Гід по «Ночі мистецтв»: 10 подій, які не можна пропустити

  1. Екскурсія по виставці Шепарда Фейрі
  2. Фотографії Китаю і Хуанмейская опера
  3. Джаз і класика
  4. барокова музика
  5. Історія музики ХХ століття - від джазу до хіп-хопу
  6. Звукова інсталяція «Парад планет»
  7. Велика модна вечірка
  8. класичний балет
  9. Сучасний танець
  10. Кіно про художників

4 листопада, ледь на Москву опустяться сутінки, по всьому місту розпочнуться заходи акції «Ніч мистецтв» . Mos.ru допомагає зорієнтуватися в програмі і розповідає, куди потрібно йти за враженнями.

«Ніч мистецтв»

Екскурсія по виставці Шепарда Фейрі

Місце: Московський музей сучасного мистецтва (Гоголівський бульвар, будинок 10)

Час: 19: 00-22: 00

Вхід вільний

Московський музей сучасного мистецтва приготував відмінний подарунок на «Ніч мистецтв» - безкоштовну екскурсію по виставці "Форс мажор" американського художника Шепарда Фейрі. Це перша в Росії персональна виставка художника. Вона відкрилася під час бієнале мистецтва вуличної хвилі «Артмоссфера» у вересні. До експозиції увійшли роботи Фейрі за останні 25 років - як найвідоміші, так і створені спеціально для виставки. 4 листопада, до речі, «Форс-мажор» працює останній день.

Френк Шепард Фейрі, відомий також під ім'ям Обей, - американський панк, скейтбордист і один з найвпливовіших сучасних вуличних художників США і світу, чиї роботи зберігаються в Нью-йоркському музеї сучасного мистецтва і Смітсонівському інституті. Йому 48 років, він виховує двох дочок, створює дизайн для реклами і музичних альбомів, а ще розмальовує стіни величезними полотнами-Мураль, за що періодично відповідає в суді.

Самою гучною картиною стала «Надія», створена в розпал передвиборної кампанії Барака Обами в 2008 році. Натхнення Фейрі шукає в роботах філософа Мартіна Хайдеггера, художника Олександра Родченко і філософії Do It Yourself ( «Зроби сам»), яка передбачає свободу від загальноприйнятих норм і бізнес-гігантів.

Фотографії Китаю і Хуанмейская опера

Місце: Будинок культури «Гайдарівець» (вулиця Земляний Вал, будинок 27, будова 3)

Час: 18: 00-21: 00

Вхід: безкоштовний, але потрібна реєстрація

Будинок культури «Гайдарівець» спільно з посольством Китайської Народної Республіки в Росії та Китайським культурним центром в Москві готують тематичний вечір . По-перше, 4 листопада тут відкриється виставка «Контрастний Китай. XX століття ». Вона продемонструє, як змінився вигляд країни за останні 40 років: в експозиції увійшли знімки одних і тих же місць, зроблені в кінці 1970-х років і сьогодні. «Контрастний Китай. XX століття »покаже, як китайські міста змінювалися в цілому і в деталях: як росла мережа автомагістралей, з'являлися нові будинки і нові товари в магазинах.

Після урочистого відкриття розпочнеться музична частина. До програми увійшли фрагменти ключових вистав Хуанмейской опери - виду народного театру, сформованого в Китаї в XVIII столітті. Її сюжети нехитрі, майже завжди персонажами є прості люди. Головна відмінна риса - особливі костюми і дуже гарні танці.

Завершиться вечір чайною церемонією, під час якої можна буде дізнатися нове про сортах чаю, помилуватися рухами майстра і, звичайно, насолодитися смаком і ароматом напою.

Джаз і класика

Місце: галерея «Тут на Таганці» (Таганська вулиця, будинок 31/22)

Час: 19: 00-21: 00

Вхід вільний

Тих, хто скучив по концертам з теплою атмосферою, чекають в галереї «Тут на Таганці». П'ятеро лауреатів міжнародних музичних конкурсів, чиї імена поки тримаються в таємниці, зберуться, щоб зіграти два десятка інструментальних і вокальних композицій, створених в XIX і ХХ століттях, - від романтизму до джазу.

барокова музика

Місце: Меморіальний музей О.М. Скрябіна (Великий Ніколопесковскій провулок, будинок 11)

Час: 19: 00-21: 00

Вхід вільний

У Музеї Скрябіна пройде концерт піаністки Марії Садурдіновой, випускниці Московської державної консерваторії імені П.І. Чайковського та переможниці всеросійського конкурсу «Рояль в джазі», з 2013 року бере участь в проектах Московського ансамблю сучасної музики.

У програму концерту «What for ...?» Увійде музика епохи бароко і твори сучасних композиторів.

Історія музики ХХ століття - від джазу до хіп-хопу

Місце: галерея «ГРАУНД Ходинка» (вулиця Ірини Левченко, будинок 2)

Час: 18: 00-21: 30

Вхід вільний

Галерея «ГРАУНД Ходинка» запрошує провести три з половиною години в компанії музичного журналіста і продюсера Анатолія Айса. він прочитає лекцію про неакадемічної музиці ХХ століття - розповість, як зародилися джаз і блюз, кантрі, Дуап і рокабіллі, навчить відрізняти одне від іншого і перейде до більш пізнім жанрами: психоделії, експериментальному року, диско, соулу, хіп-хопу, електронній музиці.

