Галині Волчек

  1. Борис Ізраїлевич Волчек: режисер, оператор, тато
  2. Сучасник: кохання всього життя
  3. Євген Євстигнєєв: лисий наречений і нескладний геній
  4. Марк Абелем: професор і П'єр Безухов
  5. Денис Євстигнєєв: син і головний порадник

Редакція порталу Teleprogramma.pro щиро вітає талановиту артистку з днем ​​народження!

Борис Ізраїлевич Волчек: режисер, оператор, тато

Багатьох дивує той факт, що актори, з якими Галина Борисівна починала в «Современнике», називають її НЕ Волчек, а Дзига. Так хотіла сама Галя, оскільки боялася, що її будуть вважати татової донькою.

Батько - Борис Ізраїлевич Волчек - лауреат трьох Сталінських премій та державної премії СРСР, який зняв як режисер такі фільми, як «Командир щасливої« Щуки », і як оператор -« Пампушка »,« Ленін у Жовтні »,« Біле Ікло »,« Вбивство на вулиці Данте »та інші.

Галі було 13 років, коли батьки її викликали на розмову. Мама, Віра Майміна, оголосила, що вони з батьком розлучаються і Галі потрібно вибрати, з ким із них жити. За визнанням режисера, мама, мала два серйозних освіти - Літінституті і сценарний факультет ВДІКу - була дуже суворою жінкою.

Не дивно, що вона захотіла жити з батьком і невимовно цьому зраділа. Правда, свободу дівчинка сприйняла по-своєму: стала блондинкою з допомогою фарби для вовни, закохалася в дорослого чоловіка і почала курити. Коли Борис Ізраїлевич побачив дочку з сигаретою, то заплакав.

Галя їздила з батьком в кіноекспедиції, спілкувалася з творчими людьми. Природно, вона захотіла вступати до театрального. Правда, тато, дізнавшись про бажання дочки, сумно пожартував: піднос для «Їсти подано» і конверт «Вам лист» як реквізит я для тебе куплю.

Але Галя зважилася. Підготовлену програму вона наважилася прочитати тільки батькові своєї близької подруги Михайлу Ромму. Дівчина мріяла вчитися у МХАТі, а ось мама змусила її здавати іспити в «Щуку».

У перешитому татовому костюмі, повненька, з розпатланим волоссям, вона прочитала байку під загальний регіт приймальної комісії. Її зарахували в Щукінське училище відразу ж після першого прослуховування. Почувши про це, Волчек гірко заплакала. Вона марила Мхатом і виявилася наймолодшою ​​студенткою на курсі.

Вона марила Мхатом і виявилася наймолодшою ​​студенткою на курсі

Галина Волчек на врученні нагороди. Квітень 2017 року. Джерело: wikipedia.org

Сучасник: кохання всього життя

21 червня 1972 на загальних зборах трупи «Современника» був зачитаний наказ про призначення Волчек головним режисером. До цього дня були ще зборів, на яких Галина Борисівна відмовлялася від місця, говорила, що не може його зайняти.

Скільки було пролито сліз і проковтну образ. Але її ж колеги не залишили їй вибору: «Ти повинна, чужого ми не приймемо».

У 1956 році Олег Єфремов і кілька мхатівських випускників - Галя Волчек, Олег Табаков , Ігор Кваша , Ліля Толмачова, Женя Євстигнєєв - організували студію молодих акторів, яка згодом стала Театром-студією «Современник».

Волчек було 29 років, коли Єфремов довірив їй поставити спектакль «Двоє на гойдалках», який мав великий успіх. Дівчина боялася, хвилювалася, хотіла щоб її зрозумів будь-який глядач. І не соромилася радитися з простими людьми.

Якось в лютий мороз вона вискочила на площу Маяковського, де в той час розташовувався театр, знайшла в натовпі самого простого і на вигляд приїжджого мужичка і затягла його в репетиційний зал. Вони зіграли весь перший акт для незнайомця, а потім уважно слухали його думку. І так було у всьому: сумніви, пошуки, хвилювання.

