Zodiac - перший колектив на музичних теренах, в ту пору ще нашою спільною, батьківщини, що представив слухачеві електронну танцювальну музику, якість якої могло скласти гідну конкуренцію шалено популярним західним диско-зірок тих часів: ABBA, Boney M, Arabesque, Eruption, Dschinghis Khan, Chilly і Space.
Що вийшов в 1981м році на фірмі Мелодія під назвою "диско Альянс" дебютний альбом групи сметани з прилавків музичних магазинів СРСР мільйонними тиражами і ставав дефіцитним предметом полювання для радянських меломанів.
Слухаючи "космічні" мелодії і ритми Zodiac, публіка в своїх фантазіях неслася далеко в неосяжні простори Всесвіту і самих музикантів колективу вважала мало не прибульцями з інших галактик.
Інтрига підігрівалася ще й тим, що в обличчя учасників групи широка публіка не знала, адже вони не виступали з живими концертами, а були повністю зосереджені на студійній роботі. У тодішній склад Zodiac входили студенти Латвійської Державної консерваторії імені Я. Вітолса на чолі з майбутнім композитором Янісом Лусенсьо, який після закінчення консерваторії, залишив ідею Zodiac і переключився на академічне авторство - писав музику до спектаклів і фільмів, складав класичні твори.
Але Zodiac був не тільки феноменальний для свого часу, але і дуже хороший, щоб забути про нього назавжди. І наші дні, з їх небувалим сплеском інтересу до електронної музики, стали ідеальним моментом для другого народження легендарного проекту.
У 2002м році проект "вистрілив" на зарубіжних музичних каналах, модний вітчизняний електронний проект "ППК" робить cover-версію на титульну композицію з першого альбому групи Zodiac. Нова версія, що її названо Resurrection, стає хітом, який підкорив всі європейські танцполи, включаючи "клубну столицю" світу - острів Ібіца. В кінці 2005 року GalaRecords видає в Росії ремастерірованний дебютний альбом "DiscoAlliance", а на початку 2006 відбувається головний епізод другого пришестя Zodiac - вперше за всю свою історію група дає захоплююче живий виступ в рамках святкування дня Космонавтики в Петербурзі. Після виступу організатори концерту дарують групі сертифікат на володіння ділянкою на Місяці, так що можливо через кілька років, коли вільне пересування між планетами перестане бути долею астронавтів і плодом фантазії письменників та інших романтичних натур, музика латвійських електро-першопрохідців, нарешті, знайде свій істинний будинок .
"Зодіак" - ансамбль студійний: його творчі задуми, стиль розкриваються повністю тільки в запису, яка представляє собою тривалу, складну і копітку роботу всіх учасників, особливо звукорежисера. "Зодіак" виконує електронну рок-музику, використовуючи поліфонічні синтезатори і різні спеціальні ефекти звукозапису. Широкі і різноманітні виконавські можливості дозволяють ансамблю створювати композиції на найрізноманітніші теми. Одна з них - тема космосу. "Зодіак" звертався до неї неодноразово. І з особливим інтересом - після відвідин Зоряного містечка, де музиканти з успіхом виступали і особисто спілкувалися з космонавтами, фахівцями, які працюють в цій сфері. Зустрічі в Зоряному містечку, розповіді про польоти в космічні дали з'явилися для ансамблю новим творчим стимулом. І вже назви композицій Яніса Лусенсьо, свідчать про характер музики, яку виконує рок-група "Зодіак". У 1982 році ансамбль успішно виступав у Москві в естрадній програмі "Молодість Балтики", що проходила в рамках заключного концерту фестивалю "Московські зірки", присвяченого 60-річчю утворення СРСР і XIX з'їзду ВЛКСМ. Завершена і робота над фільмом "Зоряна палітра" (Центральна студія науково-популярних фільмів), де "Зодіак" своєю музикою як би "коментує" картини двічі Героя Радянського Союзу льотчика-космонавта Олексія Леонова.
Перший альбом "Диско Альянс", записаний і випущений в 1980 р, став самим купується альбомом в Латвії всього часу. Він з'явився справжньою бомбою на радянській естраді. Пластинки, що вийшли великим тиражем, розкуповувалися миттєво у всіх куточках Радянського Союзу. Згідно з неофіційними записів, понад 20 мільйонів вінілових платівок були продані в Радянському Союзі, Японії, Австрії, Фінляндії та інших країнах світу.
Всі альбоми Зодіаку є унікальними, несхожими один на одного, і являють собою композиції, пов'язані певним стилем і тематикою. Перший альбом виконаний у стилі "диско" і включає в себе як швидкі ритмічні мелодії, так і повільні ліричні. У перших двох композиціях альбому "Диско Альянс" відчувається вплив групи Space, але саме вони визначили обличчя групи: велика кількість нових космічних звуків синтезаторів. Характерна риса альбому - захоплення лідера групи - Яніса Лусенсьо низькими регістрами. Мелодії ритмічних композицій звучать поперемінно в верхніх і нижніх октавах. Особливо хочеться відзначити різноманітність ритмічного малюнка у бас-гітари, яка в другій композиції фактично являє собою самостійний солирующий інструмент, зливаючись з клавішними.
Якщо в швидких композиціях велике значення надається мелодії і басам, то повільна композиція "Міраж" гранично насичена поліфонією. На відміну від багатьох західних проектів, Зодіак неможливо дорікнути в одноманітності. Зодіак ніколи не був епігоном самого себе. Якщо в першому альбомі лейтмотивом звучить тематика диско, то в другій роботі групи "Музика у всесвіті" (Music in Universe) Яніс Лусенсьо звертається до космосу. Нові інструменти, нові ритми, упор на гітари, синкопований ритм. І така ж чудова поліфонія в композиції "В світлі Сатурна".
Сильна сторона творчості групи - назви пісень в основному відповідають змісту. У традиційному для радянської естради стилі, пов'язаним із захопленням синтезаторної поліфонією в верхніх регістрах і ударними, написана тема "Провінційне диско". У свою чергу, саме в ній ми зустрічається вся принадність маніпуляції з мелодією в різних октавах. Саме цей елемент - один з найважчих для жанру інструментального диско, який страждає одноманітністю. Багато хто переконаний, що рок-група Зодіак є блискучим зразком геніального творчості, уяви і винахідливості.