Гранат камінь, різновиди мінералу і його властивості

  1. Колірна палітра
  2. піроп
  3. спессартин
  4. уваровит
  5. альмандин
  6. андрадит
  7. демантоид
  8. Ювелірні прикраси
  9. застосування
  10. Додання і традиції

В описі Боеція де Боот, гранат це камінь із застиглої води, забарвленої кров'ю В описі Боеція де Боот, гранат це камінь із застиглої води, забарвленої кров'ю. На Русі ж все кристали червоного кольору називали «червчатий яхонт» (темно-червоний камінь гранат). За рахунок свого відтінку камінь часто асоціювався зі справами серцевими, тому його досі прийнято дарувати коханій людині. Однак далеко не всі гранати мають червоний колір.

Колірна палітра

Чи не кожен вид цього мінералу вважається дорогоцінним, знайти стоїть камінь гранат - велика рідкість. Крім різного хімічного складу, цінність кристала визначається прозорістю, відсутністю або наявністю вкраплень і територіальним розташуванням. Навіть камені одного виду можуть разюче відрізнятися за зовнішнім виглядом в залежності від родовища.

піроп

Один з найбільш популярних видів цього граната - чеський гранат або піроп його опис Ви також зможете знайти на нашому сайті Один з найбільш популярних видів цього граната - чеський гранат або піроп його опис Ви також зможете знайти на нашому сайті. Саме цей камінь гранат має насичений червоним кольором. Найбільші камені і родовища мінералу знаходяться в Чехії опис цих знахідок є навіть в підручниках. До характерних властивостей цього виду відноситься міцність і стійкість до найвищих температур, за рахунок цього каміння використовуються не тільки в ювелірній галузі, а й у приладобудуванні і електроніці. Прозорі камені є дорогоцінними і використовуються в ювелірній галузі в поєднанні з іншими каменями. Крім Чехії піроп добувається в Росії, Нової Зеландії та США.

спессартин

Назва цього каменю дав баварського містечка Шпессарт, де вперше був виявлений мінерал Назва цього каменю дав баварського містечка Шпессарт, де вперше був виявлений мінерал. спессартин досить поширений, але чисті екземпляри, придатні для ювелірної ограновування, зустрічаються рідко. Колір ці камені мають теплий, оранжево-червоний, іноді оранжево-коричневі кольори. Часто спессартин називають «мандариновий» за його насичений сонячний відтінок. За свою рідкість мінерал особливо почитаємо у колекціонерів, але прикраси з ним іноді можна зустріти в ювелірних салонах.

уваровит

Офіційна назва походить від прізвища одного з президентів академії наук С Офіційна назва походить від прізвища одного з президентів академії наук С.С Уварова. уваровит був в особливій пошані у Катерини II, за що і отримав назву «Імперський камінь». Великі поклади цього мінералу знаходяться в Норвегії, Канаді, Туреччині та Росії. Крім того, за свій насичений зелений колір його іноді називають уральським смарагдом.

альмандин

Один з найбільш популярних видів граната. альмандин може мати колір від вишневого до практично чорного. Назва мінералу походить від слова «Алабанда» - територія Малої Азії. Зустрічаються дуже великі екземпляри цих каменів - до 30 мм, через що альмандини дуже популярні в ювелірній справі, як в ансамблі, так і поодинці. Крім того, цей вид граната найміцніший, тому він широко застосовується в точної електроніці, машинобудуванні та ін.

андрадит

Цей мінерал дуже поширений по всій земній корі Цей мінерал дуже поширений по всій земній корі. Однак, більше число примірників не придатні для ювелірної відросли. Різновидів андрадіта кілька: бурий аллохроіт, лимонний топазолит, шорломіт і мееланіт. Два останніх мають практично чорний колір. Один з найрідкісніших видів цього мінералу - джеллетіт, він має темно-зелене забарвлення.

демантоид

За описом професійних ювелірів мінерал називають розкішним, за що і має найвищу ціну За описом професійних ювелірів мінерал називають розкішним, за що і має найвищу ціну. демантоид примітний неповторним блиском і прозорістю. Колір мінералу буває смарагдовим, буро-зеленим і фісташкові. Назва демантоида прямо пов'язане з німецьким словом Diamant - « алмаз ». Найбільші родовища перебувають на Уралі, тому камінь особливо любимо російськими ювелірами. Демантоид настільки рідкісний, що перевищує цінність діамантів.

Ювелірні прикраси

У ювелірній справі використовуються різні види граната: як прозорі (вважаються дорогоцінними), так і кристали з різними прожилками, каламутність та вкрапленнями У ювелірній справі використовуються різні види граната: як прозорі (вважаються дорогоцінними), так і кристали з різними прожилками, каламутність та вкрапленнями. Його кристали застосовуються у виготовленні кілець, діадем, брошок сережок та іншого. А на батьківщині чеського піропу особливо знатні дами носили пояса і косинки з розсипом піропів.
Традиційною формою ограновування цього мінералу є кабошон. Ця форма надає мінералу особливе схожість з зернами фінікійського яблука або крапельками крові. Однак сьогодні можна зустріти зразки з різноманітними видами ступінчастою діамантового огранювання. Особливо красиво вона виглядає на демантоида, так як цей кристал в переливе має всі кольори веселки.


Прикраси з кристалів червоного кольору - це сміливий крок, однак боятися їх не варто. Адже різновидів і відтінків кольору цього мінералу безліч, тому носити його може будь-яка жінка. Наприклад, представницям цветотітіпов «Осінь» і «Зима» можна носити прикраси з будь-яким видом цього кристала не звертаючи уваги на його колір. А власницям «весняного» і «літнього» цветотипа відмінно підійдуть червоні, рожеві і зелені екземпляри, цей колір підкреслить їх особистість.
Вважається, що цей камінь походить сильним натурам, а прикраса з нього, подароване коханій людині або одному здатне поліпшити взаємини. Крім того, відмінний вибором мінерал стане для творчих натур - він викликає у власника підйом сил кольору при цьому можуть різнитися.

застосування

Крім ювелірної галузі гранат широко застосовується в сучасній електроніці, приладобудуванні, будівництві та ін Крім ювелірної галузі гранат широко застосовується в сучасній електроніці, приладобудуванні, будівництві та ін. Порошкові види напівдорогоцінного мінералу використовують в якості добавок для цементу або кераміки. У приладобудуванні їм часто замінюють рубіни або сапфіри . З штучно створених піропів виготовляють кристали для лазера. З залізистих мінералів виготовляють шліфувальні верстати.

Додання і традиції

Вважається, що ніс корабля листопада вінчав червоний гранат, згідно з цим доданню його називають талісманом і оберегом у мандрівників Вважається, що ніс корабля листопада вінчав червоний гранат, згідно з цим доданню його називають талісманом і оберегом у мандрівників. У країнах сходу цей мінерал вважався символом влади, так в Персії вірили, що власник червоного кристала обов'язково знайде успіх і визнання. В астрології він обіцяє власнику шефство над своїми пристрастями, але ледачим і неактивним людям його носити не слід. Найкраще мінерал підійде людям, народженим під знаком Діви, Лева, Стрільця і ​​Скорпіона. Кристал викликає в людині бурю емоцій і почуттів, тому, коли потрібно душевний спокій від носіння мінералу краще відмовитися.