Громадянство Російської Федерації







Порядок подання повідомлень про наявність у громадянина Російської Федерації іншого громадянства або дозволу на проживання чи іншого дійсного документа, що підтверджує право на його постійне проживання в іноземній державі Порядок подання повідомлень про наявність у громадянина Російської Федерації іншого громадянства або дозволу на проживання чи іншого дійсного документа, що підтверджує право на його постійне проживання в іноземній державі


Увага! Внесено зміни за громадянством

«Положення про порядок розгляду питань громадянства Російської Федерації» N +1325 від 14 листопада 2002 р «Положення про порядок розгляду питань громадянства Російської Федерації» N +1325 від 14 листопада 2002 р

Федеральний закон № 62-ФЗ «Про громадянство зі змінами від 23.06.2014»

Громадянство Російської Федерації - стійкий правовий політичний зв'язок особи з Російською Федерацією, що виражається в сукупності їх взаємних прав та обов'язків. Громадянами Росії, тобто фізичними особами, що володіють громадянством Російської Федерації, за чинним законодавством є:

  • особи, які мають громадянство Росії на день набрання чинності Федерального закону «Про громадянство Російської Федерації" 2002 року (тобто на 1 липня 2002 року), і в подальшому не припинили громадянства Росії;
  • особи, які набули громадянство України відповідно до Федерального закону «Про громадянство Російської Федерації» 2002 року.

Угоди між Україною і Республікою Білорусь, Республікою Казахстан, Киргизькою Республікою та Російської Федерації про спрощений порядок набуття громадянства набув чинності 04 Угоди між Україною і Республікою Білорусь, Республікою Казахстан, Киргизькою Республікою та Російської Федерації про спрощений порядок набуття громадянства набув чинності 04.11.2000.

09 09.11.2012 в установленому порядку припинило дію Угода між Україною і Російською Федерацією і Киргизькою Республікою про спрощений порядок набуття громадянства громадянами Киргизької Республіки, які прибувають для постійного проживання в Російську Федерацію, громадянами Російської Федерації, які прибувають для постійного проживання в Киргизькій Республіці, та виходу з попереднього громадянства від 28.03.1996.

Пам'ятка для набуття громадянства відповідно нормами Федерального закону Пам'ятка для набуття громадянства відповідно нормами Федерального закону.

  • пункт А частини 1 статті 14 (Передбачає наявність хоча б одного з батьків, що має громадянство Російської Федерації і проживає на території Російської Федерації).
  • пункт Б частини 1 статті 14 (Передбачає наявність громадянства СРСР, проживання раніше і в даний час в державах, що входили до складу СРСР, не отримали громадянства цих держав і залишаються в результаті цього особами без громадянства).
  • пункт А частиною 2 статті 14 (Передбачений для уродженців РРФСР і мали громадянство колишнього СРСР).
  • пункт Б частини 2 статті 14 (Передбачений для осіб, які перебувають у шлюбі з громадянином Російської Федерації не менше трьох років).
  • пункт В частині 2 статті 14 (Встановлено спрощений порядок для осіб є непрацездатними і мають дієздатних сина чи дочку, які досягли віку вісімнадцяти років і є громадянами Російської Федерації).
  • частина 3 статті 14 (Непрацездатні іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Російську Федерацію з держав, що входили до складу СРСР, і зареєстровані за місцем проживання в Російській Федерації станом на 1 липня 2002 року).
  • частина 5 статті 14 (Передбачена для ветеранів Великої Вітчизняної війни мали громадянство колишнього СРСР і проживають на території Російської Федерації).
  • пункт А частини 6 статті 14 (Набуває проживає на території Росії дитина, один із батьків якої має громадянство Російської Федерації, - за заявою цього батька за місцем проживання заявника або за місцем проживання дитини або недієздатної особи).
  • пункт А частини 6 статті 14 (Набуває проживає за межами Російської Федерації дитина, один із батьків якої має громадянство Російської Федерації, - за заявою цього батька).
  • пункт В частині 6 статті 14 (Придбання громадянства Росії дитини або недієздатної особи, над якими встановлено опіку чи піклування).
  • частина 7 статті 14 (Іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають реєстрацію за місцем проживання на території суб'єкта Російської Федерації, обраного ними для постійного проживання відповідно до Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в Російську Федерацію співвітчизників, що проживають за кордоном).

