- зміст:
- Державні вузи Чехії з гуманітарним профілем
- Шукати звичні студентам з країн СНД факультети журналістики, міжнародних відносин або, припустимо,...
- Умови вступу на популярні гуманітарні спеціальності Карлова університету
- 2. англістику-американистика
- 3. Психологія
- 4. Маркетингові комунікації та зв'язки з громадськістю
- 5. Соціологія
- Вимоги до іноземних студентів, що пред'являються до вступників в гуманітарний інститут Чехії
зміст:
- Державні вузи Чехії з гуманітарним профілем
- Умови вступу на популярні гуманітарні спеціальності Карлова університету
- Вимоги до іноземних студентів, що пред'являються до вступників до університетів Чехії
Згідно з останніми даними одного з найбільш відвідуваних студентських порталів Чехії, Vysokeskoly.cz, до числа найбільш часто запитуваних навчальних дисциплін досі ставляться саме гуманітарні спеціальності.
Практично 20% всіх абітурієнтів цікавляться в першу чергу програмами, що відносяться до суспільно-соціальних наук, слідом йдуть вже «Економіка і менеджмент», а замикає трійку лідерів - «Медицина і фармацевтика».
Найбільше випускників чеських шкіл хвилюють умови надходження на такі напрямки, як туризм, журналістика, андрагогіка, психологія, міжнародні відносини, зв'язки з громадськістю та англістика-американистика.
Цікаво, що ці ж спеціальності лідирують і серед іноземних абітурієнтів .
У цьому випуску Празький Освітній Центр постарався відповісти на найпоширеніші питання: в яких чеських вузах вивчати гуманітарні науки, що потрібно для вступу і до яких іспитів треба буде готуватися вчорашньому школяреві.
Державні вузи Чехії з гуманітарним профілем
Всього в Чехії 26 державних вузів, навчання в яких на національній мові країни абсолютно безкоштовне, в тому числі і для іноземців, правда, не в кожному з них є факультети з гуманітарними спеціальностями.
Найчастіше факультети гуманітарних спеціальностей зустрічаються в багатопрофільних університетах Чеської Республіки, таких як:
Провідними вищими навчальними закладами в цій області вважаються Карлов і Університет Масарика. Обидва вузу щороку потрапляють в усі найвідоміші світові рейтинги, і все це завдяки високій якості освіти, що викладається в стінах цих двох університетів.
І в тому, і в іншому знайти гуманітарні спеціальності можна на факультетах соціальних, філософських і педагогічних наук.
Шукати звичні студентам з країн СНД факультети журналістики, міжнародних відносин або, припустимо, політології, тут не варто, їх просто немає.
До того ж, не завжди якась одна спеціальність в різних вузах буде представлена на одному і тому ж факультеті.
За допомогою в пошуку конкретної програми ви завжди можете звернутися до співробітників Празького освітнього центру.
Окремо варто виділити факультет гуманітарних наук Карлового університету.
Його специфіка полягає в тому, що на базі єдиної програми бакалаврату, «Гуманітарні дослідження», студенти протягом 3х років вивчають всі основні предмети, що входять до переліку гуманітарних дисциплін: філософія, історія, суспільні науки (антропологія, економіка, психологія, соціологія), іноземні мови і т.д.
Для вступу потрібно здати письмовий іспит, суть якого полягає в перекладі невеликого фрагмента тексту з англійської на чеську та виконанні декількох завдань до нього. Для цього, звичайно, важливо знати чеську мову, як мінімум, на рівні В2 .
Шанси на вступ дорівнюють 1 до 2.
дізнатись детальніше про надходження на факультет гуманітарних наук можна з інтерв'ю колишньої студентки Празького освітнього центру, Маргарити.
Умови вступу на популярні гуманітарні спеціальності Карлова університету
1. Політологія і міжнародні відносини
Факультет соціальних наук
Вступні іспити на програму «Політологія і міжнародні відносини» в Карловому університеті зазвичай проходять в 2 етапи.
Спочатку всі абітурієнти здають тест на передумови до навчання - OSP , Потім 450 студентів, які показали найкращі результати, допускаються до другої частини іспиту - написання інтеграційного тесту по культурно-історичним і політичним питань Чехії та світу.
Всього на дану спеціальність щороку набирають близько 200 першокурсників.
Шанси на вступ: 1 до 3.
