- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = Pycbadztt0c] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: AriaRussia
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = vlkqRz6weQ0] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Компанія Заалах
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = GYvXn8VctTE] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Dr.Sleep Alice
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = BXHcbP-q - 8] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Альберт Амінов
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = jnEYhSc7u38] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: M2BA music company
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = 6Pf8182X3c4] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: sergey02239
- Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = 5HKoriwJC4U] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: snadin001
- Відео: [URLEXTERNAL = https: //www.youtube.com/watch? V = Zqv78wwQ3ho & index = 1 & list =...
Фото надане прес-службою "Арії"
Лідер вітчизняного важкого року група "Арія" відзначає ХХХ-річчя творчого життя і діяльності двома концертами в клубі Stadium Live. 28 листопада в складі команди вийдуть музиканти, в різні роки стали відомими в складі "Арії": Валерій Кипелов, Сергій Терентьєв, Олександр Манякін, Алік Грановський, Сергій Маврін. Вони продовжують сольну кар'єру, але їх групи фанати об'єднують в сімейку "Арії". Сама ж команда 29 листопада зіграє концерт з оркестром "Глобаліс". Перед ювілейними концертами ми згадали сторінки історії легенди вітчизняного хеві-метал, попросивши прокоментувати їх єдиного незмінного учасника команди, гітариста Володимира Холстініна.
Початок "Арії" не зовсім типово для рок-колективу. Група стартувала на базі ВІА "Співаючі серця". Директором "Сердець" і спочатку "Арії" був Віктор Векштейн. Розуміючи, що типові естрадні слова і ритми перестають працювати, він дозволив музикантам орієнтуватися на західні бренди. У 70-х ансамбль часом нагадував американську групу Chicago, та й захоплення хеві в 80-х було невипадковим. До "Арії" Холстінін грав з ще одним нинішнім стовпом групи - Віталієм Дубиніним в групі "Чарівні сутінки", потім в "Альфі" Сергія Саричева. Майбутня "Арія" спочатку була і акомпануючим складом дружини Векштейна співачки Антоніни Жмаковой.
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = Pycbadztt0c] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: AriaRussia
Холстінін: "акомпанує складу Жмаковой - це був єдиний спосіб за часів цензури отримати дозвіл на роботу для групи" Арія ". Як тільки ми випустили перший альбом" Арії ", це закінчилося. Потім Жмаковой акомпанувала група" Раунд ".
Фото: aria.ru
Сергій Саричев був в ті роки великою зіркою. Ті, хто тоді "грав естраду", сприймалися рокерами як класовий ворог, але Саричев виявився одним з перших, хто показав, що можна грати свою музику, вправно маневруючи між роком і ВІА. Ідея створення "Арії" прийшла в голову полотна саме під час роботи в "Альфі", де він перетинався з майбутніми соратниками по "важкого" цеху - Дубиніним, Аліком Грановським і Ігорем Молчановим. Все йшло непогано - доти, поки група Саричева потрапила в списки заборонених ансамблів.
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = vlkqRz6weQ0] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Компанія Заалах
Менеджерський талант Векштейна, що зібрав на базі "Поющих Сердець" "важких" музикантів, допоміг проштовхнути ідею такої групи через офіційні бар'єри. Перші альбоми "Арії" - "Манія величі" (1985) і "З ким ти?" (1986) стали справжньою сенсацією для молоді, значна частина якої на той момент вважала хеві-метал найактуальнішою музикою. Але навіть якщо для багатьох першої почутої фонограмою "Арії" виявлялася зроблена "з повітря" кустарна запис з фестивалю "Рок-панорама-86", головним відчуттям було розуміння, що це новий рівень, новий еталон вітчизняного року. Це якість залишилася з групою до сих пір.
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = GYvXn8VctTE] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Dr.Sleep Alice
З самого початку авторами текстів для групи стали Олександр Елін і Маргарита Пушкіна - поети з вивіреним смаком і бездоганним розумінням того, про що повинно йтися в рок-композиції. У "Арії" не було випадкових або недоречних для жанру пісень. Одним з найпомітніших хітів з перших альбомів групи стала пісня гітариста Андрія Большакова "Воля і розум", відмінно висловлювала дух епохи і настрій покоління. Композиція цілком задовольняла як радянських функціонерів, яким вона бачилася гаслом, спрямованим проти ідеологічного ворога, так і антивоєнно налаштовану публіку.
