Гравірування в домашніх умовах

  1. Устаткування для гравіювання
  2. Технологія нанесення гравіювання
  3. Як виконати гравіювання по металу
  4. Гравірування на металі в домашніх умови - відео майстер-клас

Устаткування для гравіювання   Технологія нанесення гравіювання   Гравірування по металу   Як виконати гравіювання по металу   Гравірування на металі в домашніх умови - відео майстер-клас   Гравірування надає речам унікальність і неповторність

  • Устаткування для гравіювання
  • Технологія нанесення гравіювання
  • Гравірування по металу
  • Як виконати гравіювання по металу
  • Гравірування на металі в домашніх умови - відео майстер-клас

Гравірування надає речам унікальність і неповторність. Такі предмети, прикрашені малюнками, можуть служити відмінними подарунками, а іменна напис буде нагадувати про світле подію - дні народження або ювілей. Особливо популярна гравірування на ювелірних виробах. Каблучки, кулони, браслети з написами або тонкими візерунками зазвичай використовуються в якості подарунка на пам'ятні дати. Також часто роблять написи на обручках. Ще один напрямок, де набуло поширення гравірування - це моддінг (зміна зовнішнього вигляду комп'ютерів). У цій сфері гравіювання застосовують для зображення візерунків і написів на кришках ноутбуків і системних блоків.

Гравіюванням називають перенесення написи або малюнка на поверхні і різного матеріалу - металу, пластику, скла. Для гравіювання використовують різні методи, її наносять лазером, штихелем, гравером. Існують гравірувальні майстерні, але можна спробувати гравіювання своїми руками.

Устаткування для гравіювання

В принципі, зробити гравіювання можна будь-яким гострим предметом, наприклад, цвяхом. Але результат навряд чи порадує, та й часу цієї займе чимало. Більш зручний спеціальний інструмент - гравер (або дремель). Він випускається різними виробниками, і може працювати від електромережі, так і автономно. Якщо Ви вибираєте гравер, то варто придивитися до моделей з кронштейном - вони дозволяють підвісити інструмент і таким чином розвантажити руки.

Також для гравіювання необхідні бури для різних поверхонь Також для гравіювання необхідні бури для різних поверхонь. Ці інструменти відрізняються формами і матеріалом, оскільки застосовуються для різних видів робіт. Найбільш міцними визнані алмазні бури, вони служать довго і надійно. Видів бурів дуже багато, але для початку можна придбати два інструменти: для скла та для металу.

Технологія нанесення гравіювання

  1. Перенесення написи або малюнка на поверхню. Можна використовувати для цього олівець або маркер, це варіант для самостійного малювання візерунка. А ті, хто використовує готові малюнки, можуть перенести їх на поверхню за допомогою копірки.
  2. Нанесення напису або малюнка на поверхню за допомогою гравера або іншого інструменту. Тут варто сказати про те, що при гравірування великих розмірів важливо працювати інструментом в одному і тому ж напрямку для більшої акуратності роботи. Також необхідно забезпечити гарне освітлення, щоб не втомлювалися очі.
  3. Нанесення на готове зображення шару безбарвного лаку або тонкого шару з розплавленого воску.

Гравірування по металу

Гравірування по металу дозволяє отримувати красиві вироби - картини, панно, прикраси і т.д. нанесення зображення на лист металу механічним способом можна робити різними інструментами - за допомогою різця, лазера, штихеля і т.д. розглянемо більш докладно нанесення гравіювання на металеву поверхню ручним способом.

В даному прикладі робота з гравірування металу виконується у зворотній манері - коли малюнок зображується світлими лініями і штрихами на темному тлі. Перш, ніж приступити до роботи необхідно підготувати все необхідне:

  • Лист з латуні товщиною 0,6-1 мм
  • Гравер з бором по металу
  • Засіб для знежирення
  • Кристали сірчанокислого натрію
  • калька
  • безбарвний лак

Як виконати гравіювання по металу

Як виконати гравіювання по металу

  1. Лицьову сторону латунного листа шліфують і полірують.
  2. Далі основу необхідно знежирити за допомогою тампона, змоченого в бензині або ацетоні. Також можна використовувати щітку, змочену в розчині соди або прального порошку. Після знежирення не можна торкатися до металевого листа пальцями, щоб не залишилися відбитки. Лист можна брати пінцетом, який також треба попередньо знежирити.
  3. Приступають до тонування підстави. Готують розчин: кілька кристаликів сірчанокислого натрію розчиняють у воді. Чим більш насиченим буде цей розчин, тим більша щільність тонування вийде. Лицьову сторону латунного листа протирають тампоном, змоченим в приготованому розчині. Поступово лист латуні почне темніти і набувати коричневий відтінок. Якщо цей процес відбувається дуже повільно, то його можна прискорити за допомогою нагрівання. Важливо, щоб лист прогрівався рівномірно, оскільки в іншому випадку поверхня покриється плямами.
  4. Коли поверхня латунного листа стане рівномірного темно-коричневого кольору, її промивають під струменем теплої води з крана, щоб позбутися від залишків реактиву. Після цього лист треба ретельно просушити і тоді він стане готовий для нанесення малюнка.
  5. Обраний для гравюри малюнок наносять на кальку, причому зобразити можна тільки основні контури малюнка. Дрібні деталі можна наносити на метал безпосередньо в процесі гравіювання. Кальку з малюнком розташовують на лицьовій поверхні листа з латуні, загинають її краю за металевий лист і приклеюють їх на гумовий клей. Використовувати все той же клей, оскільки після закінчення роботи він легко знімається. Далі за допомогою гострої голки обводять контури малюнка, залишаючи тонкий слід на полірованій поверхні.
  6. Потім кальку прибирають і починають наносити малюнок за допомогою пристрою для гравіювання. Бор по металу вставляють в наконечник з гнучким шлангом і обводять їм контури зображення. Краще перед початком роботи потренуватися. Для цього беруть невелику пластину з металу і проводять по ній гравером тонкі лінії, завитки, еліпси і кола. Коли рука натренується, можна приступати до нанесення малюнка, і при цьому рука буде рухатися так само легко, як і з олівцем.
  7. Після нанесення основних контурів малюнка виконують більш дрібні деталі. Тінь можна зобразити у вигляді штрихування лініями, кружками та клітинами, а тіньові лінії наносять проводячи бором по одному і тому ж місцю.
  8. Коли весь малюнок буде вигравірувано, поверхня листа з латуні покривають безбарвним лаком або обробляють тампоном, змоченим в рідкому воску, і далі протирають сухою ганчіркою. При дуже тонкому металі краще наклеїти його на основу з дерева, щоб посилити міцність картини і легко прикріпити до неї кріплення.

Гравірування на металі в домашніх умови - відео майстер-клас

Оцінити спосіб виготовлення:

Поділитися: