Галерея Альбертіна

  1. Історія музею
  2. Що подивитися в Альбертіні

Відень - столиця Австрії, відвідування якої залишає незгладимий слід в серцях мандрівників. Але найдивніше, що в цьому місті себе однаково комфортно почувають як дорослі, так і діти, яких очікує безліч дивовижних пам'яток.

Одне з таких місць - галерея Альбертіна, розташована в центрі Відня, де увазі юних і допитливих відвідувачів, а також їх опікунів представлено живопис і унікальні графічні роботи.

З огляду на, що вхід в Альбертіну дітям і молоді віком до 19 років абсолютно безкоштовний, неодмінно скористайтеся цим шансом, щоб стикнутися з прекрасним.

Історія музею

Галерея Альбертіна у Відні була заснована одним з великих знавців графіки, принцом Савойским, який поклав початок великої музейної колекції. Свою назву, відоме сучасникам, галерея отримала після того, як герцог Альберт придбав палац принца і перевіз туди колекцію картин і графіки.

Через рік, у 1796 році, сам імператор вирішив поповнити музей 370 малюнками відомого Альбрехта Дюрера, тим самим показавши чудовий приклад поціновувачам мистецтва.

Експозиції поповнювалися, а в 1801 році було прийнято рішення розширити площу палацу, а заодно і поділити на житлові приміщення і зали, відведені для проведення популярних на той час виставок.

Примітно, що всі без винятку галереї у Відні були відкриті тільки для дворян. Галерея Альбертіна стала першою, куди з 1822 року було відкрито доступ усім без винятку городянам. Також герцог вказав у заповіті, що колекцію, яка належить палацу, заборонено підносити в дар іншим державам або розділяти.

Після смерті герцога його майно, включаючи галерею, перейшло спадкоємцю Карлу, яка внесла істотні зміни не тільки в саму будівлю палацу, а й поповнив музей новими експонатами. Була замовлена ​​нові меблі і побудована парадні сходи, прикрашена сфінксами.

Пол палацу був заново викладений паркетом, який виготовили на мануфактурі Данхаузера. В середині 60-х з'явилися кімнати в стилі рококо, а сам фасад будівлі був оформлений в автентичному історичному стилі.

На цьому історія палацу і галереї відповідно не тільки не закінчується, а навпаки, набирає обертів. До 1919 року будинок належав Габсбургам, після чого палац-музей був переданий у власність Австрії.

Музейна колекція була поповнена за рахунок з'єднання з творами королівської бібліотеки, а сам власник зник на території Угорщини. Йому також було дозволено вивезти рухоме майно, всупереч забороненого пункту в заповіті Альберта.

Йому також було дозволено вивезти рухоме майно, всупереч забороненого пункту в заповіті Альберта

Через два роки, в 1921 році палац-музей отримав свою назву «Альбертіна», в честь засновника, а в колись спорожнілих залах були відкриті складські приміщення, офіси, навчальні класи та виставкові зали.

Війна не обійшла стороною історичну будівлю - під час чергових бомбувань будівлі було завдано серйозної шкоди. Але все ж більшість експозицій вдалося врятувати, заховавши в катакомбах, і вони були повернуті на місця після закінчення військових дій.

З 1996 року і по 2003 рік галерея була закрита на реконструкцію, так як було прийнято рішення повернути їй первісний зовнішній вигляд, правда, з деякими сучасними доповненнями.

Наприклад, за проектом Х.Холяйна була змінена дах, що отримала назву «Крило Соравія» за рахунок подібності з крилами, що розкинулися в польоті.

Під «крилами» встановили платформу ліфта і ескалатор, які піднімали відвідувачів на одинадцятиметрову висоту до головного входу, звідки відкривався чудовий вид на площу з фонтаном Альбрехта.

Галерея налічує 21 зал для відвідувань, які також були відреставровані, а оригінальний інтер'єр Альберта був змінений на історичний стиль Людовика чотирнадцятого. Реконструкція позитивно вплинула на внутрішні приміщення, повернувши їм розкішний вигляд.

Що подивитися в Альбертіні

На сьогоднішній день музей Альбертіна, відомі експонати якого є справжнім магнітом для туристів з усього світу, наочно демонструє поетапний розвиток графічного мистецтва.

Можна нескінченно довго блукати палацовими залами і розглядати понад шістдесят тисяч малюнків і сотні тисяч зразків друкованої графіки. Гостям вдасться простежити, як розвивалося художнє мистецтво від готики до сучасного бачення. У будь-якому випадку, галерея Альбертіна по праву вважається самим відвідуваним музеєм Австрії .

Увімкніть відвідування палацу-музею в обов'язкову програму, і ваше уявлення про розвиток мистецтва зміниться назавжди. якщо подорожуєте до Відня з дітьми шкільного віку, то галерея Альбертіна - чудова можливість здивувати дитини і відкрити для нього світ художньої майстерності.

По сусідству з галереєю знаходиться Віденська опера , Відвідування якої також можна запланувати в один день з галереєю.