Гамлет по-комсомольськи: ТОП театральних подій 2018 року в місті Юності

Редакція DVhab.ru продовжує підбивати підсумки минулого року. Сьогодні пропонуємо згадати найцікавіші театральні прем'єри, після яких глядачі довго аплодували і кричали «Браво!», А потім не один день обговорювали побачене з рідними, близькими і друзями.

З поверненням!
Іноді постановки в зв'язку з від'їздом акторів або іншими причинами тимчасово прибирають в творчий «багаж». Так свого часу сталося з «Ластівка», поставленої Драмтеатром за однойменною п'єсою Олексія Толстого. Його прем'єра відбулася в травні 2014 року. У зв'язку з від'їздом Єгора Расторгуєва, виконавця однієї з головних ролей, постановку довгий час не грали. У цьому театральному сезоні артист повернувся після навчання в Москві, і глядачі знову змогли побачити історію співачки на прізвисько Ластівка. Уже в кінці року після повернення в трупу Івана Бекбаева був відновлений і ще один спектакль «Примадонни».
Як постаріти на 20 років за дві години
Драмтеатр порадував в цьому році декількома прем'єрами. До слова 1 січня установа культури представило глядачам комедію «Жінка і кларнет», своєрідний творчий експеримент, в якому емоції героїні допомагає передати кларнетист. Його зіграв викладач дитячої музичної школи Данила Атягін. Він дебютував на театральній сцені і, безсумнівно, залишився в пам'яті у глядачів.

Жива музика і яскраві емоції вирували на сцені протягом двох годин, а глядачі побачили життєвий шлях 16-річної дівчини на протязі 20-ти років. Постановка розповіла про нелегкий пошуку головною героїнею справжнього кохання. Постаріли, але на кілька десятків років, і герої спектаклю «Далі - тиша» за п'єсою Віньї Дельмар . Історія розповідає про взаємини двох людей похилого віку Люсі і Барклі Купером з їх п'ятьма дітьми в важкий для них момент життя. Головні ролі виконали Наталія Криницина і Євген Бобков.
Жінка з нелегкою долею
Не можна пройти стороною першу режисерську роботу Вікторії Грибановою, керівника студії танців «Арт-модерн лінія». Прем'єра постановки відбулася в театрі кнам. Творчий сюрприз Вікторії Грибановою, Олексія Чернова та Юлії Власенко знову здивував комсомольських глядачів. У театрі кнам танцюристи представили першу велику самостійну роботу - виставу-перфоманс з елементами контактної імпровізації і сучасного танцю. Незвичайну, емоційну і зворушливу постановку команда присвятила історії життя художниці Фріди Кало.

Після вистави в білому залі театру проходили обговорення побаченого, в рамках якого глядачі дякували акторів за роботу. Деякі відвідали постановку двічі. В даний час колектив «Арт-модерн лінії» працюють над новим танцювальним спектаклем.
Мистецтво без слів
Вперше в минулому році комсомольчани побачили виставу, в якому актори спілкуються між собою мовою жестів, і в місті з'явився аматорський театр «Неформат». Команда однодумців, завдяки виграним грантових коштів, за півроку поставила виставу за твором Олексія Слаповського «Від червоного щура до зелений зірки». У команді проекту 12 осіб, з них троє глухих і одна дівчина слабочуючих. В кінці минулого року колектив приступив до репетицій нової вистави «Одруження» за п'єсою Михайла Зощенка. У листопаді глядачам був представлений його перший фрагмент. Прем'єра запланована на березень.
Чеховські пристрасті в Комсомольську
Не можна обійти стороною гастролі Театр імені Вахтангова в Комсомольську. Жителі міста Юності побачили три постановки: «Дядя Ваня», «Крик Лангусти» і «Наш клас». Всі спектаклі були представлені комсомольчанам в тому ж вигляді, в якому вони йдуть в Москві. Першим жителі Комсомольська змогли оцінити постановку "Дядя Ваня" за п'єсою Чехова. Неабиякі пристрасті кипіли на сцені Драмтеатру протягом тригодинної п'єси. На сцені сяяли заслужений артист Росії Володимир Вдовиченков, народні артисти РФ Людмила Максакова, Сергій Маковецький і Юрій Шликов. Створені ними образи надовго залишаться в пам'яті глядачів, які відвідали постановку.

Ще одне знайомство з творчістю Чехова у жителів міста Юності відбулося в травні. Театральна студія «Прем'єра» представила глядачам спектакль « Маленькі комедії великої родини », заснований на розповідях Антона Павловича Чехова. Десять історій об'єднані однією темою - сім'я і все, що з нею пов'язано.

Do you speak English?
Свій перший спектакль представив і аматорський театральний колектив «Муракамі». У Драматичному театрі Комсомольська показали постановку «History of Еnglish», в якій взяли участь 30 осіб у віці від чотирьох до шістнадцяти років. Вистава була показана повністю англійською мовою. У своєму оповіданні юні актори перенеслися на кілька століть назад і розповіли глядачам, звідки з'явився англійську мову, як він розвивався і набув сучасного вигляду. Пізніше спектакль був доопрацьований, і вийшла версія 2.0.
Тварини, як люди
Цікаву постановку представив влітку Театр драми. прем'єра вистави «Звірячі історії» в постановці Олександра Саранчина відбулася на малій сцені установи культури. Глядачам представили 11 історій з життя тварин, які дуже нагадували людей. Відсутність «звіриного» гриму і мінімальне оформлення сцени дозволили розгледіти в діях головних героїв багато людського. Постановку можна буде побачити в січні цього року.


Колір настрою - оранж
Яскравою і дуже життєвої вийшла постановка театру кнам . У Комсомольську-на-Амурі реалізували проект, спрямований на соціальну адаптацію і реабілітацію людей з обмеженими можливостями здоров'я. Театр кнам дав прем'єру вистави «Мій колір надії - оранж», який поставили на виграний президентський грант. Робота артистів покликана допомогти людям, які перебувають у важкій життєвій ситуації, впоратися з кризовими состояніямі.Спектакль присвятили людям з обмеженими фізичними можливостями здоров'я. В його основу поклали щоденник місцевої поетеси Аліни Хвилями , Яка і зіграла головну роль. Також в постановку увійшли історії акторів - Вікі Грибановою, Люсі Смирнової, Ірини Черноусова, і людей з ОВЗ - Олександра Квака, мами дівчинки з ОВЗ Олени.


Нагадаємо, раніше ми публікували Топ-5 скандалів у Комсомольську-на-Амурі в 2018 році за версією DVhab.ru .

Ілля Давидов, новини сайту dvnovosti.ru

Do you speak English?