Глава Туви вручив шахтарям державні нагороди

У Кизилі пройшло урочисте зібрання, присвячене Дню шахтаря У Кизилі пройшло урочисте зібрання, присвячене Дню шахтаря. Глава Туви Шлюбні Кара-оол традиційно особисто привітав працівників і ветеранів вугільної промисловості та вручив державні нагороди.

"Дозвольте тепло і сердечно привітати вас і привітати з наступаючим професійним святом! Напередодні Дня шахтаря мені хочеться знову нагадати всім присутнім, що вугільна галузь має ключове значення для економіки нашої Туви, для її майбутнього.

очется знову і знову подякувати наших дорогих ветеранів, чиєю працею і потім писалася літопис вугледобувної галузі республіки очется знову і знову подякувати наших дорогих ветеранів, чиєю працею і потім писалася літопис вугледобувної галузі республіки. Упевнений, що деякі з них ще пам'ятають, як в жовтні 1970 року Державна комісія підписала акт про пуск Каа-Хемского вугільного розрізу, на кар'єрах якого був добитпервий мільйон тонн «чорного золота» і започатковано великим вугіллю республіки.

Давайте привітаємо присутніх ветеранів галузі бурхливими оплесками. Низький вам уклін за самовіддану працю і неоціненний внесок у розвиток Туви.

Сьогодні гірничодобувна промисловість нашої республіки впевнено набирає обертів. Трійка діючих вугільних компаній «ТГК», «ТЕПКО» і «Межегейуголь» розробляють колосальний за своїми запасами Улуг-Хемський вугільний басейн. його Сьогодні гірничодобувна промисловість нашої республіки впевнено набирає обертів потенціал величезний! Складно уявити, але під нашими ногами знаходиться вугільна подушка в 20 мільярдів тонн. Вугілля - головне багатство тувинських надр. У перспективі - ми можемо забезпечити їм не тільки свій регіональний внутрішній ринок, а й експортувати «чорне золото» в інші суб'єкти Російської Федерації і азіатські країни.

До честі вугледобувних підприємств Туви, видобуток вугілля в останні роки стабільно зростає. Наші шахтарі вже «побили» рекорд радянського часу, коли в піковий 1990-й рік в Туві було видобуто 1 млн. 68 тисяч тонн вугілля. У минулому 2017 році шахтарі республіки здобули майже на 600 тисяч тонн більше - загальний обсяг вуглевидобутку склав 1 млн. 634 тисячі тонн. На перше місце вийшли вугільники «Межегейугля», які видобули в минулому році 903 тисячі тонн, і в цьому році «замахнувшись» на мільйон.

Давайте привітаємо представників цього шахтарського колективу, для якого минулий рік ознаменувався славними трудовими досягненнями, коли бригади Олексія Перчук та Дмитра Терехова послідовно побили всеросійський рекорд проходки, підготувавши за грудень місяць 1310 і 3173 метри гірничих виробок Давайте привітаємо представників цього шахтарського колективу, для якого минулий рік ознаменувався славними трудовими досягненнями, коли бригади Олексія Перчук та Дмитра Терехова послідовно побили всеросійський рекорд проходки, підготувавши за грудень місяць 1310 і 3173 метри гірничих виробок.

Не менш напружено працюють і в інших шахтарських колективах. На підприємствах галузі вже сьогодні зайнято 1054 людини, в тому числі, 669 (63,5 відсотка) наших земляків. Для республіки дуже важливо зберігати і розвивати цей сектор трудової зайнятості, що дає стабільний заробіток - середня заробітна плата на вугільних підприємствах республіки значно вище середньої по економіці регіону (близько 33 тисяч) і становить 57 тисяч рублів. Правда, і праця дуже складний - фізично важкий, сполучений з ризиком.

Однак, тувинських шахтарів труднощі не лякають. Гірники - народ бувалий, суворий і міцний! Люди сильні духом, гарячі серцем, чисті душею, багаті міцної шахтарської дружбою.

