Головне на тижні: події з 28 лютого по 6 березня (Петербург)

  1. ВИСТАВКА «Не буди»
  2. ВИСТАВКА «ПЛАСТИКОВАЯ ЖИВОПИС»
  3. ВИСТАВКА «Северсталь»
  4. ІНШІ ПОДІЇ

ВИСТАВКА «Не буди»

«Не буди» - це нова виставка омського художника Даміра Муратова в Арт-Центрі «100 Своїх». В галерею він привіз 7 великомасштабних портретів американських і європейських авангардистів і модерністів, які надихали автора в різний час.

Всі портрети є збільшені фотографії, на які згодом була нанесена масляна фарба. Відомий своїми роботами Che-burashka і Mickey Mao, Муратов і до портретів Уорхола, Далі і Кунінга підійшов з гумором - все художники зображені з закритими очима і татуюваннями на століттях «Не буди». Написані в 2002 році картини вперше покинули галерею автора в Омську. Крім картин, на виставці буде представлено кілька нових об'єктів, створених для серії «Аудіовідеоарт».

ВИСТАВКА «Не буди»   «Не буди» - це нова виставка омського художника Даміра Муратова в Арт-Центрі «100 Своїх»

Микола Євдокимов, куратор галереї «100 Своїх»: «Муратов справжній поп-артист. Незважаючи на те що сам художник живе в Омську, він відомий і в Москві, і в Пітері. Багато хто, не знаючи імені автора, добре знають його роботи - Che-burashka і Mickey Mao. На виставці в "100 Своїх" Дамір показує всю серію великоформатних портретів "Не буди", показану лише одного разу на "Арт-Москві" в 2002 році, і частково - свіжіші серії об'єктів: "Аудіовідеоарт" і "Барикада". У назву виставки художник виніс назва серії "Не буди", що зображає діячів західного мистецтва, що вплинули на формування художника. Віддаючи данину поваги своїм вчителям, не міг не скористатися такою чудовою можливістю собрендінга, переробивши хрестоматійні фотопортрети Уорхола, Де Кунінга та інших в виключно "муратовський" серію ".

Виставка «Не буди»   Галерея «100 Своїх»,   Лиговский пр Виставка «Не буди»
Галерея «100 Своїх»,
Лиговский пр., 39
З 25 лютого по 17 травня
Вхід вільний
Подія на сайті «100 Своїх»

ВИСТАВКА «ПЛАСТИКОВАЯ ЖИВОПИС»

Газовий пальник як основний інструмент, використана пластикова упаковка як матеріал. Екологічний треш-арт - це жанр першої виставки молодої художниці Поліни Афейчук, яка відкривається 3 березня в студії «Нескорені».

Організатори називають твори молодої художниці втіленням мистецтва XXI століття. Роботи барвисті, але забути про своє походження не дають. Тут і одноразовий посуд, і пластикові пакети, і пляшки - все розплавлене в неоднорідну різнокольорову масу. Автор використовує пластик як фарбу, а також конструює з нього рельєфи, поєднуючи з іншими матеріалами. Для проекту було створено музичний супровід - музика з «непотрібних звуків» міста. Теж свого роду музична утилізація.



Анастасія Скворцова, арт-директор студії «Нескорені»: «Поліна спочатку просто почала плавити пластикове сміття, їй сподобався такий варіант утилізації відходів. Проблема екологічного забруднення досі залишається актуальною, виробляють все більше і споживають теж. Цей проект - спосіб звернути увагу громадськості на кількість природних і людських ресурсів, витрачених на забезпечення нашої зручною і комфортного життя.

Для художника пластик дає можливість вирішувати проблеми кольору, форми і фактури, показуючи часом несподівані результати. Роботи дуже яскраві, декоративні, а створені зі сміття. Мені подобаються ті, що здалеку нагадують пастозні живопис.

Нам написав музику Андрій Свібовіч (PoliarPoliar): взяв зайві звуки цивілізації і зібрав їх в ритм, це теж мистецтво з відходів. В результаті вийшов цілісний проект в одній концепції. Він проходить в колишньому ракетному заводі. А цікаво це може бути всім, хто мислить сучасно, живе не в минулому і думає про майбутнє ».

Виставка «Пластикова живопис»   Студія «Нескорені»,   пр Виставка «Пластикова живопис»
Студія «Нескорені»,
пр. Нескорених, д. 17
З 3 березня по 3 квітня
Вхід вільний
Подія на Look At Me

ВИСТАВКА «Северсталь»

Одна з найбільших в світі атомних підводних човнів «Северсталь» стала предметом виставки. Двоповерхова експозиція, що складається з картин і аудіовізуальних інсталяцій, буде представлена на цьому тижні в галереї Anna Nova. На думку критиків, виставка цікава насамперед нехарактерним для сучасного мистецтва зверненням до військово-морській тематиці.

