Гергієв і кращий бас світу, важкий вибір - Дельфін або Розенбаум, а також всі люблять Тіматі

17.04.2017

Куди піти в Казані з 17 по 21 квітня

Тиждень видався на рідкість музичної. У ГБКЗ ім. Сайдашева - Великодній концерт Валерія Гергієва разом із продовженням «Рахлінський сезонів», в «Корстон» влаштує шоу Тіматі, Дельфін відіграє електроакустичний концерт в «Максиміліанс», в «Піраміді» - Розенбаум. Що ще станеться на цьому тижні, читайте в добірці «БІЗНЕС Оnline».

1. XVI московський Великодній фестиваль в ГБКЗ ім. Сайдашева

17 квітня

В рамках XVI Московського Пасхального фестивалю в Казані пройдуть два концерти симфонічного оркестру Маріїнського театру під керуванням Валерія Гергієва. Продовжуючи «пасхальну» традицію присвят російським композиторам, найбільший російський музичний форум в цьому році відзначить 135-річчя з дня народження великого композитора Ігоря Стравінського. У програмі звучатимуть симфонії, інструментальні та фортепіанні концерти, опера «Цар Едіп» і «Пригоди гульвіси», до якої Гергієв звернеться вперше. У вечірньому концерті візьмуть участь солісти Маріїнського - можливо, кращий сучасний оперний бас світу Ільдар Абдразаков і лауреат різних міжнародних конкурсів, баритон Владислав Сулімскій.

Вперше Великодній фестиваль пройшов в 2002 році. На сьогоднішній день проходить від 100 до 120 в різних містах Росії і ближнього зарубіжжя. З перших днів форуму класичної музики були визначені його соціальні пріоритети - благодійність, освіту і просвітництво, - які реалізуються в усіх чотирьох великих фестивальних блоках: симфонічної, камерної, хорової програмах і звонільной тижня.

Вартість квитків: 500 - 1700 рублів.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева (площа Свободи, 3), початок - о 15:00 та приклади 19:00

2. Шоу. Тіматі і 116 VIP - Brand New Show в «Корстон»

20 квітня

Один з найвідоміших (якщо не самий) реперів країни, продюсер, засновник музичного лейблу Black Star Inc, а тепер і власник власної халяль-бургерной Black Star Burger Тіматі представить в Казані своє 116 VIP - Brand New Show. Концерти зірки танцполів давно не проходять у винятково сольному форматі, тому на казанському виступі його будуть супроводжувати резиденти Comedy Club і артисти проекту Stand Up. Якщо вірити організаторам, це ексклюзивне для Казані захід, і всім, хто прийшов чекають «кіловати звуку, тонни декорацій, амфітеатр з розкішними ложами і Fashion Show світового рівня». Сам музикант виконає старі та нові хіти. Інші подробиці не розголошуються.

Вартість квитків: 2000 - 12000 рублів.

18+

ДТРК «Корстон», (вул. Єршова, 1а), початок - о 19:00

3. Концерт. VII міжнародний фестиваль «Рахлінський сезони» в ГБКЗ ім. Сайдашева

19 квітня

На третьому концерті музичного фестивалю, присвяченого пам'яті видатного радянського диригента Натана Рахліна, прозвучить увертюра французького композитора Гектора Берліоза «Корсар», Концерт для віолончелі з оркестром мі мінор, ор. 85 Едуарда Елгара, а також Симфонія №3 мі-бемоль мажор, ор. 55 ( «Героїчна») Бетховена.

Соліст - один з провідних російських музикантів свого покоління, арт-директор першого в історії Росії віолончельної фестивалю Vivacello Борис Андріанов. Диригент - художній керівник Симфонічного оркестру штату Алабама (США) Джастін Браун.

