В Алмати відкрито другий в світі і єдиний в Центральній Азії філія Сорбонни - інститут Сорбонна - Казахстан.
Фото © sorbonne.kaznpu.kz
Ідея установи філії цього всесвітньо відомого вузу Європи належить Президенту Казахстану Нурсултану Назарбаєву і знайшла активну підтримку у голови Франції Франсуа Олланда. Народженню Сорбонни - Казахстан в Алмати передувало підписання 17 вересня 2013 роки (цей рік в Казахстані був присвячений Франції) меморандуму між КазНПУ ім. Абая і університетом Сорбонна міста Парижа. Слід додати, що подібну освітню структуру французького університету раніше відкрив лише в Абу-Дабі (ОАЕ).
"Цей масштабний проект вносить величезний внесок у співпрацю і зміцнення дружби між нашими країнами, - підкреслив ректор КазНПУ академік Серік Пралена. - Відкриття спільного інституту якраз відповідає завданню, поставленої Главою держави, - орієнтувати національне вищу освіту на максимальне задоволення потреб країни в висококваліфікованих фахівцях ".
У нинішньому році Сорбонна - Казахстан здійснила набір 60 магістрантів зі спеціальностей "міжнародні відносини" і "менеджмент". Всі вони отримали гранти, виділені для казахстансько-французького вузу Міністерством освіти і науки РК. Надалі в інституті планують відкриття бакалаврату та докторантури, готуватимуть фахівців з соціології, політології, архітектури та дизайну.
За словами ректора, освітній процес в Сорбонна - Казахстан суворо відповідає вимогам Болонської конвенції, в яку входить КазНПУ, і ставить собі за мету інтеграцію в світовий освітній простір. Заняття ведуть казахстанські та французькі професори. При цьому двері Сорбонна - Казахстан завжди гостинно відкриті для молоді з країн Центральної Азії, яка бажає отримати подвійний казахстансько-французький диплом. До слова, для студентів відкрилися бібліотеки, конференц-зали, аудиторії з новітнім обладнанням та гуртожитки.
Генеральний консул Посольства Франції в РК Патрік Ренар в свою чергу підкреслив, що для нього стало великою честю бути присутнім на церемонії відкриття першого навчального року першого в Центральній Азії французького вузу. Вітаючи магістрантів, консул побажав, щоб франкомовних студентів в Казахстані ставало все більше. І додав, що випускники Сорбонна - Казахстан після закінчення навчання отримають дипломи та Казахстану, і Франції по двудіпломной освітній програмі.
Під час церемонії прозвучала історія Сорбонни, одного з найстаріших університетів світу, який "родом" з раннього середньовіччя - з 1257 року, коли теолог Робер де Сорбон, духівник короля Людовика IX Святого, заснував в Парижі богословський коледж для дітей з бідних сімей. Вже через 50 років його популярність затьмарила багато богословські заклади Європи. У 1470 році коледж перейменували в честь його засновника в Сорбонну і об'єднали з теологічним факультетом Паризького університету. У XVII столітті кардинал Рішельє розширив Сорбонну, але після Французької революції 1789 року університет закрили. І тільки в 1821-му він відновив роботу.
У різні роки в університеті викладали такі видатні вчені, як Жозеф Гей-Люссак, Антуан Лавуазьє, Луї Пастер, П'єр і Марія Кюрі і багато інших. У 1907 році студентом Сорбонни став Микола Гумільов, а в 1909-му сюди приїжджала Марина Цвєтаєва вивчати французьку літературу. Сьогодні в Сорбонні, яка представляє собою комплекс університетів, які влаштувалися в Парижі, вчаться 120 тис. Студентів. Їх число тепер поповнилося магістрантами з Алмати.
Автор:
Раушан ШУЛЕМБАЕВА, Алмати
5:41, 4 Сентября 2014
Підписка
Скопіювати код