44-річний Михайло Кулиняк. & Laquo; Найбільшим одкровенням для мене був концерт Лани Дель Рей & raquo;
Фото: Сергій Ніколаєв- Михайле Андрійовичу, майже рік ви працюєте на посаді директора Палацу " Україна ". Як вам на цій посаді?
- З того, що нам вдалося зробити за цей короткий термін і чим я пишаюся особливо, так це тим, що українські виконавці нарешті повернулися на сцену Палацу "Україна". Ви запитаєте, за рахунок чого і як це зроблено. В першу чергу, за рахунок того, що наш палац входить в ці проекти на партнерських відносинах. Тобто ми самі виступаємо організаторами цих концертів разом з виконавцем. Що це дає? Фінансове навантаження, яка спочатку повинна лягати на артиста, лягає вже на палац. Тобто ми не беремо відразу з виконавця плату за оренду залу, за інші послуги, а заробляємо гроші разом. І потім вже з зароблених коштів залишаємо собі на рахунку ту суму, яку палац, власне, витратив на організацію концерту. Все інше йде виконавцю.
- Ці умови однакові для всіх українських артистів?
- Є експлуатаційні послуги, які включають в себе світло, воду, звук і так далі. В принципі вони стабільні і однакові в кожному концерті, єдине, що може вплинути на вартість, - це тривалість самого концерту. Та й то, ці суми не особливо істотні. Головне розуміти, що палац не займається "процентовку" від концертів, просто ми отмінусовиваем витрати, які понесли на організацію заходу. Звичайно, у нас є артисти в країні, які відразу готові оплатити наші експлуатаційні послуги (190 тисяч гривень). Тоді вони самі займаються організацією виступу.
- Українські артисти ще здатні збирати аншлаги в палаці?
- Звичайно! Це неправда, що глядач ходить виключно на зарубіжних зірок. Той же концерт Іво Бобула, який виступав у нас недавно, пройшов при повному залі. А ще мене тішить те, що два наші національних колективу - ансамбль ім. Вірського та хор ім. Верьовки - які далекі від шоу-бізнесу, незмінно проходять при аншлагах.
- Цього року в Палаці відбулася так звана "квиткова революція" - введені електронні квитки. Щось після змінилося?
- Насправді такі квитки в світі вже не викликають ні в кого подиву і ажіотажу, тому я не можу говорити, що ми винайшли щось нове. Раніше люди купували квитки у агентств-посередників, а зараз безпосередньо у нас. У палаці на вході вже стоять "зчитувачі", завдяки яким людина по штрих-коду спокійно заходить до зали. Точно так само ми наблизилися до європейських мірках безпеки, встановивши на вході рамки-металодетектори. Ті, хто приходить зі зброєю на концерти, може здати свої речі в спеціальні осередки.
- Як ведеться боротьба з перекупниками? Або ви вже змирилися?
- Звичайно, ми намагалися звертатися в правоохоронні органи. Але коли приїжджає наряд, чоловік каже: "Я купив квиток і не йду на концерт. Ось, хочу продати". Довести, що він займається тим, що перепродує не один квиток, а набагато більше, дуже складно. Продавати в касі тільки по два квитки в одні руки ми теж не маємо права. Вводити іменні квитки, теж, погодьтеся, якось дивно. На жаль, але поки ми не можемо вирішити цю проблему повністю.
- Нещодавно в пресі з'явився лист колективу палацу, в якому мова йде про роботу буфетів. Нібито ваші підлеглі роблять все можливе, щоб вижити буфетників з будівлі.
- Коли люди на ходу одягаються-роздягаються, а тут же поруч хтось наливає-закушує, виходить якийсь балаган. Тим більше що у нас є цілий шостий поверх, який може обслужити до 1500 чоловік. Зараз ми там робимо єдиний комплекс для надання послуг харчування. Разом з тим ми не закрили кутовий наш буфет і два бари на балконі.
- У наступному році країна буде відзначати 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченко . Якісь заходи плануються в палаці?
