Господарі "Трансвааль-парку" знали про підготовлюваний теракт

Однак жага наживи пересилила природний страх смерті   27 грудня минулого року правоохоронні органи попереджали керівників Трансвааль-парку про підготовлюваний теракт, повідомляє видання Газета з посиланням на Сергія Кисельова - керівника компанії-підрядника, яка займалася спорудженням купола будівлі Однак жага наживи пересилила природний страх смерті
27 грудня минулого року правоохоронні органи попереджали керівників "Трансвааль-парку" про підготовлюваний теракт, повідомляє видання "Газета" з посиланням на Сергія Кисельова - керівника компанії-підрядника, яка займалася спорудженням купола будівлі. "За словами директора аквапарку я знаю, що ФСБ перед новим роком передала йому документ про можливий теракт.

Припис було отримано 27 грудня, і, згідно з документом, в аквапарку були встановлені додаткові "рамки", половина лінійного відділення міліції чергувала на території аквапарку, були задіяні додаткові міліцейські машини. Чергування тривали до середини січня, потім ситуація стихла ", - розповів Кисельов" Газеті ".

Тим часом, відповідно до висновків московської технічної комісії, обвалення даху "Трансвааль-парку" відбулося в силу того, що вона "не була пристосована для довгострокової експлуатації". Головне питання у членів комісії викликала конструкція опорних стійок, що кріпилися до опорного контуру за допомогою брусків зі сталі підвищеної крихкості. "14 лютого деформація оболонки досягла критичних значень, опорний контур почав виламувати брус і виштовхувати колону назовні. Перетин труби стало змінюватися, після чого колона зламалася, а за нею послідували інші опори", - заявив один з членів комісії.

На думку експертів, зафіксоване на відеозаписі хмара пилу могло виникнути при осипання штукатурки, яка відшаровувалася від ламаються колони. Відеозапис події в "Трансвааль-парку" не дає слідству ніяких підстав говорити про будь-яке механічному впливі на конструкції аквапарку. Про це йдеться в поширеній у понеділок заяві прокурора Москви Анатолія Зуєва, повідомляє "Інтерфакс".
"Слідство за фактом обвалення даху аквапарку в Ясенів своєму розпорядженні всі відеозаписами, вилученими з місця події. Відеозапис велася в безперервному режимі з декількох відеокамер аквапарку, в тому числі і зовні, - заявив прокурор. - Все касети наслідком вилучені в установленому законом порядку, дані відеозапису досліджені із залученням фахівців і експертів ", повідомляє ІТАР-ТАРС.
"Зафіксоване на плівці зображення і його оцінка не дає слідству ніяких підстав говорити про будь-яке механічному впливі, / в тому числі і вибуху / на елементи конструкції аквапарку", - підкреслив прокурор.
За словами прокуррора, слідство у справі про обвалення даху "Трансвааль-парку" в московському районі Ясенів в своєму розпорядженні висновок вибухотехнічної експертизи, яка однозначно стверджує, що на місці падіння даху аквапарку слідів вибухівки не виявлено. Для проведення експертизи були взяті змиви з усіх колон і інших елементів конструкції. Таким чином, слідство виключає версію теракту, зазначив прокурор.

Висновки комісії передані мерові Москви Юрію Лужкову, а повне їх оприлюднення має відбутися 6 квітня. "Не виключено, що може бути організована спеціальна прес-конференція за участю голови комісії, але в будь-якому випадку результати повинен оприлюднити Лужков", - заявив один з членів комісії з розслідування причин трагедії в "Трансвааль-парку".

