Шановні відвідувачі!
Представляємо вашій увазі запитання користувачів і відповіді директора МУК «Муніципальний театр балету« Лускунчик »міста Єкатеринбурга» Давидової Олени Володимирівни.
Іванова Світлана: Добрий день, скажіть, будь ласка, як потрапити в балетну школу вашого театру? І ще одне питання: чи є можливість у випускників вашої школи працювати в театрах і, якщо є такий досвід, в яких театрах працюють учні «Лускунчика»?
Давидова Е.В .: На підготовче відділення Дитячої хореографічної школи «Лускунчик» приймаються діти у віці п'яти років. Для цього необхідно пройти відбіркові тури, в ході яких досвідчені педагоги визначають фізичні дані дитини, рухливість суглобів, музикальність, темперамент і т.д. Головне, щоб дитина справлявся з досить серйозними фізичними навантаженнями, які даються відразу на підготовчому відділенні, щоб заняття балетом доставляли б йому радість і задоволення, а не дискомфорт. З критеріями відбору Ви можете ознайомитися, прочитавши статтю на нашому сайті www.dbalet.ru «Фактори, які враховуються при відборі дітей для занять хореографією».
Навчання дітей проводиться за спеціальними програмами і основною своєю метою ставить освоєння дітьми навичок, необхідних для участі в балетних виставах.
Наших випускників охоче беруть академічні театри. Прем'єром Пермського, а тепер Польського національного балету став Роберт Габдуллін, лауреат міжнародного конкурсу і володар молодіжного «Тріумфу» - престижної російської премії. Олександр Чербунін танцює в столичному театрі «Кремлівський балет». Чимало випускників в інших театрах Єкатеринбурга і Росії. Найбільше вихованців «Лускунчика» сьогодні саме в академічній трупі Єкатеринбурзького театру: Яна Ічетовкіна, Олександр Меркушев, Сергій Кращенко, Роман Овчинников, Антон Гузєєв, Євген Перевізників. Педагогами та керівниками хореографічних студій стали Тетяна Балашова, Марія Гусаренко, Олена і Тетяна Решетникова. Так що модель «Лускунчика» виявилася більш ніж актуальною для міста, де немає власного хореографічного училища.
Пономарьов Ігор: З якого віку можна до Вас приводити дітей на заняття?
Давидова Е.В .: В театрі балету «Лускунчик» реалізується кілька освітніх програм для дітей різного віку:
1) для дітей з 2-х років - групи раннього естетичного розвитку «семицветик» (програма розрахована на 1 рік);
2) для дітей з 3-х років - групи естетичного розвитку «Тіп-Топ» (програма розрахована на 3 роки);
3) діти у віці 5-ти років вступають до Дитячу хореографічну школу, в якій реалізується три освітні програми:
- підготовка дітей до навчання в хореографічній школі (4 роки навчання);
- хореографічне мистецтво (7 років навчання);
- раннє професійне навчання (2 роки навчання).
Олександр: Олена Володимирівна, добрий день! Що ще є глобального в планах театру, крім конкурсу «Лускунчик запрошує»?
Давидова Е.В .: Наш театр постійно знаходиться в русі. Зараз йде підготовка до дуже відповідального і знакової конкурсу - Всеросійському фестивалю дитячих музичних театрів «Синій птах», який пройде в листопаді 2012 року в Москві. Якщо у професійних театрів найпрестижніше змагання - це Національна театральна премія «Золота Маска», то у дитячих творчих колективів, це - «Синій птах». У 2010 році ми брали участь в цьому конкурсі з виставою «Вовченя» (музика А.Пантикіна, хореографія - М.Когана) і завоювали диплом Лауреата 1 ступеня. У нинішньому році ставимо за мету поборотися за Гран-прі.
Зрозуміло, працюємо над поповненням репертуару. У листопаді відбудеться прем'єра вистави «Стійкий олов'яний солдатик» за мотивами казки Г. Х. Андерсена. Для постановки запрошена молодий успішний режисер Анна Куликова. Ведемо переговори з Єкатеринбурзький театром опери та балету про нову постановку на їхній сцені в 2013 році. У планах наступного сезону - гастрольна поїздка в Китай, де наш театр чудово приймали, до сих пір пам'ятають і люблять.
Світлана: Олена Володимирівна, здрастуйте. У «Лускунчика» проводяться благодійні вистави для важких дітей?
