Галерея «Альбертіна» - мрія гурмана від мистецтва!

При слові «Альбертіна» в голові цінителя мистецтва виникає чудова мозаїка з найніжніших акварелей, яскравих фарб авангардистів і інтер'єрів в стилі ампір

При слові «Альбертіна» в голові цінителя мистецтва виникає чудова мозаїка з найніжніших акварелей, яскравих фарб авангардистів і інтер'єрів в стилі ампір. М.Анчаров, тонкий знавець живопису, в «Записках мандрівного ентузіаста» писав, що копія так само відрізняється від оригіналу, як меню від обіду.

Так ось, дорогі друзі, в «Альбертіні» вас чекає королівський обід в самому що ні на є справжньому королівському палаці. Судіть самі: «Заєць» і «Руки молиться» Дюрера, «Портрет дівчини» Ренуара, «Танцівниці» Дега, «Ставок з лататтям» Моне.

А кого залишать байдужим творіння рук Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембранта ван Рейна, Мікеланджело Буонаротті, Петера Пауля Рубенса, Густава Клімта, Пабло Пікассо, Поля Сезанна? Якість робіт і різноманітність художніх стилів - від готики до неоекспресіонізму - здатне «наситити» відвідувачів з самим витонченим смаком і високими культурними запитами. Так само рекомендую відвідати палац Бельведер , В якому є добротна колекція австрійських експресіоністів і віденську скарбницю, Хофбург .

Адреса, ціни, час роботи:

Адреса: Відень Albertinaplatz 1 A-1010

Години роботи: щодня 10: 00-18: 00; Серед 10: 00-21: 00

Вхід: платний (~ 12 ЄВРО)

Назва Альбертіна відсилає до засновника галереї герцогу Альберту Саксен-Тешенском. Пристрасний любитель і збирач живопису, в 1796 році він отримує з рук імператора Франца воістину королівський подарунок - 370 малюнків Альбрехта Дюрера. З тих пір колекція постійно приростала за рахунок власних придбань герцога, з величезним трепетом ставився до цієї справи і по суті присвятив йому все життя. Спочатку вона перебувала в його угорської резиденції - замку Братислави.

Спочатку вона перебувала в його угорської резиденції - замку Братислави

В придбаний герцогом Альбертом в 1795 році прекрасний палац перемістилися і його картини. Під ці завдання будівля була реконструйована. У благородних просвітницьких цілях галерею відкрили для широких мас в 1822 році. Правила відвідування «Альбертіні», треба сказати, відрізнялися рідкісною для тих часів демократичністю: вхід був вільний для кожного, хто мав власну взуття.

Через брак своїх дітей у герцога Альберта, палац і художня колекція успадковуються його прийомним сином ерцгерцогом Карлом, а після смерті останнього дістаються ерцгерцогу Альбрехта.

Карлом була зроблена велика реконструкція внутрішніх приміщень, а до часу правління Альбрехта відносяться найбільш значні зміни в зовнішньому вигляді будівлі. Всі ці роки - більше сотні років - колекція поповнювалася новими творами мистецтва. Навесні 1919 року унікальна колекція перестала належати одній з найбільш могутніх монарших династій Європи і потрапила у власність республіки.

У 2008 році «Альбертіні» нечувано пощастило: музею подарована колекція Герард Батлінер, що включає в себе найбільші твори модернізму і авангардизму. Це був ще один «королівський» подарунок. Захопленими поглядами відвідувачів з тих пір доступні шедеври Ренуара, Сезанна, Пікассо, Сіньяка, Матісса, Тулуз-Лотрека, Явленского. Яскраві, неоднозначні, провокаційні, як і безсмертні, твори російських художників-авангардистів (Малевича, Філонова, Ларіонова, Родченко) продовжують викликати невгаваючі суперечки і залучати сюди невичерпний потік відвідувачів з усіх кінців світу.

Яскраві, неоднозначні, провокаційні, як і безсмертні, твори російських художників-авангардистів (Малевича, Філонова, Ларіонова, Родченко) продовжують викликати невгаваючі суперечки і залучати сюди невичерпний потік відвідувачів з усіх кінців світу

Поряд з величезною колекцією графіки, в «Альбертіні» зберігаються численні колекції фотографій, велика архітектурна колекція у вигляді креслень, ескізів і моделей.

Музей Альбертіна у Відні представляє не тільки художню, а й історичну цінність як пам'ятник архітектури, культури та побуту часу династії Габсбургів. Це одна з вершин класицизму. Пройшовши через двадцять один парадний зал з вишуканою оригінальними меблями і чудовим декором в стилі ампір і рококо, ви зрозумієте, що Габсбурги - це не труднопроизносимое слово з підручників історії, а складна і чарівна епоха «імперії, над якою ніколи не заходить сонце», оживає прямо на ваших очах.

В останні роки галерея Альбертіна особливо прославилася своїми спеціалізованими виставками. Величезний резонанс у світі мистецтва мали виставки, присвячені творчості Пабло Пікассо, Альбрехта Дюрера, Едварда Мунка, Ван Гога.

До послуг відвідувачів велика бібліотека, магазин і чудовий ресторан з високою віденської кухнею.

У своїх відгуках туристи - як гурмани від мистецтва, так і «мандрівні ентузіасти» - часто описують своє враження від експозицій «Альбертіні» як «естетичний шок». Багато хто називає «Альбертіна» найулюбленішим музеєм завдяки унікальності і багатству колекції, а також найвищим рівнем обслуговування.

Деякі відзначають постійну змінюваність експозицій, що змушує знову і знову відвідувати цю мекку мистецтва. Дуже часто підкреслюють відчуття комфорту від світлих і сонячних залів, захоплення старовинними оригінальними інтер'єрами, що відтворює атмосферу тієї епохи.

Так що, будете в Відні , Дорогі наші читачі, не проходьте повз «Альбертіні», тому що все проходить ... крім мистецтва.

Не поспішайте йти! Ось ще кілька цікавих статей:

А кого залишать байдужим творіння рук Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембранта ван Рейна, Мікеланджело Буонаротті, Петера Пауля Рубенса, Густава Клімта, Пабло Пікассо, Поля Сезанна?