Громадські працівники обговорили вузькі корейські автобуси і погані дороги «БНК

У стилі серйозних доповідей і саркастичних коментарів пройшов в Сиктивкарі «круглий стіл», організований Громадською палатою регіону. Тему позначили наступним чином: «Громадський контроль за забезпеченням безпеки дорожнього руху в Комі».

Громадська палата поставила питання безпеки дорожнього руху. Фото Дениса Шулепова

Громадські працівники зібрали правоохоронців і владних мужів під дахом готелю «Сиктивкар», за що дякували бізнесмена і члена Громадської палати РК Валерія Веселова. Поговорити про дорожній рух прийшли люди в погонах - начальники і заступники, представники виконавчої та законодавчої влади, чиновник зі столичної мерії, гості з районів та члени Громадської палати. Чекали мера Сиктивкара Романа Зеніщева, міністра охорони здоров'я регіону Михайла Мурашко і хоч кого-небудь з Міносвіти Комі, але не дочекалися. Втім, і без них усім ледве вистачило місця.

- Ось, виявляється, який болюче питання, - коментували наплив засідателів організатори «круглого столу».

- «Опора Росії», куди не посади, все одно вилізе, - обговорювали вони громадського працівника Сергія Із'юрова, який, роздобувши десь собі стілець, розмістився «на камчатці».

Роздуми на тему першим почав член Громадської палати Комі Микола Бєляєв. Він злегка покартав владу республіки і насварив ГИБДД регіону. Без плюсів в доповіді все ж не обійшлося. Як приємних моментів Бєляєв назвав оперативну роботу регулювальників на неосвітлених вулицях столиці (мається на увазі одне з останніх відключень Сиктивкара від електроенергії - БНКомі), а також зміни в системі реєстрації авто в ДАІ.

- Тепер в прийомних сидять миловидні дівчата, що дуже подобається водіям-чоловікам, - ніяково посміхаючись, зізнався Микола Бєляєв.

- Приємно, що суспільство від нас не відвертається, - також позитивно почав свою доповідь Олег Блохін - начальник Управління ДІБДР МВС по РК. - Ми намагаємося виправляти помилки. Якісь проблеми в наших очах «замилюються», тому підкажіть нам, як поліпшити ситуацію, - закликав головний державтоінспектор республіки.

Якісь проблеми в наших очах «замилюються», тому підкажіть нам, як поліпшити ситуацію, - закликав головний державтоінспектор республіки

З ходу слушними пропозиціями Олега Блохіна не засипали. Вважали за краще по-старому почати з претензій. Першу озвучила член Громадської палати Ангеліна Захаренко з Корткероського району. Для переконливості вона привезла з собою до столиці вчителя ОБЖ однієї з районних шкіл та начальника гаража, який відповідає за шкільні автобуси.

- Шкода, що з галузі освіти ніхто не прийшов: немає вчителів ОБЖ, які вчили б дітей правилам поведінки на дорозі. До того ж сама дорога від Стрижевська до селища Подтибок у нас розбита. Та й доля шкільних автобусів - вони повинні проходити техогляд мало не щотижня. У районі це неможливо.

Голова Громадської палати республіки Галина Князева заспокоїла представників Корткерос тим, що вишеобозначенние питання запротокольовані, і з ними обов'язково ознайомляться в Міносвіти.

- А скільки разів ви вже піднімали питання з автобусами? - пошепки питала під час заспокійливої ​​мови пані Князєвої член палати Олена Струтинська.

- Багато. Марно. Це тупикова система - не церемонилась пані Захаренко, відповідаючи, втім, в тон - пошепки.

Щоб не склалося враження, що «круглий стіл» благополучно відхрестився від питання шкільних автобусів, Олег Блохін попросив показати фотографії аварії одного з таких транспортних засобів. На проекторі з'явилося зображення, що перекинувся автобуса Зімстанской середньої школи.