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = BXHcbP-q - 8] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: Альберт Амінов
Альбом групи "Герой асфальта" (1987) став першим, який вийшов на вінілі - на фірмі "Мелодія". Випущений величезним тиражем, він став одним з найвідоміших рок-альбомів в країні і фактично затвердив поняття "стиль" Арії ". Процес створення прототипів в цій музиці давно завершено, тому у зважилися на створення нових форм з'являється ризик впасти в еклектику або піти від свого стилю. Подальші альбоми групи "Гра з вогнем", "кров за кров", і так далі були важкими і різними, вони тільки зміцнювали її авторитет - і серед любителів стилю, і серед фахівців. "Арія" в рамках традиції завжди прагнула знайти нове звучання і новий уго зору на жанр.
Холстінін: "Ми нашу музику сприймаємо як класичну для нашого жанру. Ми граємо по нотах, що не імпровізуємо, за винятком соло. Це абсолютно канонічне виконання. Як була вчора пісня" Улица роз ", так ми її і граємо - так само, як музиканти симфонічного оркестру ".
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = jnEYhSc7u38] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: M2BA music company
На другий день ювілейних концертів група зіграє великий концерт з оркестром. Хоча це є звичною справою, трендом для рокерів, які грають хеві, хард, арт, "Арія" давно не робила подібних концертів. Проект "Арія з симфонічним оркестром" влаштовував феєричні шоу в 2001 році на фестивалі "Нашестя" і в 2002 році в московському Зеленому театрі в парку імені Горького. Чому група знову вирішила попрацювати з симфонічним оркестром?
Холстінін: "Такі музиканти, як ми, в більшості випадків - самоучки. А самоучкам дуже приємно, коли твою музику великий оркестр грає по нотах! Оркестр - це не синтезатор, важливі розмах і відчуття енергії, яка з'являється між групою та оркестром, це неповторно . Гра з оркестром дійсно заворожує, ми отримуємо задоволення від концерту не менше, ніж глядачі ".
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = 6Pf8182X3c4] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: sergey02239
У "арійців" є пісні, які тяжіють до хард-енд-хеві, є більш жорсткі - близькі до прогресивного металу. Але тему визначення стилю, як і більшість музикантів, підтримують неохоче.
Холстінін: "Це дурне діло - придумувати ярлики. Стиль Pink Floyd ось ніяк не назвеш - будь-яке визначення буде недостатнім. Ми граємо те, що нам подобається. Пробували кілька років тому міняти стиль і зрозуміли, що добре граємо те, що вміємо. Обтяжать або полегшити звучання у нас не вийде ".
Дискографія групи перевидана на вінілі, але відносини з виданнями не найпростіші - як у часі, так і у групи. Існують магазини і журнали, які займаються важкою рок-музикою, і вони тримають марку, але тема зменшення ролі матеріальних "твердих" носіїв важлива і для "Арії". Група втілює ідею, згідно з якою запис музики повинна обов'язково мати і матеріальне втілення, а не тільки цифрову реалізацію.
Холстінін: "У мене недавно був випадок. Я не міг купити альбом улюбленої групи Judas Priest півроку. Для людини, яка звикла купувати носії, це неприродно. Я потім все одно роблю копію і відношу в машину, але диск вже стоїть на полиці і гріє душу "
Ставлення "арійців" до музики, до шанувальників так само незмінно, як і музичні смаки. Колись "Арію" невпинно порівнювали з Iron Maiden, але самі музиканти вважають, що мова може йти тільки про те, що вони лише відносяться до того самого покоління і тієї ж хвилі, що і знамениті британці.
Холстінін: "Judas Priest і Iron Maiden залишилися моїми улюбленими командами. Групи нової хвилі британського хеві-метала мені дуже близькі за віком, по духу. Ми виросли на Black Sabbath і Deep Purple, і у нас багато спільного. Але на останньому (на даний момент) нашому альбомі "Через усі часи" (2014 року) вже немає ніякого зв'язку з цими музикантами ".