Шановні друзі! Не побоюся повторитися - в останні роки видобуток вугілля стає тим локомотивом, з яким пов'язані основні надії Туви на економічне процвітання. І професійне свято шахтарів - хороший привід порадіти тому, що вугільну галузь країни на підйомі, що вона переживає свою другу молодість. Ази шахтарського справи вже освоюють школярі! Сьогодні в республіці 217 учнів навчаються в 11профільних шахтарських класах, шефство над якими ведуть всі три наші вугільні компанії.

Практика показує, що все більше випускників шкіл обирають своєю майбутньою професією гірнича справа Практика показує, що все більше випускників шкіл обирають своєю майбутньою професією гірнича справа. У 2018 році навчання завершують 14 студентів даної спеціальності. Всього на різних курсах 14 вузів країни, включаючи Тувинський держуніверситет, навчаються 122 майбутніх гірника. Зростання попиту на гірницькі професії, підвищення привабливості гірничо-інженерних спеціальностей - гарантія динамічного розвитку вугільної галузі республіки!

Дорогі земляки! Традиційно обов'язковою частиною урочистих заходів, присвячених професійних свят, є церемонія вручення державних нагород тим, хто домігся у своїй професії видатних успіхів.

Перш за все, хочу від імені всіх присутніх привітати з присвоєнням Почесного звання «Заслужений шахтар України» начальника першого прохідницького ділянки «Межегейугля» Андрія Васильовича Балека і машиніста екскаватора Чаданского ділянки гірських робіт Тувинської гірничорудної компанії Кіма Монгушевіча Хорлуг-оола Перш за все, хочу від імені всіх присутніх привітати з присвоєнням Почесного звання «Заслужений шахтар України» начальника першого прохідницького ділянки «Межегейугля» Андрія Васильовича Балека і машиніста екскаватора Чаданского ділянки гірських робіт Тувинської гірничорудної компанії Кіма Монгушевіча Хорлуг-оола.

Андрій Васильович працює в компанії «Межегейуголь» з серпня 2013 року, з самого початку проведення гірських робіт. Він є безумовним і шановним лідером на підприємстві, наставником для новачків. Особливо важливий його досвід для наших земляків, які здебільшого не мають навичок шахтної видобутку вугілля, складною і небезпечною роботи під землею, що вимагає особливої ​​відповідальності і зібраності.

Завдяки наполегливості і досвіду, Андрію Васильовичу вдалося створити сильний і згуртований колектив, який постійно підвищує свою продуктивність і домагається нових рекордів по темпах проходки.

Давайте в особі Андрія Васильовича Балека, сумлінну працю та значний внесок у розвиток вугільної галузі якого удостоєні такої високої нагороди, привітаємо з професійним святом весь трудовий колектив Давайте в особі Андрія Васильовича Балека, сумлінну працю та значний внесок у розвиток вугільної галузі якого удостоєні такої високої нагороди, привітаємо з професійним святом весь трудовий колектив   «Межегейугля» (Оплески) «Межегейугля» (Оплески)!

Кім Монгушевіч трудиться на Чаданского ділянці Каа-Хемского вугільного розрізу з 1987 року. За ці роки він став професіоналом своєї справи. Як свої п'ять пальців вивчив ввірену йому техніку. У Тувинської гірничорудної компанії Кім Монгушевіч зарекомендував себе сумлінним і відповідальним працівником, очолюваний ним екіпаж екскаватора останні три роки стабільно перевиконують план з видобутку гірської маси (на 14%, 16% і 20% відповідно).

Кім Монгушевіч - авторитетний наставник молоді. За три роки він навчив 10 молодих фахівця, провів їх стажування.

Привітаємо Кіма Монгушевіча з присвоєнням йому високого звання.

У числі тих, кому сьогодні будуть вручені державні нагороди нашої республіки машиніст бурової установки ділянки гірських робіт Андрій Олександрович Саламанов і начальник диспетчерської служби Аяс Алдандайовіч Ховалиг. Обидва представлені до нагородження колективом Тувинської гірничорудної компанії.

Давайте в їх особі привітаємо цей найбільший шахтарський колектив нашої республіки з професійним святом і побажаємо процвітання найстаршому вугільному підприємству Туви.