- Це директор школи і водій в стані алкогольного сп'яніння сіли за кермо і повезли діточок, - коментував моторошні кадри головний державтоінспектор.

Заступник глави регіону Микола Піюков по-генеральському чітко підвів риску під злободенною темою:

- Ні спеціалізованого транспорту. Вирішимо.

Начальник ЖКГ адміністрації Сиктивкара Олександр Єршов плавно перевів розмову в свою площину. Він доповів про ямкового ремонту. З 12 мільйонів, виділених на цю добру справу, мерія примудрилася заощадити півтора мільйона, щоб, крім Сиктивкарський, підлатати також ями в селищі Краснозатонскій. Чудеса економії проявили також в питанні зі світлофорами: гроші, поділені рівно на три комплекти світлофорів, адміністрація міста «розтягла» на чотири.

- На наступний рік ми запросили кошти у фінуправління. Чи дадуть що-небудь, не знаємо. Так, проблем багато. Дороги вузькі, стоянок не вистачає. Щоб їх переобладнати, потрібен капремонт, а грошей немає, - старими аргументами виправдовував дорожнє положення Олександр Єршов. - І все ж в місті справи налагоджуються. Ось ми зараз чекаємо, що парк «Сиктивкаравтотранса» поповнять 11 автобусів.

- Нових, сподіваємося? - саркастично запитала Олена Струтинська.

- Ми теж на них дуже сподіваємося, - не вловив тонкий натяк чиновник від ЖКГ.

Г-жа Струтинська тут же розвинула тему громадського транспорту. Зізнавшись, що сама їздить на автобусах в Ежву і назад, Представниця не церемонилися в перерахуванні претензій, що накопичилися під час поїздок по 18 і 54 маршрутах:

- Автобуси - мотлох. Корейські двері вузькі, біля них завжди створюється натовп, тому що передні двері водій ніколи не відкриває. Коли людей набивається занадто багато, пасажири сидять на панелі прямо у лобового скла, і жодного разу при мені співробітник ДПС такої автобус не зупинив. Водії постійно відволікаються на телефонні дзвінки, інвалідам сісти нікуди, - список претензій Струтинської не знав кінця.

- За все відповідає автотранс, ми всі скарги просто контролюємо, - перевів стрілки товариш Єршов.

- За все відповідає автотранс, ми всі скарги просто контролюємо, - перевів стрілки товариш Єршов

Керівнику «Сиктивкаравтотранса» запропонували сказати щось на захист свого відомства, однак Сергій Ситников вважав за краще відмовчатися, не сказавши ні слова.

- Все з рук випушено. Нічого не можуть, все на самоплив, - підсумували присутні з числа близьких до Громадській палаті.

Не зміг промовчати Олег Блохін, зреагував, мабуть, на закид на адресу інспекторів ДПС. Зізнавшись, що питання про водіїв автобусів для нього хворий, Олег Вадимович навів кілька цифр: за цей рік зафіксовано майже 4000 порушень, 20 водіїв автобусів було зупинено в стані алкогольного сп'яніння.

- Ви (звертаючись до Струтинської - БНКомі) - перша, хто скаржиться, що ми не зупиняємо автобуси. Зазвичай нам дорікають в тому, що не треба цього робити, тому що всі пасажири поспішають на роботу. А тим часом на днях на ежвінской трасі автобус трохи колесо не втратив, - доповів Блохін явно не з заспокійливої ​​метою.

«Круглий стіл» переріс в зустріч питань і відповідей, але боротися з форматним невідповідністю ніхто не збирався. Хтось запитав: чому на не настільки завантаженою вулиці гаражні з'явилися нові «лежачі поліцейські», а небезпечна вулиця Морозова досі жодної такої перешкодою не обладнана? Ні почуття несправедливості, ні натяків на упередженість не залишив відповідь чиновника з мерії: «лежачі поліцейські» покладені за рахунок підприємця за приватною ініціативою. Місто про такі розкоші в умовах кризи думати не може.