Вартість квитків: 800 - 1400 рублів.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева (площа Свободи, 3), початок - о 18:30

4. Фільми режисера Бакура Бакурадзе в «Зміні»

17, 18 і 21 квітня

В рамках кінопроекту «суб'єкт доп» в центрі сучасної культури «Зміна» будуть показані три картини режисера Бакура Бакурадзе. Першим буде показана картина «Шультес» (17.04). Згідно з сюжетом, у великому місті живе непомітний парубок зі своєю старою матір'ю. Він бігає вранці в парку, ходить в один і той же магазин, дивиться по вечорах спортивний канал. Майже все, що він робить, доведено до автоматизму. Майже, але не всі. В його характері - не виражає своїх емоцій, і ніхто з оточуючих не знає про те, звідки у нього гроші на життя. Ніхто не знає, що написано в його блокноті, який він весь час носить із собою. Кілька днів життя Олексія Шультеса приводять його до розуміння, що він не так забудькуватий, як йому б цього хотілося.

Другий фільм «Мисливець» (18.04), розповідає про фермера Івана Дунаєва. Він встає рано, годує поросят, перевіряє бухгалтерію, лагодить трактор, зважує м'ясо. Їде на старому фургоні здавати свинину на ринок. У нього є дружина, дорослішає дочка і молодший син. І охота ... Його світ рухається по заданій траєкторії. Одного разу на фермі з'являються дві нові працівниці, Люба і Рая. Вони укладені з сусідньої колонії. Непомітно для Івана щось починає змінюватися. За словами самого Бакурадзе, його робота - «про природу близькості і необхідності близькості»: «Це найсильніше почуття, яке може відчути людина на цьому світі».

Третя стрічка «Брат Деян» (21.04) про останній рік життя перед арештом та здачею Гаазькому трибуналу одного з генералів Балканської війни. Більше 10 років колишній генерал Деян Станіч змушений був переховуватися від трибуналу на закритих базах. За станом здоров'я соратники перевозять його в глухе село високо в горах. Крок за кроком вибудовуються відносини самотнього старого з новою реальністю і з новим оточенням. Генерал часто бачить уві сні і в маренні сцени війни: бомбардування, біженці, вбиті діти. Він постійно обдумує своє минуле життя без будь-якої надії щось змінити і виправити. Весь час знаходиться на волосок від смерті, але для чогось доля змушує його жити.

Вартість квитків: 100 - 250 рублів.

18+

Центр сучасної культури «Зміна» (вул. Бурхана Шахиді, 7), початок - 17.04 і 18.04 - о 19:30; 21.04 - о 19:00

5. Документальне кіно. «Девід Лінч: Життя в мистецтві» в казанських кінотеатрах

з 13 квітня

В кінотеатрах міста почався показ документального фільму «Девід Лінч: Життя в мистецтві» про автора «Шосе в нікуди» і культового серіалу «Твін Пікс», продовження якого через 25 років вийде в травні цього року. Це картина-подорож по життю і творчості культового класика незалежного кіно.

«Режисер картини Джон Нгуйєн втерся в довіру до кінокласику на зйомках його останньої повнометражної роботи - тригодинний психотерапевтичної відеоінсталяції" Внутрішня імперія ". Там Нгуйєн просто ходив за Лінчем (який терпіти не може коментувати власне кіно) з камерою, а потім зібрав з цього матеріалу фільм під коротким і ясним назвою "Лінч". Мабуть, Джон Нгуйєн зарекомендував себе людиною досить делікатним, який вміє не ставити зайвих запитань, і тому саме його Лінч вибрав в якості оператора свого послання дочки, отроцтва і юності якої, можливо, не застане », - пише Ярослав Забалуев в своїй рецензії в «Газете.ру» .

Автор пише, що в фільмі Девід Лінч постає людиною, перш за все рівним своїм творам. Як і майже у всіх його фільмах, простодушний, нехитрий, по суті, сюжет тут стає приводом для карнавалу постійних героїв і героїнь, вільної імпровізації, що заходить так далеко, що вже і сам автор заворожено і трохи спантеличено спостерігає за цим несподіваним подорожжю.

