- Почніть з простого
- Шукайте геометричні форми в оточуючих предметах
- Геометричні фігури можна малювати
- Геометричний плакат на стіні
- Гра «Де такий же?» І сортування
- Дошки Сегена, сортери
- Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
- Ще більше ідей
- Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
Одна з головних задач мами - знайомити свою дитину з навколишнім світом. Розповідати про все, що цікаво дитині, знайомити його з квітами, показувати букви, вчити цифри, називати навколишні предмети ...
Сьогодні ми з вами поговоримо про геометрії для малюків. Коли мова заходить про знайомство дитини з геометричними фігурами, у будь-якої мами виникають питання. Як вивчити фігури, щоб і малюкові, і мамі це було цікаво? З чого почати?
Почніть з простого
Звичайно ж, знайомство малюка з геометрією не варто починати зі складних форм: чи малюк відразу зрозуміє, чим відрізняється чотирикутник від трапеції. Найкраще обмежитися найпростішими фігурами: кругом, квадратом, трикутником. А коли малюк освоїть їх і навчиться відрізняти, можна буде знайомити його з фігурами складніша. До речі, вважається, що геометрична фігура, яку дитина запам'ятовує швидше за все, це коло.
Шукайте геометричні форми в оточуючих предметах
Найлегший спосіб, що не вимагає ніяких спеціальних пристосувань, полягає в тому, щоб називати малюкові форму побутових предметів. «Тарілка кругла, коло,» - говорить мама дитині за обідом. «Це прямокутник», - ненав'язливо повідомляє, коли малюк бере книжку або коробочку в руки. «Дивись, цей пиріжок - коло. А ось цей - трикутник, »- коли прийшли в гості до бабусі, і та пригощає випічкою. Якщо мама буде багаторазово і терпляче повторювати назви геометричних фігур, дитина поступово запам'ятає їх.
Геометричні фігури можна малювати
Другий спосіб - малювання. Мамі потрібно всього лише взяти листок паперу і кольорові олівці, вручити один олівець дитині і, поки він із задоволенням виводить каля-маля на листочку, малювати геометричні фігури олівцем іншого кольору і називати їх. Можна замість олівців взяти:
- пастель
- фломастери
- фарби
- кольорову крейду для асфальту
- прутик для малювання на піску
Запропонуйте дитині обвести фігури, заштрихувати їх або заповнити аплікацією. Проявіть творчий підхід, так буде тільки веселіше!
Геометричний плакат на стіні
Можна намалювати великі геометричні фігури на аркушах формату А4 і повісити на стіні. По-перше, це пожвавить інтер'єр, а по-друге, кожен раз, проходячи повз, ви будете питати дитини, де ж тут квадрат? Діти із задоволенням включаються в гру і показують мамі чи татові: ось він, квадрат! Якщо дитина не вгадав, обов'язково покажіть: «Ні, це трикутник, ось квадрат». Так малюк дуже швидко запам'ятає фігури.
Гра «Де такий же?» І сортування
Ще краще, якщо дитина буде не пасивним спостерігачем, а виявиться залучений в процес гри. Можна зіграти з малюком в чудову гру «Де такий же?». Для неї нам знадобляться три предмети однакового кольору, але різної форми: м'ячики, кубики, коробочки ... Наприклад, покладіть перед карапузом два м'ячика і кубик. Покажіть один м'ячик і попросіть показати інший. Похваліть вашу розумницю в разі вірної відповіді, а якщо він помилився, м'яко поправте його.
Гра хороша тим, що в неї можна починати грати з зовсім маленькими дітками і поступово додавати нові фігури і елементи, просити, щоб дитина знайшла все кульки або все кубики. Більш складний варіант цієї гри - сортування. Сортувати, до слова, можна все, що опиниться під рукою: деталі конструктора, кришки різної форми, вирізані з кольорового картону фігурки ... Можна дати карапузові кілька коробок і пояснити: кружечки складовій сюди, трикутники сюди ... Малюк швидко зрозуміє, що до чого, і з інтересом візьметься сортувати і розкладати предмети.
Дошки Сегена, сортери
Діти після року можуть вивчати геометрію, граючи з дошками Сегена. Це дошки з вирізами у вигляді геометричних фігур. До кожного вирізу підходить вкладиш відповідної форми. Спершу дитина буде радісно виколупувати фігурки з дошки, а коли трохи підросте, почне намагатися вставляти їх на місце. Крім дошки Сегена можна подарувати малюкові іграшку-сортер, фігурну головоломку. Це іграшка з прорізами різних форм і розмірів, куди вставляються відповідні геометричні фігурки. Крім вивчення геометрії, такі іграшки розвивають дрібну моторику.
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
Взявши кілька предметів різної форми, можна зіграти в гру «Фігури і тіні», варіацію на тему дошки Сегена. У цій грі мама:
- бере аркуш паперу
- обводить силуети геометричних фігур
- заштриховуєш їх
А потім пропонує дитині розставити фігури на правильні тіні, звертаючи його увагу на збіг форми геометричної фігури і обрисів «тіні».
Ще більше ідей
Жодного малюка не залишить байдужим гра «Знайди скарби». Потрібно взяти ємність, насипати в неї крупу (можна дрібну манку, можна щось побільше) і «зарити скарби», заховати маленькі геометричні фігури в крупі. Дитина із задоволенням буде перебирати «пісок» і шукати фігурки-скарби (частина крупи виявиться на підлозі, але пилососом це легко виправити). Гру можна ускладнити, попросивши не просто відшукати всі заховані, а знайти фігури певної форми. Також можна продовжити гру елементами з «Фігури і тіні», давши малюку завдання розкласти знайдені геометричні фігурки за відповідними «тіням».
Способів вивчення геометричних фігур дуже багато. Можна пробувати все відразу або вибрати якийсь один метод, який подобається вам найбільше. Головне пам'ятати: геометрія для малюків - це просто і весело!
У мережі безліч відео-матеріалів, присвячених геометричних фігур. Для малюків від 1.5 років підійде, наприклад, ось цей:
Автор: Марія Макарова
Знайомите малюка з геометрією? Вам можуть бути цікаві й інші статті на сайті:
Сподобалася публікація - поділіться нею з друзями, натиснувши на кнопочки соціальних мереж!
Як ви знайомите свого малюка з геометричними фігурами? Які «геометричні» гри є у вас? Поділіться своїм досвідом в коментарях!
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
Автор: Клуб захоплення Мам
Всі статті автора
Під цим ніком ми публікуємо статті запрошених авторів і гостьові пости друзів "Клубу захоплення Мам".
Попередні записи рубрики
Вам буде цікаво:
Як вивчити фігури, щоб і малюкові, і мамі це було цікаво?З чого почати?
По-перше, це пожвавить інтер'єр, а по-друге, кожен раз, проходячи повз, ви будете питати дитини, де ж тут квадрат?
Гра «Де такий же?
Можна зіграти з малюком в чудову гру «Де такий же?
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
Як ви знайомите свого малюка з геометричними фігурами?
Які «геометричні» гри є у вас?
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?