У числі нагороджених молодий перспективний фахівець Чаяна Вадимівна Тумей. Вона очолює Департамент з організаційних питань Тувинської енергетичної промислової корпорації. Незважаючи на порівняно невеликий стаж роботи в галузі її технічна грамотність, висока працездатність, бездоганну працю та участь у громадському житті заслужили повагу колег. Давайте привітаємо сподівання Вадимівну і колектив ТЕПКО з наступаючим Днем шахтаря.

Шановні учасники торжества! Дозвольте від вашого імені побажати всім працівникам вугільної галузі гірничої удачі, надійних товаришів, міцного здоров'я, нових успіхів на благо Росії і Туви. Нехай будуть щасливі ваші родини. Нехай запаси вугілля будуть щедрими, а зарплата - гідною. Миру вам і благополуччя!

Зі святом, земляки! "

Глава Туви Шлюбні Кара-оол також підкреслив, що робота шахтаря - чоловіче, дуже часто сполучена з ризиком для життя. "Ніколи не забуду трагедію, яка забрала в цьому році життя Андрія Олександровича Пікулёва, начальника ділянки на межегейском родовищі. У знак визнання його самовідданої праці і моральної підтримки сім'ї шахтаря, ми присвоїли йому звання« Заслуженого працівника Республіки Тива »(посмертно)", - сказав Глава Туви.

Всі присутні в залі вшанували пам'ять всіх, хто не піднявся з шахти живими.

«Заслужений ШАХТАР І НАУКИ УКРАЇНИ»

Балека Андрій Васильович (1967 року народження) - начальник прохідницького ділянки №1 товариства з обмеженою відповідальністю «Вугільна Компанія« Межегейуголь ». Нагороджений нагрудним знаком «Шахтарська Слава» III ступеня (1997), Почесною грамотою Міністерства палива та енергетики Республіки Тива (2014 г.). У 2017 році присвоєно почесне звання «Заслужений працівник Республіки Тива». Загальний стаж роботи - 27 років. Стаж роботи в галузі - 20 років. (Указ Президента Російської Федерації від 09.04. 2018 р №151).

Хорлуг-оол Кім Монгушовіч (1966 року народження) - машиніст екскаватора ЕКГ-А Чаданского ділянки гірських робіт товариства з обмеженою відповідальністю «Тувинская гірничорудна компанія». Нагороджений Почесною грамотою Міністерства палива та енергетики Російської Федерації (1995 г.). Загальний стаж роботи - 30 років. Стаж роботи в галузі - 30 років. (Указ Президента Російської Федерації від 30.05. 2018 р №181).

Подяка Глави Республіки Тива

Ховалиг Аяс Алдандайовіч (1973 року народження) - начальник зміни диспетчерської служби товариства з обмеженою відповідальністю «Тувинская гірничорудна компанія». Нагороджений Почесною грамотою Міністерства промисловості і енергетики Республіки Тива (2007 г.). Загальний стаж роботи - 28 років. Стаж роботи в галузі - 20 років. (Розпорядження Глави Республіки Тива від 21.08.2018 р №361-РГ).

Тумей Чаяна Вадимівна (1990 року народження) - директор Департаменту з організаційних питань Акціонерного товариства «Тувинская Енергетична Промислова Корпорація». Державними нагородами Російської Федерації і Республіки Тива НЕ нагороджувалася. Відомчих заохочень не має. Загальний стаж роботи - 5 років. Стаж в галузі - 5 років. (Розпорядження Глави Республіки Тива від 21.08.2018 р №361-РГ).

Почесна грамота Глави Республіки Тива

Саламанов Олександр Григорович (1953 року народження) - машиніст бурової установки гірничих робіт товариства з обмеженою відповідальністю «Тувинская гірничорудна компанія». Нагороджений Почесною грамотою Міністерства палива та енергетики Російської Федерації (1999). Загальний стаж роботи - 44 роки. Стаж роботи в галузі - 26 років. (Указ Глави Республіки Тива від 21.08.2018 р №161).