При цьому смаки музикантів не обмежуються стилістично близькими артистами. Так, відомо, що Холстінін багато років виділяє музику деяких академічних композиторів, а також любить творчість легендарної британської арт-рок групи Jethro Tull. Володимир навіть написав композицію "Замкнуте коло" з деякими елементами джетроталловского стилю.
Відео: [URLEXTERNAL = http: //www.youtube.com/watch? V = 5HKoriwJC4U] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: snadin001
Холстінін: "Все життя пройшла поруч з музикою Tull. У цієї групи мене завжди вражали вишуканість текстів, інструменти, які вона використовує - мандоліни, флейта лідера Яна Андерсона".
Багато шанувальників, особливо зі стажем, звикли до голосу Валерія Кипелова, довго колишнього вокалістом групи, потім в групі працював екс-співак групи "Автограф" Артур Беркут, але вже чотири роки і два альбоми фронтмен "Арії" - наймолодший на сьогоднішній день учасник колективу Михайло Житняков.
Холстінін: "Ми спочатку поставилися до Михайла з побоюванням, він набагато молодший, але швидко вписався в колектив. Ми не відчуваємо різниці до тих пір, поки не починаємо слухати музику 70-х - він виріс на іншій музиці і не знає когось із артистів того часу, зате знає тих, кого не знаємо ми. Житняков до нас був любителем, для нього перехід в професіонали був важким, але він з честю впорався. він неконфліктна людина і виявляється нерідко елементом, що зв'язує нас - людей талановитих і амбіційних. він жодного разу нас не підвів! "
"Арія" і сама бадьоро і гармонійно вписалася в нові часи - її стиль залишається популярним у всьому світі. Інтернет, соціальні мережі - все швидко встало на озброєння "арійської" гвардії і активно служить ідеї металізації. Всі музиканти мають акаунти в різних соціальних мережах, концерти можна подивитися онлайн, так само оперативно продаються квитки і мерчендайзинг.
Одним з найважливіших ознака справжнього артиста, на думку "арійців", є самоіронія, здатність з посмішкою подивитися на себе з боку. Це якість було присутнє у групи з самого початку роботи, вона вміла несерйозно говорити про серйозні речі.
Холстінін: "Ми завжди називали себе" клоунами на сцені ", ніколи не боялися, що будемо виглядати смішними, а вважали, що створюємо гарний настрій. Ми граємо абсолютно серйозну музику, але з абсолютно безглуздими звичками. Я вважаю, це жахливо, коли люди намагаються запропонувати якусь туфту з серйозними обличчями ".
Кожен раз, коли група робить щось нове, їй, залишаючись в рамках своєї стилістики, своєї культури, вдається підтримувати рівень, який був заданий на самому початку. Вони залишаються великою групою, хоча планка піднімається постійно. Нова платівка "Арії" вдало поєднує ідеї і досягнення різних поколінь "важких" музикантів.
Холстінін: "Якщо дивитися з позиції історії нашої групи, то 30 років - це дуже великий термін. Ми успішно виступаємо, значить, досягли певного рівня. Але якщо оцінювати кожну нашу нову роботу, то ми весь час незадоволені, кожен раз думаємо, що можна було б зробити краще, що не все вийшло у нас так, як ми задумували, так, як нам хотілося б ".
Відео: [URLEXTERNAL = https: //www.youtube.com/watch? V = Zqv78wwQ3ho & index = 1 & list = PLHcR_L8uEISfwYYiOOI5HQYPWB8aZs5Mc] YouTube [/ URLEXTERNAL] / Користувач: AriaRussia
Монстрів стилю запам'ятовують покоління, і російська хеві-метал команда з оперним назвою відома кожному любителю російської рок-музики. Рок-групи, компанії однодумців-віртуозів, які разом домагалися якісно більшого результату, ніж поодинці - майже незмінна штука в класичному рок. "Арія" - один з найяскравіших прикладів цього правила в Росії - знову доведе свою боєздатність на ювілейних концертах.
сюжет: Інтерв'ю з людьми мистецтва
Com/watch?Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?