Як уже повідомлялося, головний архітектор Москви Олександр Кузьмін заявив журналістам, що підсумки роботи комісії з розслідування причин трагедії в аквапарку будуть підведені 6 квітня. "Чи не етично висловлювати свою думку раніше офіційних висновків комісії, - вважає Кузьмін. - Рішення про чиюсь винуватість і невинності пов'язано з долями людей. Вони робили благо, а не зло. Не дай Боже помилитися в рішенні".
Тим часом, на минулому тижні члени московської комісії з розслідування обставин обвалення купола "Трансвааль-парку" не змогли прийти до єдиної попереднього висновку про причини катастрофи 14 лютого. За словами головного проектувальника купола Нодара Канчелі, він і ще кілька членів комісії "відмовилися підписати протокол підсумкового рішення з попередніми висновками", згідно з якими причиною обвалення купола аквапарку стала "помилка в проектуванні споруди".
У числі незгодних з цим висновком, додав він, також фігурують голова Спілки архітекторів Росії Юрій Гнедовский, представники проектувала аквапарк фірми, "Сергій Кисельов і партнери", а також його будівельники з турецької компанії "Кочак Іншаат".
Прихильники особливої ​​думки 31 березня звернулися до Академії архітектурних і будівельних наук з проханням допомогти їм у проведенні нових експертиз, необхідних для проведення дійсно об'єктивного розслідування. Сам Канчелі і його прихильники стверджують, що слідство фактично проігнорувало версію про "точковому зовнішньому впливі" на опорну колону, з якої і почалося руйнування склепіння гігантського будівлі. А його колега Гнедовский, навіть припустив, що причиною катастрофи могла стати "бомбардування колони, можливо, з лісу, поруч з яким розташовувався" Трансвааль-парк ".
Оприлюднені вчора висновки прокуратури, таким чином, повністю виключають цю можливість, залишаючи в якості головної і швидше за все єдиною причиною найбільшої техногенної катастрофи в Москві помилку проектувальників, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Прокуратура знущається над потерпілими

Прокуратура Москви визнала в якості потерпілих у справі про обвалення купола "Трансвааль-парку" 80 осіб. Про це РІА "Новости" повідомили в прес-службі столичної прокуратури.
Так там прокоментували заяву адвоката Ігоря Трунова про те, що прокуратура досі не відреагувала на прохання про визнання його клієнтів потерпілими в результаті НП.
У зв'язку із заявою адвоката Ігоря Трунова, поширеному в ЗМІ 5 квітня, прокурор Москви Анатолій Зуєв зазначив: "Адвокат Трунов нічиїх інтересів у кримінальній справі про трагедію в аквапарку не представляє, і в кримінальну справу в якості довіреної особи будь-кого з потерпілих не вступав ". Про це повідомляє ABNews.
Що стосується особистого звернення Трунова в прокуратуру Москви, датованого 10 березня і що стосується надання інформації по кримінальній справі, то, як повідомив прокурор Москви Анатолій Зуєв, воно в установленому законом порядку розглянуто і про результати розгляду заявник проінформований.
За його словами, в рамках розслідуваної кримінальної справи ніхто з учасників процесу, в тому числі й потерпілі, Трунова представляти свої інтереси не довіряли, повідомляє "Санкт-Петербург.ру".
У прокуратурі також повідомили, що в рамках розслідуваної кримінальної справи про трагедію в аквапарку в прокуратуру Москви звертаються громадяни з проханням визнати їх потерпілими.
"Такі заяви слідчою групою розглядаються оперативно, і за результатами при наявності на те підстав приймаються рішення про визнання заявників потерпілими", - запевнили в прокуратурі.
Тим часом, як повідомив раніше РІА "Новости" адвокат Ігор Трунов, постраждалі в результаті обвалення купола "Трансвааль-парку" подають в суд скаргу на дії прокуратури Москви. За його словами, 10 березня їм було подано заяву в прокуратуру з проханням визнати потерпілих у цій справі потерпілими.
"Однак відповідні постанови досі не оформлені", - сказав Трунов. На його думку це "є грубим порушенням законних інтересів і прав потерпілих".

Нагадаємо, в результаті обвалення даху "Трансвааль-парку", що стався увечері 14 лютого, загинули 28 людей і ще понад 100 отримали поранення.

За матеріалами російських ЗМІ