17 грудня 2009, 8:01 Переглядів:
Єгор Гайдар. Фото.16 грудня в своєму заміському будинку в селі Успенське Московської області у віці 53 років помер архітектор російських ринкових реформ, які отримали назву "шокова терапія", міністр економіки Росії і в.о. прем'єра при Борисі Єльцині, онук радянського письменника Аркадія Гайдара, - Єгор Гайдар. Причиною смерті економіста, який нині очолював російський Інститут економіки перехідного періоду (ІЕПП), став тромб, що відірвався. За даними його помічників, сталося це близько третьої години ночі, коли Гайдар працював над книгою. "У вівторок ввечері у нього була зустріч з авторами готуються до видання нарисів сучасної історії Росії, де є багато його інтерв'ю, - розповів" Сегодня "завлабораторії військової економіки ІЕПП Віталій Цимбал. - Під час зустрічі все було нормально. Мабуть, вночі Гайдар вносив правки в нариси. За військовими мірками, він упав на поле бою ".
"Для всіх це стало повною несподіванкою, - сказала" Сегодня "один з референтів ІЕПП Ніна Зайцева. - Наша робота сьогодні паралізована, все займаються організацією похорону і прощання з Єгором Тимуровичем".
Економіці Єгор Гайдар присвятив все життя. У 1973 році він вступив на економфакультету МГУ (закінчив з відзнакою). Доктором економнаук став в 34 роки. "Він був людиною науки, а в політику потрапив, як кажуть, так склалося. Він не ходив на демонстрації, не вигукував гасла і не дозволяв собі підвищувати голос", - зазначив "Сегодня" колега Гайдара. Працюючи в уряді Єльцина, втілив багато спірних реформ, які хоч і заклали ринкові відносини, але супроводжувалися гіперінфляцією, втратою заощаджень, спадом виробництва. Він почав приватизацію, і в приватні руки потрапили великі підприємства РФ. "І він, і всі ми розуміли, що ми були урядом-камікадзе, розуміли, що то, що ми робимо, буде болісно, але необхідно", - заявив вчора РІА "Новости" один із соратників Гайдара, перший міністр друку РФ Михайло Федотов . Але пересічні росіяни згадують Гайдара частіше недобрими словами, вважаючи, що він позбавив їх радянських вкладів і прискорив гіперінфляцію. Він отримав прізвисько Мальчиш-Плохиш по імені персонажа з твору його діда "Казка про Мальчише-Кибальчише", який віддав батьківщину буржуїни за варення і печиво.
"УКРАЇНА його засмучує"
Гайдар уважно стежив за Україною і не завжди те, що відбувається тут його радувало. "З великим жалем він говорив про економічні процеси в Україні, - розповів" Сегодня "Віталій Цимбал. - На його думку, оскільки Україна компактней Росії, тут можна було з великим розумом і толком здійснити перехід до кращих зразків економіки в світі. Його засмучувало, що тут приймалися рішення без видимої потреби і доказів їх необхідності ". Прикладів, правда, назвати Цимбал не зміг. Не в захваті Гайдар був і від "помаранчевої революції", хоча не дозволяв собі прямої критики наших політиків. "У мене була з ним розмова про події, що відбуваються в Україні. Його засмучувало, коли політичне питання вирішується не на основі аргументів, а на основі гасел, вигуків, коли питання вирішуються натовпом, з примусу. Конкретно, симпатій чи антипатій він не висловлював ні до помаранчевих, ні до біло-блакитних ", - зазначив Цимбал.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Гайдара вбила історія Росії". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Ірина Ковальчук
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.