Група "Аліса". Рок-енциклопедія

Російська рок-група «Аліса» знайшла широку популярність серед любителів рок-музики в 1994 році після приходу в групу автора пісень і соліста Костянтина Кінчева. У 2008 році вона відзначила свій 25-річний ювілей з дня заснування. За цей час були випущені 15 альбомів і «Аліса» увійшла в десятку кращих рок-груп Росії.
Російська рок-група «Аліса» знайшла широку популярність серед любителів рок-музики в 1994 році після приходу в групу автора пісень і соліста Костянтина Кінчева На початку 80-х років Андрій Шаталін і Святослав Задерей працювали кожен у своїй групі і відповідно у кожного були свої музичні уподобання. Святослав Задерей захоплювався психоделічної рок-музикою, Андрій Шаталін віддавав перевагу хард-року. Коли музиканти вирішили створити групу, серед них досить часто траплялися суперечки про те, в якому стилі грати? Після утворення групи «Аліса» в 1983 році поступово визначилися і з музичним напрямком, в якому, проте ж, були помітні відгомони різних жанрів. Сьогодні пітерська рок-група «Аліса» грає в стилі панк-рок.
Склад групи «Аліса» постійно змінювався, починаючи з 1983 року. Сьогодні до складу групи входять Костянтин Кінчев (вокаліст, автор музики і текстів) і Петро Самойлов (бас-гітара і бек-вокал), яких можна назвати «ветеранами» групи, так як перший в складі групи з 1984 року, а другий з 1985 -го. У 1998 році в «Алісу» прийшов гітарист Євген Левін, а 2000-го - клавішник Дмитро Парфьонов. У 2003 році в складі групи стали грати гітарист Ігор Романов і барабанщик Андрій Вдовиченко замість тих, що пішли з групи Андрія Шаталіна і Михайла Нефедова. У такому складі рок-група «Аліса» виступає і в даний час.
Рок-група «Аліса» популярний і знаний з перших акордів музичний колектив зі своїм репертуаром, атрибутикою і власним стилем виконання. Рок-музика групи пізнавана і улюблена шанувальниками цього жанру. До яскравих відмінних рис групи відносяться пісні духовного змісту. Пов'язано це з тим, що в 1992 році лідер групи Костянтин Кінчев прийняв православ'я. З цього часу тема Бога і віри стає основною в його творчості. Пісня «Пасинок зірок» з альбому «Для тих, хто впав з Місяця» була записана за участю хору співочих православної церкви.
Творчість групи «Аліса» визначає і її філософію, яка основною темою проходить через всі пісні рок-групи, що зачіпають проблеми духовності та об'єднання людей, їх місця в житті. Філософію групи розкривають рядки пісні «Слово»: «Слово для серця надійніше, ніж небо для очей ... Слово заблудлі душі рятувало не раз ...».

детальна БІОГРАФІЯ

Історія рок-групи "Аліса" бере свій початок з квітня 1983 року. У Ленінграді розпадається група "Кришталевий Куля", лідером якої був Святослав Задерей. Павло Кондратенко (клавішник) пропонує йому об'єднатися з музикантами з групи «Демокріта колодязь», створеної Андрієм Шаталіним (гітарист).
У свою чергу, Святослав Задерей запрошує Андрія Шаталіна до себе, до групи (група «Демокріта колодязь» після цього розвалилася), а також запросив Павла Кондратенко і барабанщика Михайла Нефедова, який грав в групі «Кришталева куля». Взимку 1984 року група «Аліса» випускає альбом, під назвою «Крівозеркалье». На вокалі були записані Святослав Задерей і Борис Борисов. Запис проходив в Ленінграді, на студії Виборзького ДК.
Після виступу групи в ленінградському рок-клубі, до неї приходить широка популярність. На концерті були виконані композиції «Моє покоління» і «Ми разом», написані новим вокалістом групи Костянтином Кінчева (Панфіловим), який став членом групи в 1984 році. У 1985 році, на касетах, випускають перший альбом «Аліси» - «Енергія», згодом з'явився і у вигляді пластинки. Альбом записували в студії Пітерського рок-клубу в 1985-86 рр. У фонограмі прозвучали фрагменти творів Миколи Гоголя, Шарля Бодлера, Миколи Островського, Михайла Булгакова.
У 1985 році музиканти групи «Аліса» знялися у фільмі «Переступити межу», а в 1987 році Костянтин Кінчев зіграв головну роль у фільмі Валерія Огородникова - «Хакер». Улітку 1988 року група «Аліса» виступила на рок-концерті в київському Палаці Спорту, поряд з групами «Чорний Кава», «ДДТ», Ольга Кормухіна, «Наутілус Помпіліус». А в 1989 році музиканти їдуть з концертами в США.
У 1987 році вийшов новий альбом під назвою «Блок АДА», що став матеріалом для нової концертної програми. У тому ж році Костянтин Кінчев бере участь у виконанні пісні «Комсомольський квиток» групи «Об'єкт глузувань». 1989 рік - «Аліса» записує альбом «Ст. 206 ч. 2 ». Альбом наповнений викликають текстами, присвяченими, в основному, проблемам жорсткої цензури в СРСР. Майстер-диск альбому був загублений. У 1994 році він був знайдений і альбом видали.
У 1991 році Костянтин Кінчева нагороджують премією «Овація» в номінації «Кращий рок-співак».
У 1992 році Костянтин приймає православну віру. З цього часу в його творчості тема Бога і віри стала займати все більш значуще місце в його творчості, а в альбомі «Зараз пізніше, ніж ти думаєш» (2003 рік) релігійна тема є основною.
У 2000 році ряд журналістів звинувачують Костянтина в фашизмі, за зворотну свастику на обкладинці альбому Солнцеворот. У відповідь на звинувачення Кінчев багато разів відповідав, що цей символ є символ сходження Святого Духа. Костянтин навіть хотів випустити альбом цитуючи на обкладинці - "... я просто Антифашист!", З пісні "Тоталітарний Реп".
25 вересня 2011 року «Аліса» випустила новий альбом. Альбом «20.12» став вже сімнадцятим студійним диском групи «Аліса». За словами директора групи, «в новому альбомі група спробувала поєднати свій вже накопичений досвід з пошуками нової естетики».
У червні 2012 року музиканти взяли участь у першому рок-фестивалі «Острів» (Архангельськ), а через рік знову зірвали шквал овацій на головній сцені фестивалю.
29 вересня 2012 року відбувся реліз чергового студійного альбому «Аліси» «Саботаж» - вже 18-го за рахунком. Пісня «Саботаж» успішно брала участь в хіт-параді Чартова дюжина, дійшовши до першого місця і протримавшись у чарті 13 тижнів. У 2013 році на честь 30-річчя гурту планується новий альбом. Вихід нового альбому намічений на 2014 рік.
14 березня 2013 року на офіційному веб-сайті групи «Аліса» опублікована претензія Костянтина Кінчева до статті в газеті «Коммерсант», опублікованій журналістом Олексієм Любимовим. У коментарях до даної статті опублікованій на веб-сайті газети, Годфруа де Монмірай підтримував автора статті, звинувачуючи Кінчева в фашизмі. У свою претензію лідер «Аліси» зажадав у термін до 23 березня 2013 року випустити спростування до статті, яка, за словами Кінчева, не відповідає дійсності і порочить його честь і гідність.

У свою претензію лідер «Аліси» зажадав у термін до 23 березня 2013 року випустити спростування до статті, яка, за словами Кінчева, не відповідає дійсності і порочить його честь і гідність


Дискографія групи:

1984 - «Крівозеркалье» (Без Кінчева. Чи не входить в офіційну дискографію, але представляє інтерес)
1985 - « енергія »
1986 - «Покоління X» (Без Кінчева. Чи не входить в офіційну дискографію, але представляє інтерес)
1986 - СашБаш і АлисА. «Чорнобильські Бобирі на краю світу» (Спільно з А. Башлачова)
1987 - «Блок пекла»
1989 - «Шостий лісничий»
1989 - « Ст. 206 ч. 2 »
1991 - «Шабаш» (концертний / студійний)
1993 - «Для тих, хто впав з Місяця»
1994 - «Чорна мітка»
Рік випуску 1996 - «Jazz»
1997 - «Дурень»
2000 - «Сонцестояння»
2001 - «Танцювати»
2003 - «Зараз пізніше, ніж ти думаєш»
2005 - «Ізгой»
2007 - «Стати Півночі»
2008 - «Пульс хранителя дверей лабіринту»
2010 - "Комерсант"
2011 - «20.12»
2012 - «Саботаж»
2014 року - «Цирк»
2016 - «Ексцес»

Коли музиканти вирішили створити групу, серед них досить часто траплялися суперечки про те, в якому стилі грати?