Геращенко виграв Ралі Білі Ночі

1. Турнірне становище після СУ12

У Карелії пройшло Ралі Білі Ночі, переможцем якого став москвич Сергій Геращенко, вперше отримав перемогу не тільки в Карелії, а й на етапі чемпіонату Росії.

Коли боротьба відбувається за абсолютний залік, грає роль не тільки грамотний вибір виробника гуми і її складу, а й такі нюанси, як вибір масла, бензину, тонкі настройки двигуна, амортизаторів. Для одних доріг краще підходить Subaru Impreza, на інших - краще часи можна показати на Mitsubishi Lancer Evolution.

Сергій Геращенко і Олексій Курносов до старту Ралі Білі Ночі перебували на дев'ятій позиції в особистому заліку чемпіонату Росії і шанси на перемогу мали примарні. Але серія тренувань і зміна автомобіля на Lancer Evolution IX дало їм можливість показати на карельських дорогах високу і стабільну швидкість. Тепер в чемпіонаті країни на п'яти етапах перемоги у п'яти різних екіпажів.

Сергій Геращенко

«Звичайно, я дуже задоволений гонкою, - розповідав на фініші щасливий Сергій Геращенко. - Велике значення на шляху до перемоги зіграла робота команди і тренерська робота Євгена Васіна, повчанням якого я дотримувався протягом всієї гонки ».

Двічі з боротьби вибуває Станіслав Травників. Петербурзькому гонщику знову не пощастило: в п'ятницю зламаний важіль підвіски не дав продовжити гонку після другого спецділянки, а в другий день Станіславу і зовсім не вдалося відчути гоночний ритм - відмова в паливній системі стався на першому ж суботньому допі.

Ще більш неприємною подією для Станіслава [як співвласнику команди Prospeed], ніж власний сход, стала звістка, що горить недавно куплений Mitsubishi Lancer Evolution Х, який виконує на цій гонці роль екіпажу безпеки.

Горить автомобіль безпеки

Автомобіль, призначений уральському гонщику Сергію Ременников для участі в етапі чемпіонату світу Neste Oil Rally Finland, не встиг показати весь свій потенціал на карельських дорогах, спалахнувши після удару об скелю.

Боротьба за лідерство в чемпіонаті тривала до заключного спецділянки, де різниця між Геращенко і Макаровим, який їхав за ним по п'ятах, склала всього лише 11,3 секунди.

Вадим Лелюх, що мав до старту літнього сезону непогані шанси на лідерство, отримав травму спини і хребта на минулій гонці, але приїхав повболівати за колег і спостерігав змагання з безпечного місця на узбіччі.

А ось інші фаворити не змогли нічого протиставити шаленого напору Геращенко і трійка абсолюту сформувалася таким чином: Сергій Геращенко, Вадим Макаров, Олег Топоров.

Григорій Трегубов

Григорій Трегубов отримав пеналізацію в 10 секунд і був відкинутий на п'яте місце, втративши настільки цінні для нього окуляри, слідом за ним на шостій позиції розташувався Сергій Успенський.

«У нас справи не дуже! Я себе не зміг знайти себе в цій гонці, з машиною все добре, величезне спасибі команді УРТ і штурману Олексію Арнаутову. Я прошу вибачення у всіх своїх уболівальників, очікування яких я не виправдав, сподіваюся, надалі буду їх радувати.

Ще хочу сказати, що я дуже радий за результат Сергія Геращенко - сьогодні він поставив високу планку швидкості для самого себе і своїх суперників. Бажаю йому утримати її в подальшому! »

Вадим Лелюх

У молодшому класі чемпіонату найкращий час у москвичів з команди Peugeot: Сергій Тамбовцев і Олександр Васильєв разом зі своїми штурманом зайняли перші два місця подіуму заліку R2, третє місце виборов Павло Шишкін у Ярославця Андрія Головкіна.

Що стосується Кубка Росії, то тут переміг Дмитро Поливанний, відмінно показав себе в минулому сезоні. Слідом за ним другий час з різницею в 3,9 секунди видав Олександр Осипов, а замкнув трійку лідерів Андрій Прокудин з STI-клубу.

Яскравий екіпаж в особі Михайла Лепехова і асистував йому чемпіона Росії з ралі Олексія Лук'янюк виявився четвертим. Екіпаж не ставив турнірних завдань, і на двох спецділянках перший і другий пілот навіть помінялися місцями, що позначилося на результатах: Лук'янюк показав найкращий час на СУ4 і друге на СУ7.

Цар-Polo Лепехова / Лук'янюк

А ось боротьба в моноприводе була спекотною: 21 екіпаж в заліку 1600Н боровся за подіум, який практично весь зайняла команда Lada Sport Rosneft Rally. Дмитро Воронов та Євген Суховенко мали колосальний відрив від своїх переслідувачів по класу: 1 хв 30, 8 секунд!

«Ці допи мені знайомі, але пам'ятаю напам'ять далеко не все, - розповідає Дмитро Воронов. Знос коліс значний. Дорогу спрямили грейдером, мабуть, деякі місця стали швидше. Ми отримували задоволення від їзди. Я завжди за масовість і за боротьбу, приємно, коли багато учасників. І приємно, що було багато глядачів - на спецдільницях намети, все руками махають. Приємно було їх радувати ».

У класі 2000Н переможцем став Роман Бєляєв, Павло Козлов другим, а Петро Новосьолов замкнув трійку лідерів.

Дмитро Воронов

Перемога Дмитра ще раз підтверджує приказку про те, що ралі - НЕ шахи, тут думати треба, а Євген та Юрій не збираються довго залишатися на другій позиції і мають намір до наступного змагання попрацювати над технікою, над собою і поїхати ще швидше. Це означає, що боротьба всередині команди Lada Sport Rosneft Rally за володіння Кубком переможця продовжиться на наступному етапі серії, який відбудеться в околицях міста Виборг Ленінградської області в перших числах серпня.

А ось дата наступного етапу чемпіонату Росії ще не ясна. Згідно з календарем Російської Автомобільної Федерації, в кінці серпня має пройти Ралі Гуково 2015, але складна ситуація на півдні Росії в Ростовській області поки ще не гарантують старт гонки саме в цьому регіоні.

Турнірне становище після СУ12

Поз. № Пілот Залік Час / відстій. 1. 6 Сергій Геращенко N4 1: 02.06,2 2. 1 Вадим Макаров Абсолют +11,3 3. 2 Олег Топоров N4 +57.0 4. 15 Олексій Семенов N4 +1.04,5 5. 3 Григорій Трегубов N4 +1.07,6 6 . 4 Сергій Успенський Абсолют +2.30.3 7. 11 Іван Миронов N4 +3.05.8 8. 28 Сергій Тамбовцев R2 +6.16.7 9. 12 Денис Коваленко N4 +6.19.7 10. 45 Олександр Bасільeв R2 +6.54.4