Підстави відхилення заяв про прийом, визнання і відновлення в громадянство Російської Федерації (стаття 16 Федерального закону)

У ипіска з Адміністративного регламенту виконання Федеральною міграційною службою державної функції щодо здійснення повноважень у сфері реалізації законодавства про громадянство Російської Федерації У ипіска з Адміністративного регламенту виконання Федеральною міграційною службою державної функції щодо здійснення повноважень у сфері реалізації законодавства про громадянство Російської Федерації

Увага Увага!

У зв'язку з набранням чинності Федерального закону від 03 грудня 2011 № 385-ФЗ «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації в частині вдосконалення процедур визнання документів про освіту, наукові ступені і вчені звання», поняття «свідоцтво про еквівалентність документа про освіту »виключено.

У зв'язку з цим Росспоживнагляд припинив видачу зазначених свідоцтв до документів про освіту, виданих на території іноземної держави, яку представляють іноземними громадянами при подачі заяви про набуття громадянства в якості документа, що підтверджує володіння заявником російською мовою.

Отже, особи, які мають такі документи про освіту, при подачі заяви про прийом в громадянство Російської Федерації повинні представляти сертифікат про проходження державного тестування з російської мови

Шановні громадяни, що виїжджають в Казахстан і Україну з неповнолітніми дітьми! Звертаємо Вашу увагу на наступну інформацію.

У разі вивезення дітей, народжених після 01.07.2002 року на територію України і Казахстану, рекомендуємо оформляти наявність громадянства Росії шляхом проставляння відповідної відмітки в свідоцтві про народження.

Відповідно до Указу Президента Російської Федерації від 3 листопада 2006 р № 1226 «Про внесення змін до Положення про порядок розгляду питань громадянства Російської Федерації, затверджене Указом Президента Російської Федерації від 14 листопада 2002 № одна тисяча триста двадцять п'ять (п. 45)», який набрав в силу 06.02.2007 року по відношенню до дітей, народжених після 01.07.2002 р не потрібно ніякої форми підтвердження факту наявності громадянства (саме свідоцтво про народження є підтвердженням факту наявності громадянства РФ в разі наявності російського громадянства у батьків). Незважаючи на це, за повідомленнями громадян, які намагалися виїхати в дані країни без підтвердження громадянства у неповнолітніх дітей, при перетині кордонів Казахстану і України виникають складнощі з їх вивезенням, аж до заборони перетину кордону.

Якими документами підтверджується громадянство Російської Федерації у дітей до 14 років:

  • посвідчення наявності у дитини громадянства Російської Федерації здійснюється за місцем реєстрації, проживання, фактичного звернення:
  • шляхом внесення відомостей про дитину в паспорт одного з батьків - громадянина Російської Федерації (паспорта батьків), у тому числі закордонний, завірених підписом посадової особи та печаткою, з проставленням дати заповнення;
  • проставленням на бланку свідоцтва про народження позначки, що підтверджує наявність у дитини громадянства Російської Федераціі.В щодо дітей народжених до 01.07.2002 року необхідно представляти раніше видані вкладиші, або оформляти підтвердження громадянства шляхом проставлення штампа в свідоцтво про народження дитини, або вписання в паспорт одного з батьків громадянина Росії.

Перелік підстав для призупинення виконання Федеральної міграційної службою державної функції щодо здійснення повноважень у сфері реалізації законодавства про громадянство Російської Федерації.
Державна функція не підлягає виконанню в разі неналежного оформлення заяви та всіх необхідних документів, в зв'язку з чим здійснюється повернення заявнику всього пакету документів (пункт 9 Положення).