А тоді в червні 72-го було дуже важко. Пішов засновник театру Олег Єфремов, за яким потягнулася і частина трупи. Було страшно, що не впорається. Було боляче від слів і звинувачень. Але вже 46 років театр залишається одним з найулюбленіших в країні, про його прем'єрах кажуть, його акторів знають в обличчя, а режисер продовжує експериментувати, як і багато років тому.

Перший фільм Галини Волчек «Дон Кіхот» (1957 р)

Євген Євстигнєєв: лисий наречений і нескладний геній

Вони зустрілися в Школі-студії МХАТ. Він був старше неї на 7 років, але Євстигнєєв був другокурсником, а Волчек вже готувалася до випуску.

Провінціал, який працював слюсарем і грає джаз, а потім став актором Володимирського драмтеатру. Женя, як його звали однокурсники, вже в ті роки був лисим, безглуздо одягався, смішно ходив, вимовляв простонародні фразочки.

Він категорично не сподобався батькам Волчек, та й її друзі дивувалися як вона могла вибрати «цього дивака». Але за визнанням Галини Борисівни, у Євстигнєєва було неймовірне чарівність, він грав на кількох музичних інструментах і просто підкорив її своїм талантом.

Уже пізніше Євген Олександрович знайшов спільну мову і з батьком своєї дружини, знімався у нього. Волчек і Євстігнєєв розписалися в 57-м. А пізніше стали батьками сина Дениса.

Але через 9 років розлучилися. Кажуть, що валізу чоловікові зібрала Галина Борисівна, дізнавшись про його нове захоплення. Колишнє подружжя зуміли залишитися добрими приятелями. Хоча чверть століття по тому, Євген Олександрович якось дорікнув Волчек, що своєю принциповістю вона зламала йому життя.

Марк Абелем: професор і П'єр Безухов

Кажуть, що знайомство з майбутнім професором, доктором технічних наук Марком Абелеві, влаштував Ігор Кваша. Точніше організував справжній спектакль.

Театр був на гастролях в Мурманську, туди ж у відрядження приїхав і молодий вчений. Після вистави чоловік за лаштунками голосно промовив, що постановка невдала.

Галина Борисівна ці слова почула і сильно образилася. А незабаром вона побачила незнайомця біля входу в готель. Їх представив один одному Кваша, якого колись Волчек познайомила з його майбутньою дружиною.

За спогадами режисера, Марк - великий, в окулярах з товстою оправою, - дуже нагадував їй П'єра Безухова. У нього було дуже тонке почуття гумору, він красиво залицявся, оберігав Галину Борисівну, але в той же час дико ревнував.

Вони одружилися, коли синові Волчек і Євстигнєєва було п'ять років. Хлопчик навіть хотів називати вітчима татом, але Галина Борисівна заборонила, сказавши, що у дитини може бути тільки один батько.

Абелем і Волчек прожили разом теж 9 років. Чоловік втомився і від популярності дружини і її повним зануренням в життя театру.

Кадр з фільму «Стережись автомобіля» (1966 р)

Денис Євстигнєєв: син і головний порадник

Коли в пологовому будинку нянечка сказала Галі, що зараз принесе їй синочка, то молода мама тут же підбігла до тумбочки, схопила дзеркальце, причесалася і припудрити. Вона хотіла бути красивою при першій зустрічі з сином.

Волчек зізнається, що її життя розділилося на «до» і «після» народження сина. І до сих пір вона згадує все дати по тому, скільки років було її Денису. У 2018 році 29 жовтня Денис Євстигнєєв зазначив 57-й день народження. Він відомий режисер, оператор і продюсер.

Коли в 1995 році лікарі виявили у Галини Борисівни серйозні проблеми з легенями, то він побудував для мами будинок, в якому тепер збирається вся родина Волчек.

Коли в 1995 році лікарі виявили у Галини Борисівни серйозні проблеми з легенями, то він побудував для мами будинок, в якому тепер збирається вся родина Волчек

Кадр з фільму «Осінній марафон» (1979 г.)