Малюнки на стінах будинків доведеться узгоджувати з владою міста. Як до нового закону відносяться самі майстри стріт-арту і люди мистецтва?
Фото: Віталій Невар / ТАСС
Влада Москви зобов'язали вуличних художників погоджувати з чиновниками і керуючими компаніями малюнки на будинках. Незаконні розпису будуть видаляти, а потім виставляти рахунок власнику будівлі.
Спочатку пред'яви ескіз, а потім вже бери в руки балончик з фарбою. Дивитися начерки буде художня рада Моськомархитектури. Потім проект майбутнього малюнка планують обговорювати з мешканцями та управляючою компанією.
Багато обурилися: процедура суперечить духу графіті. Формат стріт-арту на увазі анонімність автора і непередбачуваність появи малюнків. Новий закон - безглузда цензура, яка не приведе ні до чого хорошого, впевнений директор музею сучасного мистецтва «Гараж» Антон Бєлов.
П'ять років тому в місті проходив фестиваль «Краще місто землі», відомі майстри світу приїхали в Москву, щоб розписати будинку. На Рождественке з'явилася дівчина з пляшкою від австралійця Fintan Magee, а на Саввінской набережній - портрет Германа Гессе від Олександра Арто з Португалії.
Проте, в Росії стріт-арт існує на пташиних правах. Можливо, «регулювання» зіграє на руку майстрам, особливо в Москві. Але питання до самої процедури залишаються, говорить засновник і лідер стріт-арт проекту HoodGraff, вуличний художник Артем Бурж.
В Америці, яка вважається батьківщиною вуличних малюнків, існує маса каральних законів і ведеться непримиренна війна з графіті: і значні штрафи, і ризик потрапити за ґрати. У більшості європейських країн графіті теж заборонені на державному рівні. Але це не лякає, наприклад, англійської андеграундного художника Бенксі, роботи якого продаються з молотка майже за півтора мільйона доларів.
Додати BFM.ru в ваші джерела новин?
Як до нового закону відносяться самі майстри стріт-арту і люди мистецтва?Ru в ваші джерела новин?