Давидова Е.В .: Благодійну діяльність «Лускунчик» веде в регулярному режимі. Це одна зі складових нашої місії. На кожну виставу кілька квитків віддаються на безоплатній основі дітям-інвалідам, які потребують, вихованцям дитячих будинків по лінії установ соціального захисту населення. Проводимо і цільові благодійні вистави частотою приблизно 1 раз в сезон. Більше не виходить, тому що для дитячої трупи надплановий спектакль - велике навантаження.
Марія: 1) Яка необхідність Ваших особисто поїздок з учнями «Лускунчика» на різні конкурси, фестивалі і т.п.? Скажімо, на конкурс «Танцювальний Олімп» з 4-ма дівчатами їздили їх 4 педагога і Ви? А часом і педагоги не всіх дітей їдуть, а Ви - неодмінно і навіть з чоловіком. Чи виправдано це якийсь користю для «Лускунчика» або ж це просто можливість поїздити по світу нахаляву, якій Ви успішно користуєтеся?
2) Складається стійке враження, що Ваше «успішне» керівництво зводиться до здачі приміщень театру. А діти і педагоги - лише перешкода ... Що Ви робите для того, щоб в «Лускунчика» працювали хороші педагоги, а не тільки слухняні Вам дівчинки без освіти? Невже Ви дійсно не розумієте різниці між заслуженою артисткою і випускницею «Лускунчика»? Чому так роздутий штат всяких адміністраторів, а хороші педагоги змушені звільнятися, так як Ви платите їм мізерну зарплату?
Давидова Е.В .: Шановна Марія. Мені якось дивно, що треба роз'яснювати значення представницької функції топ-менеджера на таких відповідальних фестивалях. Головне завдання педагога - готувати своїх вихованців до виступу на конкурсній сцені. Завдання директора - просувати свій колектив серед театральної громадськості, напрацьовувати зв'язки і контакти, вчитися у колег, купувати безцінний досвід організації подібних змагань. Тому скористаємося вашим же прикладом - поїздкою на Міжнародний конкурс «Танцювальний Олімп», який проходив в Берліні в 2011 році. Саме на цьому фестивалі я познайомилася і домовилася про співпрацю з Народним артистом РФ Сергієм Пугач, який через рік, будучи вже художнім керівником Великого театру, а, значить і персоною номер один в світі балету, приїхав в Єкатеринбург, очолив журі, буквально взяв під свій патронаж дитячо-юнацький конкурс. Що погодьтеся, додало йому зовсім інше значення і звучання. Сподіваюся, я відповіла на ваше запитання і більше прикладів не треба приводити. Мій чоловік, дійсно, одного разу супроводжував трупу в якості лікаря на гастролях в Іспанії три роки тому, коли ми всі були налякані епідемією свинячого грипу в Європі. І його професійна навичка дуже знадобився, на щастя не по приводу грипу, а коли солістка Ольга Форостовец отримала травму.
З приводу другого питання можу сказати тільки наступне. «Лускунчик» не є репертуарних театром, ми показуємо балетні вистави у виконанні дитячої трупи не частіше 4-х разів на місяць. Весь інший час «Лускунчик» працює як повноцінне дозвільний установа. Щодня на сцені проходять різноманітні творчі проекти: фестивалі, конкурси, вистави, концерти, в тому числі дитячих музичних колективів. Ми запрошуємо на гастролі яскраві цікаві театри: драматичні, музичні, хореографічні, лялькові, як говорив Вольтер: «всі жанри, крім нудного». У нас працює на постійній основі театр ляльок «Світ на долоньці», дуже популярний серед городян. У балетних класах репетирує трупа театру «Провінційні танці». І цим щоденним творчим наповненням займається «роздутий» штат адміністраторів у кількості трьох осіб, які реалізують всі проекти «під ключ», від ідеї до її реалізації.
Не дуже розумію питання з приводу низької кваліфікації педагогів і їх «мізерною» зарплати. За що ж ви їх так? Всі репетитори з балету мають не просто спеціальну професійну освіту, а й багатющий досвід в педагогіці. А наймолодший наш педагог - випускниця «Лускунчика» - (не бачу в цьому нічого поганого) вже через місяць отримає диплом педагогічного університету в області хореографічної освіти. І якщо вже бути об'єктивним, заробітна плата наших викладачів значно вище середньої зарплати педагогів у сфері мистецької освіти Єкатеринбурга. Тому ми маємо можливість запрошувати кращих педагогів.
Лідія Миколаївна Устиненко: Скільки коштує навчання балету в Лускунчика? Чи є які-небудь знижки і так далі?
