Гірський інститут Санкт-Петербурга

  1. Гірський інститут Санкт-Петербурга підвищує безпеку і автоматизує контроль доступу автотранспорту
  2. Замовник
  3. ситуація
  4. вибір рішення
  5. Рішення
  6. ефект
  7. перспективи
  8. Про партнера

Гірський інститут Санкт-Петербурга підвищує безпеку і автоматизує контроль доступу автотранспорту

В Cанкт-Петербурзькому гірничому інституті, одному з найстаріших навчальних закладів Росії, є великий парк автомобільної техніки - легкових, спеціальних та вантажних машин. Керівництво навчального закладу вирішило упорядкувати в'їзд автотранспорту на території, які належать до відання інституту. При цьому завдання полягало в автоматичному веденні обліку в'їжджає автотранспорту в базі даних. Впровадження рішення, заснованого на платформі «Інтелект» і входить до її складу модулі розпізнавання автомобільних номерів, дозволило досягти поставлених цілей.

Замовник

Інноваційні дослідження та історична спадщина

Cанкт-Петербурзький державний гірський інститут імені Плеханова - це перший в Росії вищий технічний навчальний заклад, заснований Указом імператриці Катерини II 21 жовтня (1 листопада) 1773 року. В даний час Гірський інститут навчає понад 8,5 тисячі студентів, веде підготовку бакалаврів, магістрів за 8 напрямками та фахівців (інженерів) на 6 факультетах. На 40 кафедрах і в філіях інституту працюють понад 120 докторів наук і професорів, понад 400 кандидатів наук і доцентів, більше 30 академіків російських і міжнародних академій. У Гірському інституті ведуться інтенсивні дослідження щодо основних проблем розвитку сировинної бази країни, раціонального природокористування, розробки прогресивних енергозберігаючих технологій видобутку і переробки корисних копалин.

Гірський інститут має вищу державну статус освітньої системи Росії. Будучи особливо цінним об'єктом культурної спадщини народів Російської Федерації, нагороджений чотирма урядовими нагородами.

ситуація

Необхідні інтеграція систем і автоматичний облік автотранспорту

Свого часу в інституті були встановлені системи аналогового відеоспостереження. Запис і відтворення тоді велися за допомогою відеомагнітофона і DVR. Ці системи об'єднувало те, що вони морально застаріли. Зображення записувалося в форматі, який не дозволяв ефективно передавати його по мережі. Про те, щоб об'єднати розрізнені системи відеоспостереження інституту в комплекс, не могло бути й мови. Всі камери були чорно-білими, частина з них - з низькою роздільною здатністю. Не було системи електронного обліку та зберігання номера телефону в'їжджають машин. У підсумку все це, з'єднавшись в один комплекс проблем, призвело до того, що керівництво інституту прийняло рішення встановити найсучасніші системи безпеки.

«Основна мета в реалізації цього рішення полягала в тому, щоб створити інтегровану централізовану сучасну систему відеоспостереження з великим об'ємом відеоархіву та широкими можливостями використання різного обладнання в цій системі. Поряд з цим потрібно було вирішити питання реєстрації в'їжджає автотранспорту. Ще одним завданням була інтеграція системи відеоспостереження з іншими системами, наявними в інституті - наприклад, СКУД APACS 3000 виробництва «ААМ Системз», - повідомив начальник управління режиму Гірничого інституту Ілля Рижов. Він підкреслив, що одна з основних функцій нової системи полягала в можливості визначати і реєструвати в'їжджають в інститут машини для ведення обліку автотранспорту.

«На етапі вибору нової системи виявилося, що різні виробники відеосистем пропонували обмежені можливості по роботі, модернізації з інтеграцією інших систем і пуско-налагодження своїх систем відеоспостереження», - повідомив начальник автоматизованої контрольно-пропускний служби управління режиму гірського інституту Роман Обланскій. Він зазначив, що інституту була потрібна система відеоспостереження з частотою запису 25 к / с в кольорі, що підтримує запис звуку і, до того ж, з можливістю інтеграції з СКУД APACS 3000 і контролерами NAC-51 / W6500. Передбачалося обов'язкове ведення загальної бази даних в SQL, можливість віддаленого перегляду зображення з відеокамер. Глибина відеоархіву в максимальній якості повинна була становити не менше 1 місяця. Важливою вимогою була простота перегляду архіву записів, що не вимагає спеціального навчання - тобто інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