Прочитати про те, в яких ще університетах Чехії викладається спеціальність «Міжнародні відносини» і які вступні іспити очікують абітурієнта, можна тут .
2. англістику-американистика
філософський факультет
Для надходження на такий популярний напрям, як «Філологія-Американістика» Карлова університету, необхідно підтвердити високий рівень знання англійської мови, здавши досить великий іспит, що складається з:
- Культурно-літературного тесту;
- Завдань на розуміння науково-популярного тексту;
- Лінгвістичного тесту;
- Граматичних-лексичних завдань;
- Есе на літературну тему.
Але на цьому відбір майбутніх студентів не закінчується, і починається усна частина, яка в свою чергу включає в себе:
- Обговорення мотивації абітурієнта до навчання та список прочитаної заздалегідь літератури;
- Перевірку розмовної англійської;
Число «бюджетних місць» щороку змінюється, так само як і кількість поданих «пріглашек». Наприклад, в 2017 році бажаючих вступити на дану спеціальність було 414 чоловік, успішно пройшли вступні випробування тільки 94 з них.
Шанси на вступ: 1 до 4.
Дізнатися більше про процесі надходження і перші враження про навчання можна, переглянувши інтерв'ю з випускницею Prague Education Center, зарин.
3. Психологія
Педагогічний та філософський факультети
Подавати документи на спеціальність «Психологія» можна відразу на два різних факультету Карлова університету: педагогічний і філософський.
Скласти вступні іспити на педагогічному факультеті здається трохи простіше, адже студенту потрібно всього лише пройти письмовий тест, складений на основі заздалегідь рекомендованою до прочитання літератури.
Правда, 1/5 цього тестування доступна лише англійською мовою.
Абітурієнту ж, який планує надходження на філософський факультет, треба буде пройти кілька етапів відбору:
- Написання тестів з основ суспільних наук, передумов до навчання і психології;
- Складання невеликого есе на задану тему;
- Аналізування відеофрагменту;
- Участь у співбесіді з приймальною комісією і обговоренні прочитаної літератури.
Шанси на вступ на обидва факультети: 1 до 14.
Більше інформації про спеціальності і чеських університетах можна знайти тут.
4. Маркетингові комунікації та зв'язки з громадськістю
Факультет соціальних наук
Щоб потрапити в число студентів 3х річної програми навчання «Маркетингові комунікації та PR», буде потрібно здати 2 тесту від компанії SCIO і пройти одне непросте інтерв'ю.
Тест на передумови до навчання, або тест OSP, складається з 90 питань. Його головна відмінність від інших іспитів полягає в тому, що він перевіряє чи не шкільні знання, а навички абітурієнта, необхідні для успішного навчання в вузі.
Тест з англійської мови, так само як і OSP, проводиться поза університетом. На виконання 60 завдань абітурієнтам дається рівно 60 хвилин. Передбачається, що для успішного його проходження, студент повинен володіти рівнем В2 з англійської мови.
До другої частини іспиту - усного співбесіди, переходять тільки 120 абітурієнтів, які зуміли набрати більшу кількість балів на I етапі.
На інтерв'ю з приймальною комісією обговорюється цілий ряд питань: мотивація до навчання, список прочитаної літератури, актуальні події з областей міжнародної політики, культури та сучасної історії.
Шанси на вступ: 1 до 7.
Більше інформації про спеціальності та інших чеських університетах можна знайти тут .
5. Соціологія
філософський факультет
Як і в більшості інших випадків надходження на гуманітарні спеціальності, вступні іспити за програмою «Соціологія» проходять в 2 етапи.
На першому - проводяться тести на передумови до навчання, основи суспільних наук і розуміння тексту. Максимальна кількість балів, яку можливо отримати за письмову частину, 50.
На другому - обговорюються мотивація студента до навчання, список прочитаної професійної літератури і питання сучасної соціології. Максимум балів за другий тур - 50.
Шанси на вступ: 1 до 4.
Вимоги до іноземних студентів, що пред'являються до вступників в гуманітарний інститут Чехії
Особливих вимог до студентів з країн СНД під час вступу на гуманітарні спеціальності не пред'являється. Також, як і всюди, для зарахування до вузу потрібно надати наступні документи:
Однак варто розуміти, що звичайного рівня В2 може не вистачити, якщо студент планує навчатися на таких спеціальностях, як журналістика або перекладознавство.
Саме тому підготовка до вступу повинна бути максимально насиченою та інтенсивної.