«Газпром» розглядає розпродаж активів і заморозку дивідендів на рівні 2016 року

Російський «Газпром» розглядає можливість заморозити виплату дивідендів на рівні 2016 року, а також влаштувати масштабний розпродаж активів і збільшити обсяг запозичень у 2017 році більш ніж на 50%

Російський «Газпром» розглядає можливість заморозити виплату дивідендів на рівні 2016 року, а також влаштувати масштабний розпродаж активів і збільшити обсяг запозичень у 2017 році більш ніж на 50%.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на бюджет компанії на 2017-2019 роки.

Згідно з цим документом «Газпром» планує заморозити дивіденди до кінця 2019 року і збільшити обсяг запозичень у 2017 році на 53% в порівнянні з минулим роком (до 288 млрд рублів). До 2018 року обсяг запозичень сягне 705 мільярдів рублів.

Також в 2017 році планується розпродаж добра, яка, як очікують, має принести «Газпрому» близько 350 млрд рублів. Такий масштабного розпродажу активів «Газпром» не робив з 2010 року. Тоді за 57,5 ​​млрд рублів були продані 9,4% акцій в НОВАТЕК. Решта у «Газпрому» 9,9% тоді були виставлені на продаж, і зараз їх ринкова вартість складає близько 215 млрд рублів. Аналітик Raiffeisen Андрій Поліщук вважає, що долю в НОВАТЕК можуть виставити на продаж. Крім цього, компанія планує продати свою частку в німецькій мережі газопроводів Gascade Gastransport GmbH, яка включає до 2400 км лінійної частини газопроводів і дев'ять компресорних станцій.

Все це говорить про те, що незважаючи на деякий відскік ціни на нафту, справи у російського «Газпрому» йдуть не так вже й добре. А адже в 2017 році йому ще належить витратитися на будівництво нових трубопроводів в Європу і Азію. На проекти «Сила Сибіру», «Північний потік-2» і «Турецький потік» «Газпром» може витратити близько 4,6 млрд євро. І, якщо ціни на нафту залишаться на поточному рівні, компанії можуть знадобитися додаткові кошти «для забезпечення ліквідності і виконання зобов'язань», а значить доведеться ще збільшити суму запозичень. Санкції нам на користь!

Але, як відзначають джерела Bloomberg, які побажали залишитися не названими, остаточного рішення з продажу активів і за часовими рамками цих угод поки немає. «Газпром» відмовився коментувати цю інформацію.