31 Января 2012
30 січня в БФУ ім. І. Канта відбулася зустріч ректора А.П. Клемешева з генеральним консулом Великобританії в Санкт-Петербурзі Гаретом Ворд.
Ректор університету розповів про досвід співпраці БФУ ім. І. Канта з Великобританією, яке розвивалося з середини 90-х рр. (В рамках проекту ТЕМПУС 1993-1996 рр.). Тоді ще Калінінградський державний університет приймав участь в проекті в галузі викладання англійської мови. Партнером по проекту виступав Nene College, де студенти і викладачі пройшли стажування.
З листопада 2006 р встановлені двосторонні партнерські відносини з Університетом Західної Англії (University of West of England), м Брістоль в рамках програми подвійних дипломів.
У 2008 році в Російському державному університеті ім. І. Канта проходив міжнародний семінар, присвячений питанням якості та кваліфікації в перекладацькій діяльності, в якому брали участь фахівці з Сполученого Королівства.
БФУ ім. І. Канта відвідували відомі британські фахівці. Так, 20 квітня 2011 року до Центру ЄС БФУ ім. І. Канта відбулася лекція відомого політолога Малькольма Чалмерса, професора лондонського Королівського інституту об'єднаних сил, експерта в сферах оборонної політики Великобританії, контролю над озброєннями, запобігання конфліктам.
21 листопада 2011 року в БФУ ім. І. Канта прочитав лекцію на тему «Розподіл ультразвуку в біологічних середовищах. Моделювання ультразвукового впливу на біологічні об'єкти »науковий директор дослідницької групи інженерно-механічного факультету Лондонського університету, Оксфордського університету, Інституту онкології Великобританії, член Інституту фізики Великобританії Г.Г. Віленський.
БФУ ім. І. Канта є одним з учасників проекту програми TEMPUS: «Формування компетенції і практичних навичок оцінки мовних знань викладачів англійської мови». Партнерськими вузами в рамках цього проекту є два вузи Великобританії:
· Університет Бедвортшіра, Великобританія - грантодержатель;
· Університет Саутгемптона (Великобританія).
Основна мета проекту - розробка спільно з європейськими вузами в рамках кваліфікаційних вимог навчально-методичних ресурсів для формування (у викладачів англійської мови) компетенції і практичних навичок тестування і оцінювання мовних знань з метою підвищення міжнародної конкурентоспроможності та мобільності студентів російських вузів.
У 2012 році планується подальше посилення співпраці з вузами і науковими інститутами Великобританії і БФУ ім. І. Канта в тому числі в рамках Балтійського освітнього форуму.
А. Ю. Гойхман, директор НОЦ "Функціональні наноматеріали" Інноваційного парку розповів про те, що у Великобританії закуповуються компоненти створюваного комплексу для дослідження тонких плівок і запросив пана Гарета Ворда на церемонію підписання договору з фірмою-постачальником унікального обладнання.
Г-н Гарет Ворд розповів про можливості підтримки російсько-британського співробітництва в сфері освіти і науки і пообіцяв сприяти ініціативам БФУ ім. І. Канта, спрямованим на створення нових партнерств між російським і британськими університетами.