- Ми вже провели фестиваль театральних мистецтв на Малій сцені, яка завжди була мало задіяна. До речі, ми продовжуємо відкривати двері в рамках цього фестивалю для молодих режисерів, даючи їм можливість на пільгових умовах користуватися нашою майданчиком. У наступному році ми плануємо показати грандіозний проект - фольк-оперу Євгена Станковича "Коли цвіте папороть". Постановочною групою у нас буде керувати Раду Поклітару, а над відеоінсталяціями працюватимуть кращі англійські режисери. Всього планується задіяти 200 чоловік на сцені, в тому числі балетну трупу, оркестр. Прем'єру очікуємо в травні.
- Проїжджаючи Палац "Україна", завжди звертаю увагу на величезний рекламний щит з автомобілем, який закриває майже всю фасадну частину будівлі. Особисто вас не бентежить, що у головного концертного майданчика країни така особа?
- Ви знаєте, коли я прийшов на свою посаду, то відразу зайнявся цим питанням. Але у нас державне підприємство, яке не має бюджетного фінансування, так що я не міг відмовитися від хорошого доходу, який приносить цей "автомобіль". У мене була думка зробити зовнішню рекламу в формі екрану. Але нам сказали, що мешканці будинків навпроти відразу почнуть протестувати. І взагалі, що там має висіти, на вашу думку?
- Наприклад, можна кілька афіш артистів повісити ...
- Можна, ось Віктор Павлик пішов на це. Але у мене немає більше заявок від інших виконавців на такого розміру рекламу. Тому економічна доцільність вийшла на перший план. Інша справа, що в кінці минулого року президент підписав закон про звільнення національно-культурного продукту від ПДВ, але він поки не введений в дію. По суті ми вже рік не повинні платити ПДВ, а це десь близько півмільйона гривень на місяць. До сих пір цим законом не користуємося.
- Якби так сталося, що Палац "Україна" знаходився на місці Жовтневого палацу, пустили б ви до себе активістів євромайдан?
- Як мінімум ми б сіли за стіл переговорів. Звичайно, вночі я б нікого на вулицю, напевно, не виганяв, але послухайте, є ж багато нюансів. Я не противник волевиявлення людей. Більш того, я вважаю, що люди повинні мати право вільно висловлювати свою точку зору, але це не повинно йти на шкоду кому-то. Не можна позбавляти тисячі дітей новорічних ялинок (нагадаємо, все дитячі заходи в МЦКМ перенесені на наступний рік. - Авт.). Треба було якось постаратися вивернутися, щоб усім в результаті було зручно.
- Зізнайтеся, ви на всі концерти в Палаці "Україна" ходите?
- Десь на 90% концертів я буваю до початку, щоб простежити, як все буде запущено. Коли є вільний час, і я не сильно втомився, то намагаюся ходити. Ось на українських артистів завжди намагаюся бувати.
- А який концерт вас найбільше вразив у цьому році?
- Виступ Лани Дель Рей. По-перше, тому що вона скасувала концерти в Росії, а у нас виступила, незважаючи на застуду. А по-друге, може, тому, що я був мало знайомий з її творчістю, але те, що творилося в залі на її виступі, для мене було відкриттям. Виявляється, вона дуже популярна серед наших тінейджерів. Ще вразило шоу Філіпа Кіркорова.
- Часто трапляється, що телефонують друзі, мовляв, Михайло, проведи, будь ласка, на концерт?
- Звичайно, буває (посміхається). Зазвичай таке трапляється на аншлагових концертах. У мене є в розпорядженні директорська ложа на 14 місць, куди, буває, заводжу друзів.
- Глядачі скаржаться, що в Палаці "Україна" до сих пір немає офіційної курилки. Будете вирішувати це питання?
- З одного боку, в громадських приміщеннях зараз взагалі не можна курити, з іншого - в кожному приміщенні повинно бути місце для куріння. Поки ми вирішили цю проблему для артистів за лаштунками, але про глядачів ми теж думаємо, і в наступному році обіцяю це питання вирішити. Поки ми лише посилили вентиляцію в туалетах, де глядачі курять, як, власне, і в усіх театрах.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
джерело: сьогодні Як вам на цій посаді?Що це дає?
Ці умови однакові для всіх українських артистів?
Українські артисти ще здатні збирати аншлаги в палаці?
Щось після змінилося?
Як ведеться боротьба з перекупниками?
Або ви вже змирилися?
Якісь заходи плануються в палаці?
Особисто вас не бентежить, що у головного концертного майданчика країни така особа?
І взагалі, що там має висіти, на вашу думку?