Існує поширена думка, що вчені - це замкнуті, нетовариські і нудні люди, які не знають нічого, крім своєї науки. А кажучи про гістологів, простір для творчості взагалі обмежується мікросвітом під об'єктивом мікроскопа. Але саме це творче начало і науковий пошук відмінно поєднуються разом у дивовижному тандемі випадкових гістологічних знахідок і асоціацій. Багаторічний досвід роботи з мікропрепаратами дозволяє зібрати цілу колекцію химерних клітинних і тканинних узорів, малюнків і образів. Одну з таких колекцій знахідок гістологів з усього світу, продемонстрували на зборах СНТ кафедри гістології, ембріології, цитології. Під мікроскопом хлопці побачили образи різних привидів, монстрів, чудовиськ і, звичайно ж, символ заморського Хеллоуїна - різьблену гарбуз.
Чергові збори СНТ кафедри гістології, ембріології, цитології відбулося на початку листопада і присвячене абсолютно серйозною темою «Травна система». Так, свій майстер-клас по гістофізіології і регенеративних здібностях печінки і підшлункової залози в рамках теми виконуваної дисертаційної роботи провела старший викладач Ірина Дворяшина. Асистент Андрій Зуб розібрав з гуртківцями ситуаційні задачі по травній системі. А завідувач кафедри, к.м.н., доцент Валерій Загребин вніс невеликий розважальний елемент і продемонстрував колекцію гістологічних мікропрепаратів на тему образів заморського свята Хеллоуїна, після чого провів Квіза по рідкісним, цікавим і унікальним препаратів травної системи.
Таке поєднання наукових знань і розважальних елементів дозволило легко і винахідливо впоратися із завданнями і відповісти на питання Квіза. Кращі студенти відзначені відмінними оцінками в журналах успішності: Лусіне Абраамян (3 гр., Леч. Ф-т), Олена Мін (4 гр., Педіатр. Ф-т), Злата Лівашкіна (3 гр., Леч. Ф-т) , Євген Фатнев (21 гр., леч. ф-т), Арсен Геворгян (10 гр., леч. ф-т), Андрій Кривенцов (2 гр., стомат. ф-т), Микола Лемешев (23 гр., леч. ф-т), Олександра Бабічева (23 гр., леч. ф-т), Влада Луньова (21 гр., леч. ф-т), Іван Атякін (1 гр., педіатр. ф-т), Михайло Міліціной (2 гр., педіатр. ф-т), Поліна Мельникова (4 гр., педіатр. ф-т).
Попереду кафедральна конференція наукових літературних оглядів. А за підсумками засідань СНО найактивніші гуртківці кафедри сформують команду для участі в міжнародній олімпіаді з морфології в Новосибірську в грудні цього року!
Фото з зборів СНТ: ТУТ
Група Кафедра гістології ембріології цитології ВолгГМУ : https://vk.com/histophysiology
Ольга Федорова, к.м.н., доцент
Фото: Юлія Єфремова
Відео: Артем Непомящий