|
Коли у суспільства немає достовірних відомостей про стан здоров'я і раптове зникнення з публічного простору прем'єр-міністра, це неминуче породжує чутки і домисли.
У сучасному світі одним з найважливіших критеріїв демократичності держави є доступність для суспільства інформації про здоров'я політиків, пише видання «Газета.ру» в своїй редакційній статті.
Ці люди повинні бути на виду в силу публічності своєї професії і її значення для управління країною.
3795
На тлі очевидного літнього затишшя в російській внутрішньополітичному житті (єдиний день виборів 9 вересня явно не створює якихось яскравих інформаційних приводів) буквально на порожньому місці виникла дрібна політична інтрига: раптово «зник» прем'єр-міністр.
Коли глава уряду не прийшов 21 серпня на великі пенсійні слухання в Держдуму, це здавалося в порядку речей. Там не було, зокрема, і куратора економічної політики, першого віце-прем'єра і міністра фінансів Антона Силуанова. Все виглядало логічно: кабінет міністрів свою позицію щодо підвищення пенсійного віку вже неодноразово висловлював.
Але глава уряду був відсутній і на двох поспіль засіданнях Кабміну, які зазвичай проходять по четвергах і на яких він зазвичай головує. І взагалі майже два тижні не з'являвся на публіці. Але ніяких роз'яснень (в тому числі, наприклад, про пропуск засідань через сезону відпусток) ні від апарату уряду, ні від прес-служби прем'єра не було.
Реакція з'явилася тільки після того, як питання «де прем'єр?» Стали піднімати ЗМІ. 22 серпня, після цих повідомлень, прес-служба уряду заявила: «Травма, отримана під час занять спортом, не дозволяє прем'єру проводити публічні заходи».
І все. У прес-службі не уточнили, ні в якому разі спорту займався прем'єр, ні наскільки серйозне ушкодження і як довго може тривати відновлення. Багато спортивні травми мають на увазі обов'язкове оперативне втручання і довгі фізичні обмеження в ходьбі.
Чому про це повідомили лише після того, як ЗМІ почали задавати природне запитання про боргом відсутності одного з керівників країни?
За інформацією джерела «Газети. Ru », глава уряду не перебуває у відпустці і не оформляв лікарняний. Чому він не зробив цього при настільки тривалому відсутності, якщо це дійсно спортивна травма?
Очікується, що прем'єр повинен з'явитися на публіці на цьому тижні. Але ніяких анонсів робочих заходів за участю Медведєва поки немає.
Чи є раціональні політичні підстави засекречувати життя прем'єр-міністра? Якщо він зламав руку або ногу - чому відразу було чесно не сказати про це? Таке може трапитися з кожним.
Більш того, зі зламаною рукою або ногою цілком можна з'явитися на публіці - це навіть політично вигідно, оскільки викликає в людях хвилю співчуття і показує, що влада ближче до народу.
Та ж, зламавши взимку 2014 року тазову кістку під час лижної прогулянки, незабаром після цього заспівала разом з дитячим хором прямо в офісі канцлера з нагоди Дня Богоявлення. Хоча була на милицях і їй було важко ходити.
Чи треба говорити, що ці зворушливі кадри облетіли всю країну і тільки додали поваги німців до свого канцлера.
Свого часу президент Бразилії Ділма Русеф приймала того ж Медведєва в Крокс через перелом пальців на нозі. Що зовсім не заважало повноцінної зустрічі двох політиків.
Медведєв зникає з публічного простору не перший раз. Минулого разу його зникнення коментував - теж далеко не відразу - особисто глава держави. Пожартувавши, що «не вберегли Дмитра Анатолійовича», Путін тоді розповів, що у прем'єра грип.
Звичайно, в Росії історично прийнято надавати першим особам держави деякий наліт сакральності - нібито вони не цілком звичайні люди, не такі, як ми з вами.
Однак відсутність своєчасної та достовірної інформації про причини тривалої відсутності прем'єр-міністра не може не породжувати чуток, які навряд чи потрібні й вигідні самій владі.
З огляду на досить закритий характер всієї російської політики, кожна така історія тільки підсилює підозри в тому, що «нагорі» не все так милостиво і єдине. Ну і, крім того, не можуть не виникати чисто побутові версії відсутності прем'єра - за образом і подобою тих, які висувалися щодо Бориса Єльцина і потім підтвердилися заднім числом.
Глава уряду, як і будь-який інший чоловік, має повне і беззастережне право захворіти або отримати травму. Він також має право на таємницю особистого життя. Ніхто і не змушує розкривати всі деталі стану здоров'я і причин тривалої відсутності на робочому місці прем'єр-міністра.
Але вчасно повідомити, що прем'єр хворий, назвати приблизні терміни відновлення і появи на роботі його помічники зобов'язані.
Інакше потім люди просто не повірять в офіційні версії, які висловлюються з явним запізненням, вже після реакції ЗМІ. Та ще й позбавлені бодай якихось подробиць, здатних розвіяти сумніви в їх достовірності.
Читайте також: Київ заганяє країну в «газову пастку» і наближає крах України
← Попередня новина Наступна новина →
Помилка в тексті?Виділіть її мишкою та натисніть: Ctrl + EnterТеги:.
Реакція з'явилася тільки після того, як питання «де прем'єр?
Чому про це повідомили лише після того, як ЗМІ почали задавати природне запитання про боргом відсутності одного з керівників країни?
Чому він не зробив цього при настільки тривалому відсутності, якщо це дійсно спортивна травма?
Чи є раціональні політичні підстави засекречувати життя прем'єр-міністра?
Якщо він зламав руку або ногу - чому відразу було чесно не сказати про це?