Підставою для відмови в консультації з питань громадянства може бути:

  • звернення представника без належним чином оформленого доручення по веденню справ, пов'язаних з питаннями громадянства Російської Федерації;
  • порушення норм громадського порядку (статті 20.1, 20.21 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення).

Для громадян Білорусії і Південної Осетії !!!

Указом Президента Російської Федерації 30 травня 2012 року №755 до пункту 10 Положення про порядок розгляду питань громадянства Російської Федерації, затвердженого Указом Президента Російської Федерації від 14 листопада 2002 року №1325, внесено зміну, що передбачає спрощення набуття громадянства Російської Федерації (в частині підтвердження знання російської мови) громадянами іноземних держав, в яких російська мова є одним з державних мов.

Так до пункту 10 Положення вносяться наступні зміни:

Володіння російською мовою на зазначеному рівні підтверджується одним з наступних документів:

  • документом про освіту, виданих на території іноземної держави, в якому російська мова є одним з державних мов (для громадян цієї держави)

Згідно з інформацією, отриманою з Управління зовнішніх зв'язків ФМС Росії, російська мова є державною мовою в Україні і Республіці Південна Осетія.

Інформуємо громадян Казахстану !!!

Що за інформацією Консульства Республіки Казахстан в м.Омську, 22.07.2011 року Законом Республіки Казахстан №478-4 внесені зміни і доповнення до Закону «Про громадянство Республіки Казахстан» від 20.12.1991 року.

Зокрема, було скасовано п.4 ст.21 згаданого нормативного акту «громадяни Казахстану, які постійно проживають за межами Республіки Казахстан, які не перебувають на консульському обліку без поважних причин протягом трьох років, втрачають громадянство Республіки Казахстан».

Стаття 14 Федерального закону Російської Федерацією від 31.05.2002 року №62-ФЗ «Про громадянство Російської Федерації» регламентує підстави прийому в громадянство Російської Федерації в спрощеному порядку.

Частина 2 статті 14 передбачає набуття громадянства для іноземних громадян і осіб без громадянства, які проживають на території Російської Федерації, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку без дотримання умови про термін проживання, встановленого пунктом "а" частини першої статті 13 Федерального закону, якщо зазначені громадяни та особи мають певні умови.

На адресу УФМС Росії по Новосибірській області надійшла інформація з Представництва МЗС Росії в Сибірському федеральному окрузі по роз'ясненню чинного законодавства Республіки Узбекистан.
Згідно зі статтею 10 Закону Республіки Узбекистан «Про громадянство», за громадянами Узбекистану належність до громадянства іноземної держави не визнається, а відповідно до статті 7 вказаного Закону, проживання громадян Узбекистану за кордоном не тягне за собою припинення громадянства Республіки Узбекистан. Громадяни Узбекистану, які проживають на території іншої держави і перебувають на консульському обліку у відповідній консульській установі Р.Узбекістан, не дивлячись на прийняття ними громадянства іншої держави, вважаються громадянами Узбекистану до тих пір, поки не оформлять вихід з громадянства Узбекистану, яке припиняється в день видання указу Президента Республіки Узбекистан.

Громадяни Узбекистану, які проживають за кордоном і мають одночасно паспорт іноземної держави, повинні здійснювати поїздки в Узбекистан тільки за паспортом громадянина Республіки Узбекистан і мати при собі довідку консульської установи Узбекистану про подачу документів на вихід з громадянства Республіки Узбекистан.

Контактна інформація:

З питань, що стосуються оформлення громадянства консультацію можна отримати за телефонами: (383) 279-12-68 (начальник відділу); 383) 232-62-19, (383) 232-62-18 (фахівці відділу).

З питань про порядок оформлення виходу з громадянства Республіки Узбекистан необхідно звертатися до Генерального консульства Республіки Узбекистан за адресою: м Новосибірськ, вул. Ломоносова буд.55 в прийомні дні: понеділок, середа, п'ятниця з 10.00 до 13.00 год. (Телефон для довідок - 8 (383) -246-04-85).

Довідки за телефонами: (383) 232-62-18 Довідки за телефонами: (383) 232-62-18.