- Графічний дизайнер: навчання
- Графічний дизайнер - де вчитися
- Графічний дизайнер: вузи
- Графічний дизайнер: коледжі
- Графічний дизайнер: курси
Дизайнер - спеціальність з ТОП-10. Особливо в ІТ-індустрії. Тому той, хто вибрав цю професію, точно забезпечить себе реалізацією і доходами.
Графічний дизайнер: навчання
Реклама, брендинг, поліграфія, сайти, журнали, архітектура, технології, оформлення інтер'єру - перераховувати ніші, в яких може знайти себе дизайнер, можна довго. Звичайно, початківцям графічним дизайнерам підійдуть і навчальні програми в онлайн-режимі: всілякі канали на Youtube, школа дизайну Яндекса, блоги іменитих гиків. Але найрозумніше надійти на графічного дизайнера, в усіх відношеннях. Так можна отримати: диплом, початковий досвід і вигідну рядок в резюме. Останнє особливо актуально для тих, хто хоче потрапити у велику компанію і набути цінного досвіду графічного дизайнера. Спеціальність також дозволяє підробляти під час навчання віддалено.
Графічний дизайнер - де вчитися
Здобути освіту графічний дизайнер може як на курсах, так і в спеціалізованих вищих навчальних закладах. Для початку, слід оцінити свої здібності і відповісти на такі ключові питання
- чи зможу я займатися самоосвітою ефективно;
- чи візьмуть самоука працювати там, де я мрію;
- вибираю фріланс або хочу в офіс.
Виходячи з обдуманих відповідей на ці питання, треба приймати рішення, де вчитися на графічного дизайнера: самостійно через інтернет; на короткотермінових курсах; у вищому навчальному закладі. Для фрілансу досить самоосвіти, досвід і портфоліо можна напрацювати на біржах віддаленої роботи. Для задоволення кар'єрних амбіцій і хорошій посаді - ВНЗ. Також важливо врахувати, що більшість навчальних закладів забезпечують практикою, дають направлення. Програми бакалаврату і специалітети істотно відрізняються за напрямками.
Графічний дизайнер: вузи
Дуже багато ВНЗ мають спеціальність дизайнер, графічний дизайн. Вибирати потрібно по галузі, розташуванню, цінами на освіту, умов вступу. Лише деякі з сотні можливих:
- Університети ім. Баумана, ім. Плеханова;
- інформаційно-технічний в Москві;
- Інститут бізнесу і дизайну;
- Інститут гуманітарної освіти та інформаційних технологій;
- Держуніверситет дизайну і технології в Москві;
- Технології та дизайну в Пітері;
- Британська вища школа дизайну;
- Міжнародна академія бізнесу та управління;
- Московська гуманітарно-технічна академія;
- Університет Синергія.
Для початку слід скласти добірку з відповідних ВНЗ, а далі відвідати їх в дні відкритих дверей і детально ознайомитися з роботами студентів, викладачів, оцінити рівень підготовки, місця проходження практики.
Графічний дизайнер: коледжі
Зазвичай художні задатки у підлітка до 9 класів школи стають очевидні. Маючи на меті навчатися на графічного дизайнера, цілком логічно отруюватися здобувати освіту в коледж уже після 9 класу, в середньому на 4 роки. Після 11 класів коледжі пропонують програми в середньому на 3 роки. Їх досить багато, враховуючи затребуваність спеціальності 54.01 20 графічний дизайнер. Деякі варіанти:
- видавничо-поліграфічний коледж ім. Федорова;
- художнє училище пам'яті 1905 року в Москві;
- коледж ім. Фаберже;
- Коледж дизайну при інституті ігумен і ІТ.
Коли мова йде про професії графічний дизайнер, які предмети здавати, потрібно уточнювати по конкретному ВНЗ. Основні це: математика, російська мова, фізика та інформатика для IT і технічних спеціальностей, література. У більшості випадків треба пройти творчий конкурс. Також можуть бути включені історія або суспільствознавство.
Графічний дизайнер: курси
Для тих, хто добре малює і вміє вчитися самостійно, підійдуть курси по глибокому вивченню таких програм, як:
- Adobe InDesign,
- Adobe Photoshop,
- Adobe Illustrator,
- Corel Draw,
- ЗD-Studio Max,
- QuarkXPress і інші.
Для тих, кому не важливі сертифікати, підійде і репетиторство.
Про професію графічного дизайнера і скільки отримує графічний дизайнер Детальніше