Культура спікізі-барів (від англ. Speak easy - «говорите тихіше») народилася в США за часів сухого закону: це були нелегальні питні заклади і клуби, в яких, незважаючи на заборону, продавалися спиртні напої. Зараз такої необхідності ховатися немає, але деякі власники все-таки вважають за краще огорнути своє місце таємницею - і працюють в розрахунку на виборчу і допитливу публіку. The Village склав гід по петербурзьким барам і ресторанам, куди не так просто потрапити.
Бар c рідкісними напоями та мексиканської їжею El Copitas знаходиться у дворах на дзвіниці вулиці, і без наведення знаючих людей його не виявити. Приміщення ховається за глухий залізними дверима без розпізнавальних знаків - відкриють її тільки в разі, якщо ви заздалегідь сповістили про візит по телефону. Резервом варто потурбуватися заздалегідь: бар працює лише вечорами і три дні на тиждень, а більше двох-трьох десятків людей вмістити не може. Йти сюди варто за текілою і мескалем, особливо рідкісним в Росії, а також недорогими коктейлями на їх основі. П'ють тут з автентичних керамічних чашок, а закушують тако і начос.
Бар, відкритий винними ентузіастами (і за сумісництвом дистриб'юторами) для винних цінителів - з великим вибором рідкісних і ексклюзивних напоїв (зокрема, біодинамічних вин) і шампанського за доступними цінами. Меню підбиралось відповідне - в основному це складносурядні закуски на зразок томлёного оленячого мови на тості. Про візит сюди також варто домовлятися по телефону. Крім того, краще відразу запитати дорогу: Big Wine Freaks займає невелике приміщення на одному з колишніх заводів у не людній частині Петроградкі. Місце працює з вівторка по суботу з 18:00.
"Крапка з комою"
«Крапка з комою» - це в першу чергу Барменська школа, а не бар, але іноді тут влаштовують вечірки для своїх з символічною платою за алкоголь. Для того щоб дізнаватися про найближчі, найкраще вступити в групу школи « ВКонтакте ». Саме місце досить надійно сховано: шукати треба в будівлі колишньої фабрики «Веретено» на набережній Обвідного каналу.
Мініатюрний бар «Аптека» знаходиться в самому центрі міста - на вулиці Ломоносова, - але намагається не привертати до себе уваги типових відвідувачів Думській, тому працює без вивіски. Орієнтуватися треба на червоний хрест, при виявленні заповітних дверей - зателефонувати в дзвоник і пройти фейс-контроль. Відкрила місце команда бару The Hat. Коктейльної карти як такої немає: напої змішують за запитом гостя, але в загальному-то вважають за краще пити НЕ розбавляючи.
Gin Tonic
Бар Gin Tonic, відкритий вихідцями з Bar 812 Іллею Астаф'єва та Євгеном Горбуновим, не приховує факту свого існування - активно займається просуванням в соціальних мережах і проводить різні заходи, наприклад пов'язані з гастролями відомих бартендер - але намагається створити камерну обстановку. Основна складність полягає в тому, щоб його знайти: необхідно зайти у двір на Ливарному (поруч з шавермой) і вибрати правильну двері - зазвичай поруч хтось курить. Як випливає з назви, йти сюди варто за величезним вибором джина і коктейлями на його основі.
ЕМ
ЕМ - це ресторан, відкритий Едуардом Мурадяну в приміщенні колишньої квартири на набережній Мойки, який приймає гостей по запису і тільки вечорами в певні дні. Щомісяця кухаря Олеся Дробот і Гліб Герасимов готують сет-меню: в квітні воно, наприклад, складається з семи курсів, лаконічно позначених як «Гребінець. Вишня »або« Судак. Устриця. Брокколі ». Вартість такого вечері становить 3 500 рублів. Крім того, тут можна спробувати рідкісні вина, ранжирування за сортами винограду. До початку вечері краще не спізнюватися.
Apteka - це секретний ресторан індійської кухні, захований на третьому поверсі проекту Biblioteka на Невському проспекті. Потрапити сюди можна тільки по запису через потайні двері, яка знаходиться, як це не дивно, в туалеті. В обстановці, що нагадує кабінет алхіміка, тут готують Самос і тандури за прийнятними цінами, а також фірмові настоянки та коктейлі.
Фотографії: Діма Циренщіков (1, 4), Shutterstock.com