Пропозиція президента Росії Володимира Путіна, який закликав збільшити присутність Росії на світовому ринку вугілля, може стати новим імпульсом для розвитку вугільної галузі Туви. Як повідомив Глава Туви Шлюбні Кара-оол, коментуючи виступ глави держави на міжнародному форумі «Російська енергетична тиждень», в даний час вугільні підприємства республіки знаходяться на підйомі, за обсягами видобутку перевищивши всі рекорди, встановлені за часів Радянського союзу. При цьому як голова міжрегіональної асоціації «Сибірська угода» Шлюбні Кара-оол підкреслив, що нові «установки Володимира Путіна» відповідає масштабам «Єнісейської Сибіру», де одним з ключових проектів пов'язаний з будівництвом залізниці Курагино - Кизил з виходом на залізничні мережі Монголії і Китаю, на які припадає чи не половина російського експорту вугілля.
«Президент Росії Володимир Путін дав установку збільшити експорт вугілля, високий попит на який відзначається по всьому світу, - повідомив глава Туви Шлюбні Кара-оол, коментуючи підсумки міжнародного форуму« Російська енергетична тиждень ». - Це відмінний шанс і для нашої Туви ».
Як зазначив Глава Туви, вугільна галузь, яка має ключове значення для економіки республіки, другий рік знаходиться на підйомі. «Принаймні,« Межегейуголь »б'є рекорди продуктивності, - зазначив Шлюбні Кара-оол. - а республіка вперше вийшла на семизначні обсяги ».
У минулому році в Туві дійсно недавно був побитий рекорд 1990 року, коли в республіці було видобуто 1,068 млн т вугілля. Тувинські шахтарі в 2017 році видали на-гора майже на 600 тисяч тонн більше - 1,634 млн т. Лідером галузі дійсно став «Межегейуголь», який за минулий рік видобув понад 903 тисяч тонн. У грудні 2017 року гірники шахти навіть встановили всеросійський галузевої рекорд по проходці.
«І це не межа, - говорив Глава Туви, коли в серпні вітав гірників республіки з днем шахтаря. - Трійка діючих вугільних компаній «ТГК», «ТЕПКО» і «Межегейуголь» розробляють колосальний за своїми запасами Улуг-Хемський вугільний басейн. Під нашими ногами знаходиться вугільна подушка в 20 млрд тонн ».
На думку Шоба Кара-оола, нові установки президента Росії Володимира Путіна, можуть дати новий імпульс для розвитку вугільної галузі в Туві. Виступаючи 3 жовтня в Москві на «Російської енергетичному тижні», глави держави, зазначивши, що вітчизняна вугільна промисловість знову демонструє позитивну динаміку, закликав збільшити свою присутність на світовому ринку. «Ще десять років тому в перспективність поставок цього енергоносія мало хто вірив, - нагадав Володимира Путін, - а сьогодні ми бачимо, що попит на вугілля стійко зростає, в першу чергу в країнах АТР. Для Росії вкрай важливо закріпитися і збільшити свою присутність на цьому динамічному ринку ».
Про те, що російська вугільна промисловість знаходиться на підйомі, багато говорилося в кінці серпня на минулому в Кемерово засіданні Комісії з питань стратегії розвитку ПЕК. Виступаючи на ньому, міністр енергетики Олександр Новак зазначив, що за останні п'ять років видобуток російського вугілля зріс на 15,5 відсотків, а найближчим часом буде перевершений максимальний рівень видобутку радянського часу, досягнутий в 1988 році. Сьогодні, за словами міністра, російське вугілля поставляється практично в більш ніж 60 країн світу. При цьому його частка на світовому ринку може бути збільшена, оскільки тут в нинішньому році відчувається нестача близько 10 млн тонн. Тому, як зазначив міністр енергетики РФ, до 2025 року Росія очікує приріст видобутку вугілля на 23-25%.
Головуючий на засіданні президент Володимир Путін тоді також закликав покращувати логістику і розширювати експортні коридори за рахунок залізничних магістралей. «Розвиток східного полігону залізниць, розшивання вузьких місць на БАМі і Транссибе позначені як пріоритетні цілі розвитку транспортної інфраструктури Росії на найближчі роки, - зазначив глава держави. - Підкреслю, повинна діяти постійна зв'язка, стикування планів вугільних компаній з нарощування видобутку з програмами розвитку залізниць ».
Коментуючи виступ Володимира Путіна на «Російської енергетичному тижні», Глава Туви нагадав, що президент ще раніше говорив, що не в видобутку проблема, а в доставці. «Перевантаження внутрішньої логістики не дає рости експорту вугілля адекватно зовнішньому попиту, - зазначив Шлюбні Кара-оол. - Тому установки Володимира Путіна відповідає масштабам проектів «Єнісейської Сибіру», працює на інтереси всієї країни ».
У той же час Глава Туви, що є в даний час головою міжрегіональної асоціації «Сибірська угода» зауважив, що його головна надія пов'язана з тим, що разом з вугільним бізнесом прийдуть в рух суміжні проекти, які дуже потрібні всього Сибіру. Керівник республіки особливо підкреслив, що в першу чергу це пов'язано з будівництвом залізниці Кизил - Курагино з виходом на залізничні мережі Монголії і Китаю.
«Ці країни беруть більше половини російського вугілля, - нагадав Шлюбні Кара-оол, зазначивши, що, виступаючи на форумі з експорту вугілля, глава держави думав не тільки про розширення Транссибу, а й про будівництво тувинській гілки. - Будь ця дорога у нас, республіка з нашими 20-мільярдними запасами займала б в експорт не піввідсотка, а не менше десяти ».