Давидова Е.В .: Вартість навчання в Дитячій хореографічній школі театру залежить від року навчання: чим старша дитина, тим нижче оплата. На підготовчому відділенні вона становить 3000 рублів на місяць у дівчаток і 2000 рублів на місяць у хлопчиків. Навчання в 1 класі коштує 2000 рублів, в випускному - вчаться безкоштовно. Більш того, солісти навіть отримують зарплату. Логіка ціноутворення зрозуміла і прозора.
Крім того, відповідно до п. 3.2 Положення «Про порядок надання платних послуг та методики формування тарифів (цін) на платні послуги Муніципальним установою культури« Муніципальний театр балету «Лускунчик» міста Єкатеринбурга »в« Дитячій хореографічній школі »існує три категорії пільговиків:
- діти-сироти (розмір пільги - 100%),
- діти з багатодітних малозабезпечених сімей (розмір пільги - 50%),
- другий і наступний дитина, котра займається в «Дитячій хореографічній школі» МБУК МТБ «Лускунчик» (розмір пільги - 50%).
Любов Шагалова: Олена Володимирівна, робиться чи що-небудь для залучення в театр педагогів-професіоналів? На жаль, за час Вашого керівництва з театру звільнилися чудові педагоги - С.Г.Братенкова, Е.В. Міміношвілі, І.В. Мальчугіна. Чи зробили Ви особисто все можливе для збереження «золотого» фонду? Адже після відходу цих педагогів багато дітей також покинули театр ...
І мене конкретно хвилює, що буде далі з нинішнім класом хлопчиків 5.2. Хлопчиків залишилося мало, і ходять чутки про можливе злиття нашого класу з нинішнім 2-м класом. Чи це правда? Якщо так, чи не здається Вам, що таке злиття відіб'ється на підготовці старших хлопчиків і їх бажанні продовжувати заняття не кращим чином?
Давидова Е.В .: Театр як і будь-яке підприємство - живий організм. Йде певна ротація, співробітники, в тому числі і педагоги, звільняються через особисті обставини. Я дуже рада, що за останні два роки в театр прийшли Т.А.Едіг, Л.Н.Іришкова, заслужений артист РФ А.В.Насадовіч - педагоги, якими можна пишатися. Систематична робота по залученню кращих педагогів Єкатеринбурга йде спільно з художнім керівником театру М.А.Коганом. Буду дуже рада поверненню С.Г.Братенковой, впевнена, що багато батьків і діти мене підтримають. Е.В.Міміношвілі не звільняти, вона взяла своєрідний тайм аут і працює в «Лускунчика» з групами «VIVO» і «Класика».
З приводу злиття груп хлопчиків. «Лускунчик» - це не просто школа, це, перш за все, театр. Виходячи з репертуару театру, формуються класи. У всіх головних спектаклях, таких як «Білосніжка і сім гномів», «Чиполліно» в чоловічому кордебалет танцюють і старші, і молодші. Резонно, коли і заняття, і розучування ролей проходять спільно. Така, до речі, традиція російського балетного класу - все займаються разом. Адже наша з вами мета, щоб діти якомога більше і частіше виходили на сцену, чи не так?
Мама учениці: Чи нормально, що одна з педагогів (Дарина Костянтинівна) проводить платні додаткові заняття і ролі дає лише тим, хто на них ходить?
Давидова Е.В .: Я дуже попрошу маму учениці підійти до мене і докладніше розповісти про ці факти. На території «Лускунчика» в його балетних класах це виключено.
Що ж стосується участі дітей у спектаклях, то Дарина Костянтинівна Барашева ніяким чином не може розподіляти ролі. На це є художній керівник театру, він же постановник всіх вистав, що проходять в Лускунчика ». Михайло Аронович Коган особисто стежить за розвитком і підготовкою дітей, сам відбирає танцівників для всіх партій в своїх спектаклях. Звичайно, він прислухається до рекомендацій педагогів, але якщо в ході репетицій бачить, що дитина не справляється або не відповідає його задуму - на компроміс не піде. Принциповість і вимогливість Михайла Ароновича до якості художнього продукту відома всім.
Дмитро Вікторович Бессонов: Дуже багато чув про Міжнародний конкурс дитячого балету, який організував «Лускунчик». Бачив репортажі по телебаченню, і для мене було відкриття, що у нас в місті є театр для дітей такого рівня. Буду з онуками відвідувати вистави. Скажіть, як вам вдалося залучити таку персону, як художній керівник Великого театру в журі? Чи планується подальше співробітництво з Великим?
Давидова Е.В .: Конкурс «Лускунчик запрошує» вже має свою історію. Перша проба пера була в 2010 році, коли ми організували і провели Відкритий міський конкурс класичного танцю. По тому інтересу, який викликав конкурс в системі хореографічної освіти, по тому резонансу, який він отримав серед театральної громадськості, ми зрозуміли, наскільки актуальна і затребувана ця тема. Зрозуміло, відразу ж почали працювати над підготовкою наступного змагання. Планку підняли відразу і не помилилися. У Берліні на найпрестижнішому хореографічному конкурсі «Танцювальний Олімп» вдалося познайомитися з Сергієм Пугач. Ідею він підхопив і пообіцяв приїхати в Єкатеринбург особисто. Зізнатися, у нас були побоювання, що ставши художнім керівником Великого театру, він з об'єктивних причин не зможе виконати свою обіцянку. Але ми переконалися, що Сергій Юрійович - людина слова. Прибувши в Єкатеринбург, він активно включився в роботу і як голова журі, і як продюсер конкурсу. Філін встигав все - працювати в журі з повною самовіддачею, не пропускаючи жодного конкурсного виступу, і зустрічатися зі ЗМІ та громадськістю, і навіть блискуче режисерувати Гала-концерт на сцені театру опери та балету. Гала-концерт, який став подією в місті, тому що в ньому брали участь поряд з дітьми - Лауреатами конкурсу та солісти Большого театру. Уявляєте, що це означає для юного артиста - виступати на одній сцені із зірками російського балету! Говорити про подальшу співпрацю з Великим театром поки рано, скажу одне - плани є.
Бахтікіреева Лейла: Доброго дня, мене цікавить студія естетичного розвитку дітей з двох років «семицветик». Розкажіть про неї докладніше, будь ласка, чим там діти займаються.
Давидова Е.В .: В групи раннього естетичного розвитку «семицветик» приймаються діти у віці 2-х років. У програму навчання входять ритміка, музика і художня творчість. Заняття проходять в ранковий час два рази на тиждень по два уроки підряд. Тривалість уроку - 20 хвилин, перерва - 10 хвилин. Групи невеликі - всього 8 осіб. Курс розрахований на 1 рік.
Оксана: Доброго дня. Моїй доньці 2 роки. З якого віку діти починають займатися в театрі «Лускунчик»? Які вимоги пред'являються і коли можна записатися на заняття. Завчасно дякую за відповідь.
Давидова Е.В .: Зараз можу порекомендувати вам заняття в групах раннього естетичного розвитку для дітей 2-х років. Запис на наступний навчальний рік почнеться з 1 червня. Ніяких вимог до таких маленьким дітям не пред'являється, досить прийти і подати заяву.
Катерина: Дочка займається в групі «Віва» у Олени Вікторівни Міміношвілі. Чудовий педагог, моя дочка буквально закохана в неї. Але в цьому році закінчується навчання по дворічну програму, а нам дуже хочеться продовжити заняття. Скажіть, чи можливо це?
Давидова Е.В .: Зрозуміло, Катерина, ви можете перейти в групу «Класика», яку також веде Олена Вікторівна Міміношвілі.
Одеських Євгенія Михайлівна: Добрий день. Займаємося в ТИП-ТОП. Постійно стикаємося з браком місць для перевдягання дітей і просто, щоб було зручно чекати дитини, поки йдуть заняття. Чи можливо покращити ці умови? Хотілося б побільше м'яких диванів.
Давидова Е.В .: На 4-му поверсі, де проходять заняття груп розвитку «Тіп-Топ» уздовж всіх стін розташовані м'які лавки, а в поглибленнях стоять дивани, тобто весь простір, яке можливо використовувати для переодягання та очікування дітей, максимально обладнано.
І ще одне питання: чи є можливість у випускників вашої школи працювати в театрах і, якщо є такий досвід, в яких театрах працюють учні «Лускунчика»?Що ще є глобального в планах театру, крім конкурсу «Лускунчик запрошує»?
У «Лускунчика» проводяться благодійні вистави для важких дітей?
Скажімо, на конкурс «Танцювальний Олімп» з 4-ма дівчатами їздили їх 4 педагога і Ви?
Чи виправдано це якийсь користю для «Лускунчика» або ж це просто можливість поїздити по світу нахаляву, якій Ви успішно користуєтеся?
Що Ви робите для того, щоб в «Лускунчика» працювали хороші педагоги, а не тільки слухняні Вам дівчинки без освіти?
Невже Ви дійсно не розумієте різниці між заслуженою артисткою і випускницею «Лускунчика»?
Чому так роздутий штат всяких адміністраторів, а хороші педагоги змушені звільнятися, так як Ви платите їм мізерну зарплату?
За що ж ви їх так?
Чи є які-небудь знижки і так далі?