геологічний факультет

← Факультети і кафедри ← Факультети і кафедри   декан   Муфтахов В'ЯЧЕСЛАВ АХСАНОВІЧ   Кандидат геолого-мінералогічних наук   456304, м Міас, Челябінська область,   вул

декан

Муфтахов В'ЯЧЕСЛАВ АХСАНОВІЧ

Кандидат геолого-мінералогічних наук

456304, м Міас, Челябінська область,

вул. 8 Липня, д.10, к.303

тел. (3513) 55-46-33

e-mail: [email protected]

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Геологічний факультет міасского філії ЮУрГУ є єдиним на Південному Уралі, де вчать геології на рівні вищої освіти. Попит на наших випускників з кожним роком зростає, тому що розвиток Росії, як і будь-якого іншого держави, неможливо без правильного і раціонального використання природних ресурсів та корисних копалин. Висока кваліфікація наших випускників забезпечується тісними зв'язками з установами Російської академії наук, так само, як і наша філія, розташованими в Міассі: Інститутом мінералогії УрО РАН і ільменських заповідником. Факультет співпрацює з Комітетами з надрокористування, численними геологічними і екологічними організаціями всієї країни. Це дозволяє нашим студентам під час практик побувати в будь-якій точці від Чукотки до Фінляндії і від Кольського півострова до Африки. Їм надається сприятлива можливість спробувати себе у всіх видах діяльності: попрацювати в виробничих, геологорозвідувальних, пошукових, знімальних організаціях; на підприємствах гірничодобувної та гірничо-збагачувальної промисловості; в лабораторіях, оснащених сучасним науково-дослідним устаткуванням світового рівня. І ще отримати за це гроші! Ну, а після закінчення вузу кожен вибирає те, що йому до душі. Адже це так важливо в житті будь-якої людини - мати роботу, яка приносить задоволення і стабільно високий дохід!

Геологічний факультет організований в 1998 році і в даний час на ньому ведеться підготовка бакалаврів геології з урахуванням особливостей Уральського регіону. Серед студентів переважають випускники шкіл міста Міас, але крім того є і жителі Челябінської, Оренбурзької, Тюменської областей і Башкортостану, де діють численні геологорозвідувальні, гірничодобувні і нафтовидобувні підприємства.

Основною науковою базою для організації факультету стали дослідні лабораторії імінну УрО РАН, а до викладацької діяльності було залучено його співробітники. Навчальний процес за освітньою програмою забезпечують висококваліфіковані викладачі, доктори і кандидати наук. Кадрові та методичні питання вирішуються Радою факультету, до складу якого входять 2 член-кореспондента РАН, 3 доктори, 11 кандидатів наук.

З 1 вересня 2006 року факультет займає 3-й поверх будівлі, розташованої по вул З 1 вересня 2006 року факультет займає 3-й поверх будівлі, розташованої по вул.8 Липня, д.10, де на площі 810 кв.м розміщені навчальні та демонстраційні колекції порід і мінералів; обладнані новою технікою кабінети геології родовищ корисних копалин, загальною, історичної та регіональної геології, мінералогії, фізики мінералів; для лабораторій термобарогеохімія, оптичної мікроскопії, комп'ютерного класу закуплено спеціалізоване лабораторне та мультимедійне обладнання. Бібліотека з читальним залом має фондами об'ємом 5,2 тис. Томів, в тому числі навчальної літератури - 1,6 тис. Томів.

Студенти отримують знання в галузі наук про Землю: геології, мінералогії, геохімії, геофізики, вченні про корисних копалин. У навчальному процесі використовується обладнання науково-дослідних лабораторій Інституту мінералогії УрО РАН, експозиції Природно-наукового музею Ильменского заповідника УрО РАН.

Кафедрами ведуться роботи по науковим темам Академії наук, грантам російських фондів і міжнародних проектів. Тільки за останній рік обсяг фінансування науково-дослідних робіт перевищив 2 млн рублів. Студенти активно залучаються до виконання цих робіт. Результати своїх досліджень вони представляють на загальноросійських, регіональних конференціях, науково-студентських школах.

Велика частина виробничих і переддипломних практик проводиться в геологорозвідувальних, геолого-знімальних, гірничодобувних та інших галузевих підприємствах міста, області, а також всього Урало-Сибірського регіону (Чита, Мегіон, Хабаровський край, Чукотка, Якутія і т.д.), що говорить про високий рівень практичної підготовленості випускників для роботи на виробництві. Наші студенти бувають на практиці і в Африці, і в Фі нляндіі!

Випускники напряму затребувані підприємствами і організаціями регіону. За результатами аналізу працевлаштування, багато наших випускників залишаються працювати в регіоні, при цьому до 70% знаходять роботу за профілем своєї підготовки. Але ті, хто не боїться змінювати місце свого проживання, кому не чуже почуття романтики і дух мандрівників, працюють не тільки в Міассі, але і по всій країні: КК «Сибір», м.Москва, ВАТ «Газпром», м Надим, ВАТ «Славнефть-Мегионнефтегаз», м Мегіон, ТОВ «Востокгеологія», г. Чита, АК "Алроса" (ЗАТ), Респ. САХА.

У ЮУрГУ відкрито аспірантуру за трьома спеціальностями геологічного профілю У ЮУрГУ відкрито аспірантуру за трьома спеціальностями геологічного профілю. Можливість підготовки аспірантів визначається високою кваліфікацією наукових керівників, в числі яких члени-кореспонденти РАН Масленников В.В., Анфілогов В.Н., доктора наук Белогуб Є.В., Удачин В.М.

Перспективи розвитку факультету в найближчі роки пов'язані з ліцензуванням програм специалітети. Розвиток зв'язків з провідними університетами Росії і зарубіжних країн дозволяє організовувати стажування студентів, аспірантів і викладачів. В даний час є домовленості про таку взаємодію з Московським, Новосибірським і Санкт-Петербурзьким університетами, Фрайбергской гірничою академією (Німеччина), Музеєм природної історії (Англія), тасманійських університетом (Австралія).