Прозвучала також вічна тема пробок. Олексій Моїсеєв - начальник ДІБДР по Сиктивкар - взяв цей удар на себе. За його словами, в столиці регіону майже 68 тисяч автомобілів, а дорожня мережа не розвивається з часів Радянського Союзу.

Відреагувавши на фразу «дорожня мережа», слово взяв заступник керівника Дорожнього агентства Валерій Пронін, який поділився своїми даними: поточний ремонт 1 кілометра дороги коштує 8 мільйонів рублів, на всю республіку потрібно 25 мільярдів. Бюджет галузі при цьому на 2010 рік в 20 з гаком разів менше, ніж потрібно: півтора мільярда.

- Усі будівництва звертаємо, будемо займатися тільки змістом і капремонтом аварійних і передаварійних доріг. У республіці у нас 14 аварійних ділянок доріг. 12 - в цьому році ми відремонтували, уявляєте? - намагався хоч чимось порадувати присутніх пан Пронін.

- Насилу представляємо, - чомусь не раділа публіка.

- Чим гірше дороги, тим менше вкладень, - зробила висновок Галина Князева, звертаючись до Миколи Піюкову.

Сумні реалії викликали в залі сміх.

Намагався не реагувати на шпильки, Валерій Пронін продовжував доповідь. Він згадав, що частина трас - одну тисячу кілометрів - планується віддати у відання сільських поселень і районів. Представник Сиктивдінского адміністрації пані Дороніна схопилася за голову: «Де сільському поселенню знайти кошти на будівництво або хоча б ремонт доріг?»

Олег Блохін знову запропонував публіці видовище: фотографії. Ось йде перевірка автомобілів в процесі реєстрації, ось техогляд. Уважні члени Громадської палати, втім, помітили інше: стан дорожнього покриття.

- А дорога-то розбита! - чи то зловтішалися, то чи сумували засідателі.

- Не будемо переходити на сміх, - намагався повернути розмову в ділове русло Блохін. - Подивіться краще на наші автодроми. Це Корткерос.

- А що, нормальний автодром, наближений до реалій! - реготав єдинорос, член Громадської палати Сергій гобані, дивлячись на фото дороги в стилі розбитою путівця стежки.

- На загальному ентузіазмі ми цього не виправимо. Ми дорослі люди, намагаємося щось зробити. Але нам потрібна допомога, - закликав Блохін.

Саме серйозне обговорення громадським залишили на десерт. Мова зайшла про правовий нігілізм, про психологію водіїв, які не дотримуються правил дорожнього руху, про взаємне неповагу шоферів і пішоходів, про безкарність за серйозні правопорушення. І, звичайно, про те, як все-таки добре на Заході і як Росія відстає і від Європи, і від Америки.

Микола Піюков - замгубернатора - запропонував свій варіант вирішення всіх проблем. При одночасному дотриманні трьох пунктів (фінансування, зміна психології водіїв і створення позитивного іміджу працівника автоінспекції - БНКомі) ситуацію з дорожнім рухом в Росії можна виправити.

Всі дружно погодилися з генералом Піюковим. Наступний «круглий стіл» Галина Князева запропонувала провести разом з представниками бізнесу. З тією метою, що якщо держава грошей не дає, так хоч з підприємців чогось можна буде зібрати на благі цілі.

А скільки разів ви вже піднімали питання з автобусами?
Нових, сподіваємося?
Хтось запитав: чому на не настільки завантаженою вулиці гаражні з'явилися нові «лежачі поліцейські», а небезпечна вулиця Морозова досі жодної такої перешкодою не обладнана?
В цьому році ми відремонтували, уявляєте?
Представник Сиктивдінского адміністрації пані Дороніна схопилася за голову: «Де сільському поселенню знайти кошти на будівництво або хоча б ремонт доріг?