Група «ДДТ» представила в Казані свій новий альбом «Зниклий безвісти»

(Казань, 16 грудня, «Татар-інформ», Люція Камалова) (Казань, 16 грудня, «Татар-інформ», Люція Камалова). Свій новий альбом «Зниклий безвісти» представила вчора на суд казанської публіки група «ДДТ». Концерт відбувся в льодовому палаці «Татнефть-арена» і зібрав повний зал шанувальників російської групи.

Довгоочікуване виступ «ДДТ» через негоду затрималося на півгодини, музиканти дали час зібратися своїм глядачам в залі, щоб останні не пропустили початку концерту. Незабаром нетерпляча публіка почала хором скандувати: «ДДТ!». Довго кликати музикантів не довелося. На сцені включився екран з написом назви рок-групи, і, нарешті, до своїх шанувальників вийшов беззмінний Юрій Шевчук.

Крім потужного екрану, за яким транслювалися різноманітні смислові відеоролики, родзинкою сцени стали металеві баки, які Юрій Шевчук, а також музиканти гурту використовували час від часу в якості барабанів. «Якщо бардівська пісня звучить, як правило, біля багаття на природі, то рок - це теж природа, але іншого роду - брудні двори, смітника, бочки. Іноді ми граємо прямо в цих бочках, а іноді ці бочки горять у нас », - розповів на прес-конференції для казанських ЗМІ, яка відбулася після концерту, Юрій Шевчук.

Порадував шанувальників «ДДТ» потужний і якісний звук. «Я хотів би сказати спасибі директору залу. Дуже добре, казанський льодовий палац навіть краще по звуку, ніж наш льодовий », - заявив на прес-конференції Ю.Шевчук.

У новому альбомі «ДДТ» «Зниклий безвісти» 11 пісень - 72 хвилини музики, над якими музиканти працювали майже два роки. Альбом вийшов контрастним: жорсткий рок сусідить з лірикою і філософськими роздумами, крик чергується з пошепки. Кожна пісня - чесна розмова про життя, про людей, про країну, про майбутнє, сьогодення і минуле.

«Наша музика змушує подумати про життя, про сенс буття. Ми не розважає. Сьогодні ми вас не вантажили, а могли б завантажити. У нас є такі композиції, що мало не здасться, але Казань поки до цього не готова », - зізнався пізніше Ю.Шевчук.

Ще однією окрасою рок-концерту став виступ ансамблю «Радуйся». Фольклорні пісні упереміж з рок-музикою знайшли гарячий відгук у казанських шанувальників групи, велика частина яких весь концерт, а це майже два з половиною години музики, слухала стоячи. Окреме місце в своєму концерті музиканти «ДДТ» відвели «попсі», яка заполонила останнім часом екрани російських телевізорів. Під час пісні про те, що це неможливо слухати, і що «попса» - це, в тому числі, і наші політики, на екрані йшли відеоролики з поп-зірками російської естради і з зображенням відомих і скандальних політиків.

«Я не беру участь ні в яких політичних партіях, рухах. У художника господар Бог, все. Це для мене принципово. Щоб мати внутрішню свободу, художнику не потрібно ніде брати участь. Є люди, які професійно займаються політикою. Дай Бог їм здоров'я і совісті постраждати за Росію. А у нас роботи вистачає. Я взагалі не розумію артистів, які йдуть в політику. Мені це не потрібно », - сказав після концерту Юрій Шевчук.

«Попса» дістала і не тільки нас - країну. Тисячі чудових музикантів, груп, яких зараз немає на сцені. Ми не проти «попси». Нехай вона співає, треба ж під щось їсти. Але я хочу сказати, що справжньої музики немає в ефірі. Ми за це б'ємося. Ні живих ефірів, живих, яскравих, молодих, талановитих хлопців. Є якісь курячі стегенця типу «Фабрики зірок». Все це не відображає країну, в якій ми сьогодні живемо. Зараз з людини роблять робота пластмасового - гламур, глобалізація. Що таке «попса» - це зниження, я весь час про це кажу. Це зниження особистості, слова. Якщо поезія - це підвищення слова, то «попса» - це зниження. Усереднення йде - однакові будинки, машини, міста. Нам це не подобається. Ми позбавляємося нашої культури », - заявив лідер групи« ДДТ ».

Публіка до останнього не хотіла відпускати свою улюблену, таку рідну групу «ДДТ». Музиканти, незважаючи на тривалий концерт, знову вийшли до своїх фанатів. Вони виконали на біс відомі шлягери, які зал для глядачів співав разом з ними. Іноді Юрій Шевчук просто грав на гітарі, так як приспівки пісень за нього хором виконував весь зал.

«Казань просто зацвіла, - сказав, звертаючись до глядачів Ю.Шевчук. - Тільки бережіть старі будинки, це наша історія, культури, не дозволяйте руйнувати їх і будувати безликі хмарочоси ».

До речі, на концерті були також вихованці Раифского монастиря, яких музиканти «ДДТ» запросили особисто. «Ми давно дружимо з Раїфським монастирем, де прекрасні діти і священнослужителі. Завтра, на жаль, ми не зможемо заїхати в обитель. А так, ми знаємо, що діти в монастирі шанувальників. Ми їм подарували студію дуже хорошу, де вони записуються », - повідомив Ю. Шевчук.

Наостанок музиканти пообіцяли, що навесні вийде їх акустичний альбом, де будуть такі пісні, як «Капітан Колесніков», «Господь нас поважає». «Це буде народний альбом», - пообіцяв Юрій Шевчук.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.