Гаджети та пристрої для сліпих

  1. Bradley - наручний годинник
  2. Контейнер для рідини мірний
  3. Tactile Mobile Phone - мобільний зв'язок
  4. Тактильний mp3-плеєр
  5. See With Fingertips - посуд, яка полегшує життя сліпих
  6. Сканер штрихових кодів Finger Reader
  7. Кубик Рубика
  8. Міський транспорт
  9. Автомобіль для сліпих
  10. Замість післямови: Ресторан "У Темряві ?!"

Незрячі люди - такі ж, як і ті, хто може бачити цей світ. Вони просто сприймають все, що відбувається навколо іншим чином. Але їм, так як і нам, потрібно їсти і пити, заробляти на життя, виконуючи роботу, пересуватися пішки або на транспорті, використовувати високотехнологічні пристрої самого різного призначення. Подібно до інших, вони хочуть розважитися і отримати задоволення. Але чи достатньо комфорту створено для них? Чи є то, що може полегшити життя нездатному бачити людині? Так. Багато виробників різноманітних товарів випускають продукцію, яка в першу чергу призначена для тих, хто має проблеми із зором.

Зміст статті:

Bradley - наручний годинник

Особливість цього гаджета - відсутність стрілок, дисплея. Поточний час показує пара намагнічених кульок з металу, які переміщаються в пазах по колу. Відсутність скла на циферблаті дозволяє сліпій людині, торкаючись до кульок пальцями, визначати точний час. Слід зазначити: виріб виглядає досить ефектно, що запросто може підштовхнути звичайної людини придбати такий товар.

Контейнер для рідини мірний

Клопотати на кухні доводиться всім. Якщо людина не бачить, це для нього дуже небезпечна процедура. Одна з причин - ймовірність пролити гарячу їжу і отримати опік. Тепер є вихід - контейнер для рідини, об'єм якої можна відміряти завдяки наявності на зовнішній стороні пристрою спеціальної шкали з індикатором. Останній функціонує за принципом поплавка, а конструкція самого апарату дозволяє заздалегідь встановити рівень, до якого потрібно наповнити контейнер. Підвищує стійкість приладу і врівноважує його ручка, що має особливу форму.

Tactile Mobile Phone - мобільний зв'язок

Телефон для нездатних бачити людей Tactile Mobile Phone має дві панелі управління. У центрі основний - поглиблення, знаходячи пальцем яке, людина має можливість набагато швидше відшукати потрібну клавішу. На задній панелі - пара кнопок для включення і виключення пристрою, а також коліщатко, за допомогою прокрутки якого користувач регулює рівень звуку.

Тактильний mp3-плеєр

Автор ідеї створення гаджета - Bomi Kim з Кореї. Плеєр є мініатюрний пристрій не більш гудзики, має оригінальний інтерфейс. На поверхню кнопок нанесені позначення, які нагадують шрифт Брайля, завдяки чому незрячий може управляти функціями плеєра.

See With Fingertips - посуд, яка полегшує життя сліпих

Користуючись таким набором, незрячий зможе набагато простіше набирати їжу столовим інструментом у вигляді вилки, ложки, а також визначати, де яке блюдо знаходиться. Зовнішній вигляд комплекту See With Fingertips: піднос у формі кола, розділений на осередки, на якому обертається блюдо. Осередки мають спеціальні бортики, позначки на яких нанесені шрифтом Брайля.

У набір також входить дивовижне виріб у вигляді ложки і виделки в єдиному виконанні. Цей предмет здатний визначати температуру їжі. Достатньо лише опустити предмет в тарілку, наповнену їжею, і на ручці, яка має властивість визначати рівень віддається тепла, з'явиться малюнок з опуклими формами. Доторкнувшись до нього пальцем, людина відчуває, до якої температури нагріта їжа.

Сканер штрихових кодів Finger Reader

Гаджет складається з декількох елементів. це:

  • Одягається на палець пристрій, що має сканер кодів;
  • Софт і апаратне забезпечення, яке розшифровує отриману інформацію і подає її в мовній формі.

Інформація від "наперстка" в розшифрованому вигляді через Bluetooth передається на навушник користувача, що і дає можливість незрячій людині "бачити" штрих-коди, нанесені на певний товар.

Кубик Рубика

Ця іграшка для незрячих може бути виконана в двох варіантах. Перший - використання набору спеціальних об'ємних наклейок, що наносяться на межі. Другий - головоломка, що випускається саме для людей, які не бачать і не можуть насолодитися її складанням в повній мірі. Наприклад: шрифт Брайля або об'ємні елементи на поверхні.

Міський транспорт

Уми інженерів вже давно розбурхує ідея створення транспорту, яким зможуть комфортно користуватися незрячі пасажири. У планах розробників концепту IRIS наступний принцип функціонування:

  1. Незрячий чоловік, даючи голосову команду комп'ютера, вказує пункт призначення;
  2. Високотехнологічне обладнання за допомогою GPS доводить транспортний засіб до необхідної точки населеного пункту.

Природно, такий транспорт доставить куди потрібно і зрячого людини.

Автомобіль для сліпих

Авто для нездатних бачити людей вперше було створено співробітниками Вірджинського університету. Це - чотириколісний баггі, з вбудованими далекомірами, що визначають відстань до перешкоди. Спеціальний жилет допомагає незрячому водієві стежити за швидкістю. Принцип його роботи - вібрація на різній частоті при певній швидкості руху машини.

На дошці приладів авто розташована тактильна карта, завдяки якій людина отримує інформацію про обстановку на дорозі. Механізм, що видає сигнали при обертанні керма, дозволяє розпізнати кут повороту.
У безперебійному режимі відстежує ситуацію і віддає шоферу голосові команди бортовий комп'ютер. Це і дозволяє незрячій людині вибрати необхідний напрямок руху в певний момент часу.

Замість післямови: Ресторан "У Темряві ?!"

Заклад призначений в основному для звичайних людей, а ось працюють в ресторані "У Темряві ?!" - офіціанти, які мають проблеми із зором. Чому такий підхід? Це унікальна можливість для звичайної людини "приміряти на себе" спосіб життя незрячого, провівши пару-трійку годин за трапезою в повній темряві. Концепція закладу демонструє: люди живуть, навіть не маючи зору, це у них просто відбувається інакше.

поділіться з друзями:

Але чи достатньо комфорту створено для них?
Чи є то, що може полегшити життя нездатному бачити людині?
Замість післямови: Ресторан "У Темряві ?
Заклад призначений в основному для звичайних людей, а ось працюють в ресторані "У Темряві ?
Чому такий підхід?