«Життя в мистецтві» - це неспішне і, що вже там, місцями досить нудне кіно, але при цьому воно більше, ніж що-небудь налаштовує на те, щоб перестати намагатися знайти в Лінчевський простодушності друге дно. Тут, здається, що він і справді не малюється.

16+

6. Кіно. «Дружина доглядача зоопарку» в казанських кінотеатрах

з 13 квітня

Антифашистська драма «Дружина доглядача зоопарку» заснована на реальній історії польської родини Жабинського - доглядачів варшавського зоопарку, які під самим носом у нацистів таємно переховували у своєму зоопарку євреїв, які втекли з варшавського гетто. Фільм новозеландської постановниці Нікі Каро ( «Північна країна», «Оседлавший кита») базується на книзі спогадів пані Жабинського, яку грає Джессіка Честейн ( «Інтерстеллар», «Білосніжка і мисливець - 2»).

«Дружина» вийшла напрочуд м'яким, майже дитячим кіно, яке лише два-три рази занурює глядачів в кошмар військового часу. Основна дія розвивається в затишному особняку Жабинського на території зоопарку, де подружжя створюють своїм «гостям» максимально комфортні умови », - пише в своїй рецензії кінокритик сайту «Фильм.ру» Борис Іванов. За словами автора, кіно знімалося як підкреслено феміністський, і стрічка не виконала б свою ідеологічну завдання, якби прославила головну героїню, не "опустивши» попутно чоловіків. В результаті фільм вийшов за потрібне і сентиментальним, але незанятним, неглибоким і не особливо страшним. Погоджуватися з автором чи ні, кожен вирішує сам - «Дружина доглядача зоопарку» вже в прокаті.

16+

7. Кінофестиваль. Russia-Italia Film Festival в «Світі»

14 - 26 квітень

14 - 26 квітень

За підтримки посольства Італії в кінотеатрі «Мир» стартує третій російсько-італійський кінофестиваль художнього, документального та короткометражного кіно (Russia-Italia Film Festival, RIFF). Кінофорум представить одні з найяскравіших робіт сучасного кінематографа Італії - від гучних касових проектів до рідкісних авторських. Всього в програмі 21 картина: повнометражні комедії, мелодрами і драми, короткий метр, документальні роботи і незвичайні проекти.

Особливу увагу в цьому році було вирішено приділити комедіям. Який відзначився фільм в цьому жанрі - «Хто ці люди?» (Lorochi?) Від режисерів Франческо Міччіке і Фабіо, що представили нове покоління комедії по-італійськи. Фільм, який відкриє RIFF в Казані, розповідає про простого представника білих комірців, несподівано опинився в гущі карколомних пригод. Сатирична комедія «Міністр» (IlMinistro) Джорджо Амато оповідає про підприємця на межі банкрутства, який вирішує звернутися за допомогою до ... італійському міністрові. Відкриття RIFF цього року - хіпстерскі легка сатира Паоло Міттона «Ломастер» (Therepairman) про безробітного хлопця, який раптом націлився на Нобелівську премію, щоб утримати кохану дівчину. Кінокритики називають фільм одним з найяскравіших дебютів в італійському кіно останніх років. За традицією в RIFF будуть представлені короткометражки, визнані кращими в цьому році на різних кінофестивалях.

Всі фільми будуть показані на мові оригіналу з російськими субтитрами. Детальніше можна подивитися тут .

18+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

8. Концерт. Дельфін в «Максиміліанс»

20 квітня

Колись вуличний поет Андрій Лисіков, він же Дельфін, представить казанцям традиційно прекрасний електро-акустичний концерт з відомими та улюбленими треками, а також зі своїми не менш інтригуючими новинками - найсвіжішої роботою - альбомом «Вона», який занурює слухачів в глибини філософії і психоделіки . Голос виконавця, що звучить на тлі електронної музики, речитатив, який кожне слово робить наповненим і осмисленим, - все це виходить за рамки повсякденного і звичного, але змушує йти за собою. Особлива поезія, тиха, що крадеться в найпотаємніші куточки свідомості музика, що заповнює пустоту глибинного «я» і починаюча резонувати з пульсом.