вибір рішення

Повна відповідність вимогам контрольно-пропускний служби

«В ході докладного тестування різних систем відеоспостереження і платформ для реалізації цифрового відеоспостереження високої якості, а також систем зберігання даних була обрана платформа« Інтелект », - повідомив Ілля Рижов, підкресливши, що саме вона найбільш повно відповідала всім завданням проекту. На вибір цієї системи також вплинула наявність модуля розпізнавання автомобільних номерів, повністю задовольняє вимогам автоматизованої контрольно-пропускний служби управління режиму Гірничого інституту. «Цей факт для нас з'явився найбільш переконливим, - додав Роман Обланскій. - Дуже важливим виявилося для нас те, що модуль розпізнавання автомобільних номерів коректно і добре працює навіть в тому випадку, коли номер брудний ». Простота в обслуговуванні системи, її налаштування та перегляді записів, а також можливість інтеграції з СКУД і ОПС також з'явилися вагомими аргументами на користь вибору «Інтелекту».

Рішення

Централізоване спостереження і запобігання несанкціонованого в'їзду

Нова система являє собою закінчене рішення централізованого відеоспостереження як самого інституту, так і його гуртожитків. Вона дозволяє віддалено переглядати архіви, адмініструвати систему і переглядати зображення з відеокамер в режимі реального часу. Камери модуля розпізнавання автомобільних номерів встановлені на в'їзних воротах і дозволяють контролерам постів охорони ефективніше і оперативніше реагувати на автомобілі, що в'їжджають на територію інституту. Тепер їм не потрібно вдивлятися в номери машин, що відображаються на моніторі, щоб відрізняти «чужих». Весь облік автотранспорту інституту ведеться модулем розпізнавання автомобільних номерів. За допомогою цього модуля запобігають несанкціоновані в'їзди на територію інституту автомобілів, які не мають на це права.

Впровадження системи здійснила Група компаній «ТІМ». Весь процес пройшов досить легко, строго в задані терміни, без порушення навчального і наукового процесів праці. Керівники автоматизованої контрольно-пропускний служби управління режиму Гор ного інституту відзначили, що система «Інтелект» настільки інтуїтивно зрозуміла, що навіть не вимагає спеціального навчання.

ефект

Кількість порушень знизилося, рівень захисту підвищився

Оцінюючи ефективність роботи нової системи, начальник управління режиму Гірничого інституту зазначив, що якість відображення камер відеоспостереження і перегляду архівних записів дає відмінне враження про роботу системи в цілому. Після установки системи відеоспостереження з високою якістю зображення набагато ефективніше стала вестися охорона периметра і внутрішніх приміщень інституту. Зменшилась кількість порушень внутрішнього режиму. Система повністю відповідає посиленню умов антитерористичного захисту, а також знижує ризик кримінальних ситуацій в інституті, його гуртожитках і на підвідомчій території. «Тепер немає необхідності купувати окремі ОПС і СКУД зі своїм ПО, так як дуже багато присутніх на нашому ринку системи інтегровані в« Інтелект », - вважає Ілля Рижов.

перспективи

Розширення за кількома напрямками

Говорячи про подальші перспективи вдосконалення системи відеоспостереження Гірничого інституту, начальник управління режиму, зокрема, зазначив, що в майбутньому планується установка модуля контролю касових операцій в їдальнях інституту. Також планується розширення кількості відеокамер, інтеграція ОПС «Болід», розширення системи розпізнавання автомобільних номерів як в самому інституті, так і в його гуртожитках і науково-спортивних базах.

Про партнера

Група компаній «ТІМ» є технологічним партнером ITV | AxxonSoft. Основним напрямком діяльності групи компаній є проектування, виробництво і постачання устаткування, реалізація та сервісне обслуговування корпоративних інформаційних систем і комплексних систем безпеки об'єктів різного призначення. Перспективним напрямком діяльності є розробка, виробництво і впровадження програмно-апаратних комплексів розподілених територіальних систем моніторингу, обробки і зберігання даних. Компанія має відповідну сертифіковану технологічну базу з виробництва серверів і систем зберігання даних і забезпечує дистрибуцію, інформаційну та технічну підтримку при реалізації корпоративних інформаційних систем.


Всі історії успіху