Автор виставки - Стас Багз, учасник арт-проекту Milk & Vodka, відомого своїми концептуальними інсталяціями з соціальним підтекстом. Його нова виставка - про найпотужнішу підводному човні, списаної в резерв через непотрібність. Предмети виставки розповідають про історію човни і життя моряків. На першому поверсі серед полотен, написаних художником, будуть показувати документальне кіно про підводний човен. Вище, пробираючись по коридору серед розгойдуються гумових об'єктів, можна розгледіти скульптуру - сидить у ванні людини, мабуть, моряка. Вся інсталяція підкріплена дивними звуками, від скреготу металу до звуку капає води, так художник «нагнітає» атмосферу.



Марина Виноградова, арт-директор галереї Anna Nova: «Нам сподобалася сама ідея художника. Стас Багс, звичайно, нам дуже цікавий як відомий і перспективний художник. Плюс ми зараз намагаємося активно вийти на західний ринок і з цією виставкою в тому числі. Ми зробили її з прицілом, що далі будемо возити на гастролі в інші країни. Стас сам з проекту Milk and Vodka (нам дуже подобаються їхні виставки), але у нас він виступає з сольним проектом - виставкою "Северсталь".

Проект присвячений атомному підводному човні "Северсталь", яка в холодну війну була на озброєнні, а зараз стоїть, нікому не потрібна, і гниє. Занадто дорого її експлуатувати, розбирати і переробляти під щось інше. На першому поверсі буде живопис (полотна) та документальний фільм про підводний човен. На другому поверсі буде безпосередньо сама інсталяція. Будуть б'ються гумові об'єкти, які символізують серця моряків. Людина, що йде по коридору з тріпається гумових об'єктів, в результаті прийде до скульптури - людині в ванні, який, мабуть, працює на човні. Все неоднозначно, і людина вже сам буде додумувати. Плюс буде аудіоінсталляція: звуки іржавого заліза, краплі води та інші речі. Все це буде складати загальну атмосферу виставки та інсталяції ».

Виставка «Северсталь»   Галерея Anna Nova,   вул Виставка «Северсталь»
Галерея Anna Nova,
вул. Жуковського, 28
З 5 березня по 8 квітня
Вхід вільний
Подія на Look At Me

ІНШІ ПОДІЇ

Виставка «Твоя сучасниця» в новому виставковому залі Музею міської скульптури. До 20 березня в новому залі Музею міської скульптури працює виставка з фондів того ж музею, на якій розкривається образ радянської жінки-робітниці не як трудівниці заводу, а як цілком привабливою і цікавою жінки. На виставці в тому числі можна побачити скульптурні портрети Вайнман і малюнки оголеної натури, виконані Писарєва. З 26 лютого по 20 березня, квитки - від 100 рублів. Подія на сайті музею .

Концерт Noize MC в GLAVCLUB. Співак, якого називають гордістю російського хіп-хопу, знову виступить в Петербурзі. Скандальний репер Noize MC відомий своїм десятиденним арештом, протистоянням з російськими чиновниками і пісенної лайкою з Сергієм Шнуровим. 4 березня в 20:00, квитки - 600 рублів. Подія на Look At Me .

Радянська мультиплікаційна пропаганда в Fish Fabrique Nouvelle. У перший день весни в Fish Fabrique Nouvelle будуть показувати добірку мультфільмів з DVD-видання Animated Soviet Propaganda - «Американські Імперіалісти». Свого часу «Союзмультфільм», крім мультфільмів на основі російських і європейських народних казок, випускав відверту політичну пропаганду, спрямовану проти Заходу. 1 березня в 20:00, квитки - 100 рублів. Подія на Look At Me .

Вечір танцювальних прем'єр «відразу» в Black Box театр. У творчому об'єднанні «K7» на Казанської, 7 відкрився свій театр. Його називають «простором невербальних форм дії». 5 березня там пройдуть постановки Павла Курова - це 3 номери сучасного танцю. 5 березня в 20:00, квитки - 300 рублів. Подія на Look At Me .

Виставка живопису «Проселок». В Al Gallery йде виставка, в якій художник Ілля Орлов розмірковує на тему можливостей сучасного пейзажу. Всі ландшафти - вигадані, але всі вони - про Росію. Картини об'єднані темою дороги, однак роботи далекі від класичних пейзажів і написані на незвичайних для живопису поверхнях, наприклад, на гофрокартоне або інформаційних щитах. З 18 лютого по 15 березня, вхід - вільний. Подія на сайті галереї .