Розповідь буде супроводжуватися прослуховуванням величезного числа музичних композицій і уривків. Ви навчитеся розбиратися в стилях гри легендарних музикантів початку ХХ століття і дізнаєтеся, як на сучасну музику вплинуло розвиток технологій.

Звукова інсталяція «Парад планет»

Місце: Музей космонавтики (проспект Миру, будинок 111)

Час: 21:00

Вхід: безкоштовний, але потрібно зареєструватися

У Музеї космонавтики в «Ніч мистецтв» покажуть інструментальний спектакль про життя небесних тіл, в якому ролі планет, зірок, супутників і астероїдів виконають музиканти. Кожна планета розкриє перед глядачами свій характер, звучання та історію. У звуковій інсталяції «Парад планет» з'єднаються різні жанри музики - від естрадної до класичної. Відвідувачі побачать танець Плутона і Юпітера, постежать за місяцеходом-шарманкою і насолодяться луна-джазом.

Початок вистави о 21:00. А якщо прийти раніше, можна потрапити на оглядову екскурсію, присвячену історії вітчизняної космонавтики. Екскурсії починаються кожні півгодини. Перша стартує о 18:30, остання - о 20:30.

Велика модна вечірка

Місце: Ризький вокзал (Ризька площа, будинок 1)

Дата і час: з 22:30 4 листопада до 03:00 5 листопада

Вхід: безкоштовний, але потрібно зареєструватися

Модники і тусовщики різного віку до трьох годин ранку 5 листопада окупують Ризький вокзал. Він стане майданчиком для програми NewSchoolOldSchool , Яка об'єднає музику і моду.

Все почнеться з перформансу, присвяченого ідеї усвідомленої моди. Її послідовники закликають споживачів відповідально ставитися до покупки одягу: наприклад не носити речей брендів, які використовують дитячу працю або працю нелегалів. Перформанс, створений організаторами проекту Vintage Marketplace, стартує о 22:30.

З 23:00 до опівночі пройде концерт московського гурту Wet Red, відомої не тільки відмінною музикою в дусі старого доброго пост-панку, а й приголомшливими дизайнерськими сценічними костюмами і яскравими живими виступами.

З 00:00 до 00:30 відбудеться центральна подія - показ студентів магістратури програми «Мода» Школи дизайну Вищої школи економіки. У показі висхідних зірок вітчизняного фешену беруть участь непрофесійні моделі різного віку.

З 00:30 до 1:30 пройде виступ гурту «Інтурист» - нового проекту музиканта Євгена Горбунова, творця рок-групи «ГШ», техно-дуету Interchain, імпровізаційного ансамблю «Роти» і колишнього учасника групи NRKTK.

Завершиться вечірка виступом тріо діджеїв Digidon, які будуть грати улюблену музику різних поколінь - від фанку 1970-х до сучасного хіп-хопу.

класичний балет

Місце: культурний центр «Інтеграція» (Тверська вулиця, будинок 14)

Час: 16: 00-23: 00

Вхід вільний

Тих, чия душа тяжіє до класики, чекають в культурному центрі «Інтеграція»: тут можна буде відвідати виставку «Межі сприйняття» , Приурочену до Року російського балету. В експозиції - живопис та фотороботи за участю прима-балерин московських театрів. Інтерактивні корнери в виставковому залі продемонструють витончені пуанти, повітряні пачки і музичні інструменти оркестру.

Протягом дня тут буде звучати музика з класичних балетних постановок, пройдуть лекції по теорії танцювального мистецтва. Також відвідувачів чекає тематичний перформанс.

Сучасний танець

Місце: Культурний центр ЗІЛ (вулиця Східна, будинок 4, корпус 1)

Час: 21: 30-22: 30

Вхід: безкоштовний, але потрібно зареєструватися

Сучасний балет теж буде. Учасники танцювального колективу «Айседоріно горі» проведуть перформанс-інсталяцію, в якій танцювальне минуле Культурного центру ЗІЛ зустрінеться з сучасними хореографічними техніками.

Майданчиком для перформансу стане колонний зал, в якому багато десятиліть проходять репетиції танцювальних колективів ЗІЛа. На стіни будуть проектуватися кадри з унікальних діафільмів, в яких відображені історичні виступи і репетиції. А артисти спробують взаємодіяти із зображенням, знайти точки перетину сьогоднішнього дня і минулого.

Кіно про художників

Місце: Третьяковська галерея (Лаврушинському провулок, будинок 10), кінотеатр «Іскра» (вулиця Костякова, будинок 10), кінотеатр «Тула» (вулиця Кухмістерова, будинок 4), кінотеатр «Сатурн» (вулиця Сніжна, будинок 18), кінотеатр « Юність »(вулиця Маршала Рибалко, 1/4)

Час: 20: 00-23: 00 (в залежності від місця)

Вхід: вільний, в порядку живої черги

Одне з найцікавіших подій «Ночі мистецтв» - показ перших випусків документального серіалу «Художник говорить» режисера Дар'ї Будановой. Глядачі зможуть побачити три 20-хвилинні серії, присвячені Еріку Булатову, Леоніду Соков і Ігорю Шелковського. Герой кожної серії розповідає про свою творчість і життя, наводить ключові події своєї біографії і важливих людей, ділиться поглядами на мистецтво і час, а також показує свою майстерню і улюблені місця в Москві.