Сьогодні на вітчизняному телебаченні стартує чергове музичне шоу, яке шукає таланти. Канал «Росія-1» після невдалого « артиста », Зробленого за ізраїльським форматом The Rising Star, запускає проект« Головна сцена ». Розмах відчувається у всьому. По-перше, був проведений один з наймасштабніших в історії вітчизняного шоу-бізнесу кастинг: було переглянуто більше 10 000 учасників з усієї Росії і ближнього зарубіжжя. По-друге, відбір відбувся на головному концертному майданчику країни - в Державному Кремлівському палаці. По-третє, в проекті беруть участь відразу все кращі музичні продюсери країни, які ось вже не перший рік «постачають» найуспішніших і затребуваних артистів для вітчизняного шоу-бізнесу.
Чи вдасться «Головній сцені» досягти показників одного з найрейтинговіших на протязі ось вже декількох років шоу країни - « голоси »? А поки ми вирішили розібратися, в чому принципова різниця між двома музичними проектами.
- 1. Різні формати
-
Першому каналу належать права на території Росії на формат The Voice, придуманий в 2010 році в Голландії. Три основні етапи в кожній країні однакові: «сліпе» прослуховування і відбір учасників в команду тренерів (від 10 до 16 осіб), змагання двох членів з команди кожного наставника, виступ півфіналістів, голосування глядачів і нарешті фінал, в якому за перемогу солов'ями заливаються чотири учасника.
Каналу «Росія» належать правда на музичне шоу The X Factor, яке також з успіхом йде в багатьох країнах світу. Основний принцип, за яким розрізняються формати: в одному суть в тому, що члени журі сидять спинами до учасників і можуть оцінити тільки голос, в іншому - судді бачать конкурсантів і оцінюю не тільки голос, але і артистизм.
- 2. Поділ за жанрами
-
У «Голосі» вона була негласним: Олександр Градський відбирав оперні голоси, Пелагея орієнтувалася на «народників», Діму Білана цікавили представники поп-музики, Леоніда Агутіна - стилів фанк, джаз, соул і т. Д.
У шоу «Головна сцена» кожен наставник офіційно відповідає за один музичний напрямок: Максим Фадєєв - за Indigo music (танцювально-розважальне напрям, орієнтований на сучасну публіку, музика рівня міжнародного конкурсу «Євробачення»); Ігор Матвієнко - за фьюжен (напрямок змішаних музичних стилів, сучасна народна музика); Віктор Дробиш - за поп і поп-рок (напрям, заснований на популярній музиці для масового глядача); Костянтин Меладзе - за жанр неокласика (напрям, заснований на академічному вокалі з елементами сучасної обробки).
- 3. Різні принципи роботи
-
Якщо в «Голосі» Олександр Градський, Леонід Агутін, Діма Білан і Пелагея спочатку були членами журі, потім наставниками і, нарешті, і тим, і іншим разом, коли вирішували долю конкурсантів на етапі «поєдинків» і «Нокаут», то в шоу «Головна сцена» суддівські і викладацькі функції чітко розділені. Що називається, на каналі «Росія» мухи - окремо, котлети - окремо. Члени журі судять, а наставники навчають і представляють на суд членів журі та телеглядачів.
До складу журі шоу «Головна сцена» увійшли: співак і композитор Юрій Антонов , Співачка і педагог Московського театру клоунади Жанна Різдвяна , Композитор Уолтер Афанасьефф (автор музики для фільмів «Красуня і Чудовисько», «Аладдін», « охоронець », Пісень для Мерайї Кері , Співавтор хіта My Heart Will Go On з « Титаніка »), Лідер групи« Чиж & Со » Сергій Чиграков .
Ще одна відмінна риса шоу «Головна сцена» - у наставників ціла команда: спільно з музичними продюсерами з учасниками працюватимуть педагоги з вокалу та інші фахівці. Загалом, все максимально наближене до реалій шоу-бізнесу. Потрапляючи до одного з наставників, артист потрапляє буквально в його продюсерський центр.
