Гітари Taylor. Ера заварних інструментів, що почалася з середини минулого століття, здавалося б, відсунула акустичні інструменти на другий план. У ті роки передбачалося, що електрогітара повністю замінить гітару акустичну, а електроакустичні гітари стануть і зовсім не потрібні. Ще в 1980-і роки акустичні гітари здавалися анахронізмом, долею пішов хіпі-покоління і консервативних кантрі-музикантів. Однак зараз з упевненістю можна сказати, що акустичні гітари (і не тільки гітари) не втрачають своєї актуальності, і музиканти зі світовим ім'ям готові віддавати тисячі доларів за якісні акустичні інструменти.
Гітарна фірма-виробник Taylor випускає всі види гітар і аксесуарів до них, але відома вона, перш за все, своїми акустичними гітарами. Історія компанії почалася майже 40 років тому, коли три товариші - Роберт Тейлор, Курт Лістаг і Стів Шеммер вирішили відкрити власну гітарну майстерню. З дитинства всі троє захоплювалися музикою і музичними інструментами. Курт і Стів деякий час займалися ремонтом різних інструментів в Сан-Дієго (Каліфорнія), а Боб, будучи ще школярем, сам змайстрував три гітари. Причому зайнятися виготовленням інструменту самостійно його сподвигло не так натхнення і бажання спробувати свої сили, скільки банальний брак грошей на фірмовий інструмент. Так чи інакше, всі троє опинилися в одній майстерні, ремонтуючи інструменти. У 1974 році майстерня знаходилася на межі банкрутства, і хлопці вирішили викупити її у господарів. Новій справі - нова назва, і майстерню назвали Westland Music Company, але незабаром перейменували в Taylor, щоб логотип можна було вмістити на головці грифа. У наступні два роки компаньйони самостійно виготовляли гітари і продавали їх, але в 1976 році вирішили зв'язатися з дилерами, щоб через них продавати свої інструменти. Завдяки дилерам обсяги продажів істотно зросли, з ранку до вечора в майстерні кипіла робота. Але виникли нові проблеми, які ледь не поставили існування майстерні під загрозу - Taylor стали отримувати тільки третю частину від виручки, через що довелося звести штат співробітників до мінімуму (до 1978 року в майстерні залишилося працювати три майстри). Майстерні треба було ще чотири роки, щоб налагодити справи.
У 1983 році Тейлор і Лістаг викупили у Шеммера його частку майстерні і стали керувати фірмою удвох. Шеммеру на той момент неабияк набридла вічна нестача коштів, і він вирішив, що може отримувати набагато більше, якщо буде працювати на іншу майстерню. Тим часом Taylor продовжили виготовлення гітар. Не дивлячись ні на які труднощі, вони завжди використовували тільки якісне дерево дорогих сортів і ніколи не допускали «халтури». Удача не могла обійти стороною цих упертих і наполегливих хлопців, і ось, в 1984 році знаменитий соул-музикант Прінс замовив у фірми Taylor гітару, яка потім з'явилася в відео до пісні "Purple Rain". Правда, однією з умов музиканта було те, що фірма не завдаватиме свій логотип на перо грифа. Втім, це не завадило численним фанатам виконавця дізнатися, хто зробив для нього цю гітару. Так, до фірми Taylor прийшла популярність і нові зіркові клієнти.
У 1987 році майстерня переїхала в м Санті в нове велике приміщення. Тейлор і Лістаг закупили сучасне обладнання, де більшість верстатів керувалися комп'ютером. Це дозволило не тільки прискорити темпи виробництва, а й підвищити якість гітар, знизивши при цьому їх вартість. Саме Taylor стали першою фірмою, яка ввела в експлуатацію подібне обладнання для виготовлення гітар. Незабаром були створені іменні моделі відомих на той час американських музикантів Дена Крері і Лео Коттке. Бізнес Taylor Guitars стрімко зростав, обганяючи своїх конкурентів і завойовуючи нових шанувальників. Незабаром виробництво знову переїхало в Ель-Кахон, де знаходиться і зараз. Були відкриті нові корпуси і майстерні, збільшено штат співробітників. До кінця 1990-х щорічний дохід компанії склав 30 млн. Доларів, хоча ще на початку десятиліття межею мрій фірми було 10 млн. В рік.
На сьогоднішній день компанія випускає чи не найкращі в світі акустичні гітари, вартість яких починається від 800 $, а верхній межі вартості немає меж. На будь-яку з гітар Taylor виробником дається довічна гарантія. Taylor Guitars також випускають електроакустичні гітари і електрогітари. І якщо електроакустичні інструменти користуються популярністю не меншою, ніж акустичні творіння Taylor, то електрогітари не користуються великим попитом серед професіоналів. Тим не менш, це не заважає Taylor Guitars залишатися лідером з продажу акустичних гітар, і це ще один доказ того, що (перефразовуючи відомий афоризм) успіх - це 99% поту і 1% таланту.
Poloneya