Горький «На дні»: образи і головні герої, трагедія суспільства

  1. Основні образи і герої п'єси «На дні»
  2. Трагедія суспільства в п'єсі
  3. Потрібна допомога в навчанні?

П'єса «На дні» була створена Максимом Горьким спеціально для трупи Художнього театру, і спочатку не виглядала в очах автора як самостійний літературний твір. Однак сила психологічного втілення, гостра, в якійсь мірі навіть скандальна, тема твору, вивела п'єсу «На дні» в ранг найсильніших драматургічних творів.

«На дні» - це своеобразнее продовження тематики принижених і ображених в російській літературі . Автор розповідає про думках і почуттях людей, які по волі обставин опинилися на самому дні суспільства. У самій назві твору закладено глибокий сенс, який дуже точно відображає тему п'єси.

Основні образи і герої п'єси «На дні»

З перших сторінок драми «На дні» перед нами розгортається темна і неприємна картина. Темний брудний підвал, який більше схожий на первісну печеру є житлом багатьох людей, які з різних причин опинилися на дні соціального життя. Багато з них в минулому багаті успішні люди, які зламалися під тиском долі, багато хто продовжує тут своє злиденне існування.

Всі вони скуті одними путами, які полягають у відсутності будь-якого духовного і культурного розвитку. Жителі нічліжки втомилися боротися з труднощами і покірно пливуть по життєвому течією. Горький яскраво зображує людей втрачених, які ніколи не зможуть піднятися з «дна».

Злодій Васька Попіл не намагається змінити свої життєві цінності, кажучи про те, що продовжує злодійський шлях своїх батьків. Актор, який по суті був одним з найбільш мислячих мешканців нічліжки, не в силах застосувати свої філософські роздуми на практиці, остаточно спивається.

У страшних муках померла Анна, яка все ж свято вірила до останнього моменту свого життя в одужання. Але як і кожному суспільстві, навіть на самих його низах була людина, який намагався обнадіяти і запалити вогонь віри в душах знедолених.

Таким героєм був священик Лука. Він намагався вселити в людей віру у порятунок, штовхав їх на те, щоб вони відчули в собі сили і вибралися з низів суспільства. Однак його ніхто не чув. Після смерті священика, існування людей стало ще більш нестерпним, вони втратили ту слабку тонку нитку надії, яка все - таки була в їхніх душах.

Це знищило мрії Кліща про краще життя, і він перший здався в своїй боротьбі за існування. Надія на те, що хоча б хтось зможе вибратися звідси, виявилася повністю розтоптана. У мешканців не було сил піти за тим вогником, який Лука їм показував.

Трагедія суспільства в п'єсі

На прикладі героїв, автор показує, як можна жити людям. І це ніяк не стосується їх падіння, так як від цього ніхто в житті не застрахований. Але опинившись на дні, ніхто не має права коритися обставинам, а навпаки, це повинно послужити потужним поштовхом до кращого життя.

«На дні» можна розцінювати як своєрідну історичну літопис. Ситуація, яка описана в п'єсі була досить поширеною на початку століття.

Багато людей, сприймали це не як щось жахливе і антигуманні, а так як закономірне явище. В цьому і полягає трагедія суспільства, яке фактично посприяло падіння слабких людей, і навіть не усвідомлює факт своєї причетності до цього.

Потрібна допомога в навчанні?


П'єса «На дні» була створена Максимом Горьким спеціально для трупи Художнього театру, і спочатку не виглядала в очах автора як самостійний літературний твір

Попередня тема: Чехов «Іонич»: тема розповіді, образ і деградація головного героя
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Вампілов «Прощання в липні»: характеристика і особливості п'єси

Потрібна допомога в навчанні?