Вартість квитків 800 - 1200 рублів.

16+

Ресторан «Максиміліанс» (вул. Спартаківська, 6), початок - о 20:00

9. Концерт. Олександр Розенбаум в «Піраміді»

20 квітня

Який відзначив в кінці минулого року 65-річчя народний артист Росії Олександр Розенбаум відіграє в столиці республіки свій ювілейний концерт. Багато ранніх пісні композитора, автора-виконавця відносяться до жанру блатний пісні, їх герой - класичний образ одеського грабіжника часів непу. Даний образ був складений за мотивами «Одеських оповідань» Ісаака Бабеля. Ряд його ранніх пісень також пов'язаний з роботою лікаря. Також його творчість характеризується інтересом до історії Росії післяреволюційних років XX століття ( «Романс генерала Чарноти»), циганським тем (пісні «Пісня коня циганських кровей», «Ах, якщо було б можна ...») і козацтву ( «Козача», «Кубанська козача», «на Дону, на Доні»).

Вартість квитків: 1750 - 3250 рублів.

12+

КРК «Піраміда» (вул. Московська, 3), початок - о 19:00

10. Виставка. «Биляр - великий місто» в Музеї державності РТ

з 14 квітня

з 14 квітня

Один з найбільших музеїв в Татарстані - Білярск державний історико-археологічний і природний музей-заповідник - в цьому році відзначає ювілей - 25 років з дня свого заснування. У 2017 році також виповнюється 50 років Білярск археологічної експедиції, яка почала свою роботу в 1967 році під керівництвом відомого археолога Альфреда Халикова.

На виставці представлені експонати, що відображають високорозвинену, самобутню матеріальну і духовну культуру цього древнього міста: предмети чорної і кольорової металургії, артефакти військової справи, косторезного, гончарного, скляного та ювелірного виробництв, торговий інструментарій, предмети імпорту. Також відвідувачі зможуть познайомитися з історією археологічного вивчення Білярск городища. Цей розділ представлений справжніми рукописами і працями мандрівників і археологів кінця XVIII - початку XX століть, звітами Білярск археологічної експедиції, польовими щоденниками та портретами археологів, художніми реконструкціями архітектурних об'єктів, фотографіями Білярск городища і процесу розкопок на ньому.

Місто Биляр був найважливішим адміністративним, економічним, торговим і культурним центром Волзької Булгарії, входив в домен золотоординських ханів, а в XVII - XVIII століттях з'явився фундаментом для заснування і функціонування фортеці Білярск в складі Закамском оборонних укріплень.

Вартість квитків: від 80 рублів.

6 +

Музей історії державності РТ (Казанський кремль), початок - о 15:00

Крім того:

  • в «Куті» пройдуть ЧІТКІ.OFF - програма конкурсу «Ремарка» - з 21.04;
  • в «Зміні» покажуть документальний фільм «Гола правда» про скандально відомого художника-акціоністів Петра Павленський - 20.04;
  • в «Піраміді» виступить національний хореографічний ансамбль міста Батумі - 18.04;
  • в Rockstar bar відіграє концерт Набережночелнінскій джаз-квартет Flashback - 21.04;
  • в клубі «Маяковський. Жовта кофта »представить новий альбом пітерська група« Афінаж »- 20.04;
  • в Національному музеї РТ відбудеться республіканський науково-практичний семінар на тему «Музеї та військово-патріотичне виховання» - 18.04.

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про це можна повідомити по ел. поштою [email protected] і [email protected]

Який відзначився фільм в цьому жанрі - «Хто ці люди?
Lorochi?