Однією з прем'єр майбутнього XXVI міжнародного фестивалю оперного та балетного мистецтва «Сиктивкарса тулис» стане вечір одноактних балетів «Життя як день» і «Вальпургієва ніч». На здачу вистави художній раді побували кореспонденти БНК.
Фото Миколи Антонівського
Перше відділення вечора - балет «Життя як день» - висвітлює закулісну повсякденне життя балетної трупи театру опери і балету.
Хореограф і постановник Наталія Терентьєва протягом чотирьох років спостерігала за життям Сиктивкарський артистів балету. Ця постановка - дзеркало їх повсякденної праці.
Філігранно відтворено всі - звички, дружба, ненависть, любов, все злети і падіння.
На сцені - чорний кабінет і балетний верстат. Решта не суттєво. Артисти виступають в своїх репетиційних костюмах. Нічого зайвого - тільки емоції і почуття, втілені за допомогою танцю.
«В основі сюжету клас-концерту« Життя як день ... »- один день з життя артиста балету, який відтворює повсякденний репетиційний процес. З одного боку - це закулісний мить народження вистави, з іншого - життя трупи, і сенс цього життя - БАЛЕТ. Тут все: сміх, сльози, радість від успіху, горе від невдачі, дружба, любов, щастя творчості і багато-багато іншого, що становить суть життя будь-якого артиста балету. Глядачі стануть свідками того, що відбувається за межами сцени, в балетному залі театру. І сьогодні у кожного з вас, присутніх в цьому залі, є особлива можливість - побачити цю мить народження Живого Мистецтва », - пише Наталія Терентьєва в анотації до балету.
Друге відділення - «Вальпургієва ніч». Це балетна сюїта з опери Шарля Гуно «Фауст», яка часто виконується як самостійний балетний спектакль і йде на сцені багатьох російських і світових театрів. У Сиктивкарі постановку з класичною хореографією Леоніда Лавровського покажуть після багаторічної перерви. В останній раз «Вальпургієву ніч» ставили на сцені театру опери та балету ще за радянських часів.
За сюжетом опери сцена «Вальпургієва ніч» розгортається у володіннях Мефістофеля, коли він прагне відвернути думки Фауста від Маргарити і пропонує йому насолодитися всіма благами світу. Починаються танці - один прекраснішого іншого. Вином і пристрастю сп'янілі Вакх і Вакханка. Чотири сатира заграють з прекрасною чарівниці, намагаючись сподобатися їй. Буйство природи і пристрастей уособлює Пан. На магічні звуки його флейти злітаються німфи. На відміну від чуттєвих насолод інших персонажів вони символізують любов духовну, цнотливу. Точніше, це лише передчуття романтичного почуття. Але таємниче мерехтливий місячне світло розгорається світлом вогненних смолоскипів. Всіх захоплює стрімкий потік нестримної танці.
У ролі Вакханки - Наталія Супрун, в ролі Вакха - Роман Миронов, роль харизматичного Пана дісталася Рінату Бікмухаметова. Постановником виступила Наталія Терентьєва, диригентом-постановником Азат Максутов.
Вечір одноактних балетів в рамках фестивалю «Сиктивкарса тулис» пройде на сцені Республіканського театру опери та балету 24 травня.