У кожного продюсера є «права рука» - музичний продюсер: у Максим Фадєєв - це Олег Некрасов, у Ігоря Матвієнко - Антон Бєляєв , У Віктора Дробиша - Стас П єха , А у Костянтина Меладзе - Євген Орлов та Олена Кіпер .
- 4. Провідні
-
У шоу «Голос» він один - беззмінний Дмитро Нагієв . «Головну сцену» вести будуть відразу двоє - Гарік Мартиросян і Григорій Лепс , Причому останній дебютує в якості телеведучого. У них немає строгого розподілу обов'язків: типу один на сцені, а інший працює за лаштунками. Гарік Мартиросян і Григорій Лепс - абсолютно на рівних.
- 5. За сценою
-
У «Голосі» під час виступу учасників у відбіркових турах показують, крім сцени, ще й кімнату з групою підтримки конкурсанта. У шоу «Головна сцена» такого немає. Всі учасники, які очікують своєї черги і вже виступили, знаходяться в одній зоні. Періодично до них заглядають ведучі.
- 6. Другий шанс
-
У шоу «Голос» в залік йде тільки одна пісня від одного конкурсанта. Воно й зрозуміло: коли наставники обернулися, вони вже побачили артиста, і судити неупереджено тільки його голос, як вимагають правила, вже не зможуть.
В учасників «Головної сцени» є другий шанс. Якщо більшість членів журі сказали немає, то врятувати конкурсанта ще можуть наставники. У кожного продюсера є право зробити це один раз за час відбіркових турів. Крім того, учасники можуть попросити заспівати ще одну композицію, якщо суддям здалося, що вибір пісні був невдалий і саме це вплинуло на їх рішення.
- 7. Елементи шоу
-
У «Голосі» шоу робили емоції - суддів, конкурсантів, групи підтримки, ведучого. У «Головної сцени», крім музичної та конкурсної частини, присутні елементи ток-шоу: наставники можуть посперечатися з членами журі; слово взяти може будь-який член команди продюсера і, наприклад, заступитися за учасника; ту чи іншу виступ здатне викликати дискусію у всіх присутніх, включаючи ведучих.
- 8. Такий різний живий звук
-
Сергій Сергійович Жилін , Керівник оркестру «Фонограф», який акомпанував конкурсантам, став невід'ємною частиною шоу «Голос» і телезіркою. У «Головної сцени» немає оркестру на самій сцені - масштабний професійний звук і світло приховані від очей телеглядачів.
- 9. Світовий рівень
-
Якщо в «Голосі» брали участь конкурсанти з усього світу, то творці шоу «Головна сцена» пішли ще далі, запросивши в журі іноземця Уолтера Афанасьеффа - композитора, музичного продюсера і дворазового володаря престижної американської премії «Греммі». Уроджений Володимир Микитович Афанасьєв говорить по-російськи, правда, з акцентом.
Уолтер Афанасьефф працював з Уїтні Х'юстон і Аретой Франклін. Але прославила його робота з Мерайєю Кері, для якої він писав музику і виступав як продюсер протягом декількох років, починаючи з її першого альбому 1990 року. Уолтер Афанасьефф брав участь у створенні саундтреків до таких відомих фільмів, як «Красуня і Чудовисько», «Аладдін», «Охоронець», « Тільки ти »,« Геркулес »,« гра »,« Інша сестра »,« пані покоївка », І виступив як продюсер відомого хіта My Heart Will Go On, використаного як саундтрек до фільму Джеймса Кемерона «Титанік».
10. Елементи імпровізації
Якщо в «Голосі» члени журі могли станцювати і заспівати разом з учасниками під час відбіркових турів, то в шоу «Головна сцена» можливі найнесподіваніші дуети. Крім того, в останньому судді мають право перервати виступ в будь-який момент, навіть якщо композиція ще не закінчилася, але вони вже визначилися з рішенням.
Дивіться шоу «Головна сцена» щоп'ятниці о 21:00 на каналі «Росія-1».