Ханти-Мансійськ

Якщо у вас в Ханти-Мансійську всього один день, просто погуляйте по місту. Тут багато пам'ятників, фонтанів, оригінальних архітектурних споруд.

  • Стела Підкорювачам землі Сибірської

Екскурсію почніть в старій частині міста, в уже згаданому районі Самарово. Від центру міста до Самарово можна доїхати будь-яким автобусом або маршрутному таксі за 20 хвилин. Прямо над Храмом Покрови Пресвятої Богородиці - на стометровому пагорбі - Стела Підкорювачам землі Сибірської. 68-метрова споруда у формі чума обладнано оглядовим майданчиком. З неї відкривається шикарний вид на місто. До речі, в самій стелі є ресторан, в якому під час саміту «Росія-Євросоюз» гостей приймав президент Росії. Крім ресторану в стелі працює Парк сімейних розваг.

Якщо спуститися зі стели і піти у напрямку до Іртиша через площу Свободи, через 15 хвилин можна дійти до Річкового порту. Звідси відправляється прогулянковий теплохід до злиття Обі і Іртиша. Час в дорозі туди і назад займе 2 години. Сама ж будівля річкового вокзалу нагадує корабель. А на площі перед вокзалом пасажирів проводжає Ассоль. Втім, «Ассоль» не офіційна назва бронзової статуї дівчини, розмахував хусткою, а всього лише асоціація хантимансійцев з героїнею відомої казки Олександра Гріна. Насправді ж пам'ятник називається «Прощай слов'янка».

  • Фонтан «Бризки шампанського»

Якраз по шляху від стели до Річкового порту. Фонтан «Бризки шампанського» - центральна композиція Площі Свободи в Самарово. Після огляду, можна повертатися назад в центр.

  • Фонтан «Яйце Фаберже»

Знаходиться в новій частині міста. У п'яти хвилинах ходьби від Центральної площі біля Центру мистецтв для обдарованих дітей Півночі. Це данина поваги знаменитому ювеліра Карла Фаберже. У фонтана цікава підсвічування, тому прийнято вважати, що вночі він має особливий вигляд. І лише місцеві жителі знають, що днем ​​«Яйце Фаберже» виглядає не менш дивовижно. У конструкцію фонтану вмонтовані невеликі шматочки смальти - кольорового непрозорого скла, тому він надзвичайно красиво переливається на сонці.

  • Фонтан «Дорога до храму»

Знаходиться фактично через дорогу від «Яйця Фаберже». Багатоступінчастий комплекс веде до головного в Югрі Воскресенському Кафедрального Собору. На ступенях, прямо в чашах з водою, висічені біблійні заповіді. Знаходиться фактично через дорогу від «Яйця Фаберже»

  • шахова Академія

Якщо пройти «Дорогою до храму» в зворотному напрямку і через вулицю Чехова вийти на вулицю Лопарева, ви прийдете до Югорской Шахової Академії. Її трирівневою будівлею без гострих кутів з вікнами-смайликами побудовано у вигляді ферзя за проектом відомого голландського архітектора Еріка Ван Егераата спеціально до Всесвітньої шахової Олімпіади 2010 року. Через рік споруда стала лауреатом Міжнародної премії «Best Building» ( «Будинок року»).

  • Концертно-театральний центр «Югра-Класик»

Від Югорской Шахової Академії пройдіть на вулицю Миру і побачите будівлю КТЦ «Югра-Класик». Концертно-театральний центр площею 20 тисяч квадратних метрів нагадує величезний двох'ярусний корабель. Тут не раз давали концерти великі російські диригенти Валерій Гергієв і Юрій Темирканов. Центральним фасадом «Югра-Класик» виходить до Парку Бориса Лосєва. А поруч з ним стоїть пам'ятник Олександру Пушкіну та його дружині Наталії Гончарової.