Губернатор Алтайського краю сьогодні зустрівся з прибулими в Барнаул представниками Тихоокеанського флоту

31 серпня 2013 р 14:48

Учасниками зустрічі стали заступник командира 72-ї окремої бригади споруджуваних і ремонтуються підводних човнів Тихоокеанського флоту капітан II рангу Олександр Дементьєв, командир атомного підводного човна «Барнаул» капітан II рангу Анатолій Сапронов, а також глава адміністрації м Барнаула Ігор Савинці.

В ході бесіди Олександр Карлін розповів почесним гостям про Алтайському краї. На території регіону розташовані 59 сільських районів, 10 міських округів і ЗАТЕ Сибірський. За загальною кількістю муніципалітетів міського і районного рівня - 70 - край є лідером в Росії. А за загальною кількістю поселень регіон займає 3-е місце в країні після Башкортостану і Татарстану.

За словами Губернатора, в ЗАТО Сибирский розташований кращий в країні військове містечко РВСН. «Багато військових мріють служити в цьому підрозділі - по соціальному облаштуванню це зразковий містечко. Через кілька тижнів буде зданий в експлуатацію дитячий садок з басейном. Ми активно допомагаємо вирішувати завдання соціального облаштування ЗАТО Сибирский », - зазначив глава регіону.

Ми активно допомагаємо вирішувати завдання соціального облаштування ЗАТО Сибирский », - зазначив глава регіону

Мова також йшла про природні багатства: в регіоні знаходиться 4 групи лісів, в їх числі Приобське, Салаїрський, предгорная група, а також унікальні стрічкові соснові бори, які запобігають опустелювання великих територій Алтаю. Найпотужнішою річкою Сибіру і однією з найбільших річок в світі є Об, яка утворюється на території Алтайського краю при злитті річок Бия і Катунь.

Гості поцікавилися походженням слова «Барнаул». Олександр Карлін розповів про версії, згідно з якою, в перекладі з тюркських мов, Барнаул - це «місце, сприятливе для життя». Найстаршим містом в краї є Бійськ, утворений в 1709 році за іменним Указом Петра Першого. Сьогодні Бійськ відомий як найбільший наукоград Росії.

Завдяки багатим рекреаційним ресурсам в регіоні розвивається санаторно-курортний комплекс. У розташованих в степовій частині краю унікальних озерах містяться ропа і бруд, яка за лікувальними властивостями прирівнюється до грязям відомого Мертвого моря. Бруду степових озер Алтаю використовуються для лікування пацієнтів санаторіїв, в тому числі в курорті федерального значення Белокурихе, де також використовуються місцеві радонові води.

Бруду степових озер Алтаю використовуються для лікування пацієнтів санаторіїв, в тому числі в курорті федерального значення Белокурихе, де також використовуються місцеві радонові води

Представники Тихоокеанського флоту в ході відвідин Алтайського краю зможуть познайомитися з туристичним потенціалом. Найбільшим проектом в цій сфері є особлива економічна зона туристсько-рекреаційного типу "Бірюзова Катунь". Поруч з нею розташована гральна зона «Сибірська монета». Для забезпечення комфортного доступу туристів до цих об'єктів побудовано новий міст через Катунь в районі озера Ая.

Велике враження на гостей справив розповідь про великих уродженців Алтаю. Село Полковникова є батьківщиною другого космонавта планети Германа Титова, село Сростки - батьківщина письменника, актора і режисера Василя Шукшина, в Верх-Обському створений музей знаменитого уродженця цього села Михайла Євдокимова, музей працює і в Косиха, на батьківщині поета Роберта Рождественського. Батьківщиною Валерія Золотухіна є село Бистрий Істок, де також формується меморіальний комплекс народного артиста. Село Ельцовка подарувало світу актрису Катерину Савінову, Камінь-на-Обі є батьківщиною Івана Пир'єва, Панкрушиха - батьківщина Олександра Панкратова-Чорного. У листопаді цього року в селі Курья завершиться реконструкція музею всесвітньо відомого конструктора зброї Михайла Калашникова. У цьому селі він народився і прожив 16 років, збереглися будівля школи, в якій навчався Михайло Тимофійович, храм, в якому він був хрещений.

На завершення зустрічі Олександр Карлін обмінявся з гостями пам'ятними сувенірами.

Довідка: За клопотанням Барнаульской міської Думи, наказом Головнокомандувача Військово-Морським Флотом, адмірала флоту Володимира Куроедова з метою посилення військово-патріотичного виховання особового складу ВМФ, зміцнення шефських зв'язків жителів і адміністрації міста Барнаула в лютому 2002 року крейсерській атомному підводному човні «Дельфін» ТОФ присвоєно найменування адміністративного центру Алтайського краю «Барнаул».

Делегація адміністрації міста Барнаула на запрошення командування відвідала підшефну човен двічі: у 2004 році за місцем дислокації на Камчатці; а також 28 липня 2013 року в м Великий Камінь, де човен знаходиться на ремонті.

25 квітня 1983 року Директивою ЦК ВМФ СРСР був сформований екіпаж атомного підводного човна «Дельфін» (майбутня субмарина «Барнаул»). Першим командиром екіпажу був призначений капітан 1 рангу Євген Головачов. Під його командуванням 5 червня 1983 року особовий склад екіпажу почав навчання в навчальному центрі ВМФ в Комсомольську-на-Амурі.

Урочиста закладка на стапелі атомного підводного човна «Дельфін» відбулася 9 травня 1985 року. Особовий склад екіпажу брав найактивнішу участь в будівництві ПЛА, і вже 1 травня 1986 року вона була спущена на воду. Будівництво було завершено 13 липня 1986 року переходом ПЛА «Дельфін» з міста Комсомольськ-на-Амурі в місто Великий Камінь. 25 липня 1986 року підводний човен «Дельфін» увійшла до складу окремої бригади ремонтуються і будуються ПЛ Тихоокеанського флоту.

В даний час командиром ПЛА «Барнаул» є капітан II рангу Анатолій Сапронов.