'єктів урізноманітнює дозвілля під час перерв на відпочинок. У будівлі у нас є боксерська груша і настільний футбол, а на вулиці тепер міні-баскетбольний майданчик і бруси. Вчені теж повинні тримати себе в формі, а спорт - важлива складова життя людини ».
Ідея організувати спортивний майданчик на базі інституту з'явилася ще два роки тому. Але втілюватися вона почала з вересня. Щоб сірі стіни цегляної огорожі не відбили любов до спорту, студенти вирішили додати фарб: за допомогою художників-граффитистов вони розмалювали дві стіни. Перше графіті - на баскетбольну тематику, а друге присвячено Міжнародному інституту «Фотоніка та оптоінформатіка» . На ньому зображені керівник інституту Сергій Козлов , співкерівник Ксі-Ченг Жанг , Директор Інституту Оптики Університету Рочестера, а також ректор Університету ИТМО Володимир Васильєв. Портрети всіх трьох розташовані поруч з мальовничим зображенням дисперсії світла. Малювати графіті почали ще в березні, остаточного результату же вдалося домогтися до кінця травня, якраз в той час на базі Міжнародного інституту проходили навчання студенти з Університету Рочестера, що приїхали на двотижневу літню школу.
«Ми хочемо продовжити облагороджувати місцевість у дворі, намалювавши графіті ще на одній стіні. Можливо, це будуть оптичні ілюзії. Головне для нас - знайти людей, які надихнуться ідеєю і будуть готові допомогти. На щастя, в Університеті ИТМО їх досить. Якби не підтримка керівника інституту і Ради навчаються нашого вузу, у нас би нічого не вийшло », - підводить підсумок Єгор Гурвіц.
Редакція новинного порталу Університету ИТМО