Хлопчик-оркестр: п'ятикласник з Єкатеринбурга навчився грати на гітарі, контрабасі та барабанах

Свою першу пісню Микита написав в 9 років.

П'ятикласнику з Єкатеринбурга Микиті Вороніну можуть позаздрити навіть дорослі музиканти. Він справжній хлопчик-оркестр - в свої 11 років вміє грати на акустичній і бас-гітарі, контрабасі, ударних, сам пише пісні, грає в групі. При цьому він жодного дня не проходило в музичну школу, грати на інструментах навчався сам, відбиваючи ритм з улюблених рок-пісень.

Одного разу друзі сім'ї залишили на «пересмикування» контрабас, і, поки батьки були на роботі, Микита переклав на незнайомий інструмент мелодії, які вмів грати на гітарі.

Ми зустрілися з маленьким рокером у нього вдома. Його кімната за пару років стала більше схожа на студію - на стінах гітари, на столі ударна установка. Микита носить окуляри і модну чорну рокерську футболку.

Музикою хлопець захопився в 8 років.

- Було близько до Нового року, я подумав, чого мені сильно-сильно хочеться - барабан. Написав листа Дідові Морозу. Нарешті настав довгоочікуваний момент, коли можна відкрити коробки з подарунками. Я відкрив і дістав якусь незрозумілу установку. Спочатку я не зрозумів, що це. Дістав установку, педалі, потім палиці. Виявилося, що це ударна установка. Я не вчився грати по відеоуроку, що з гітарою, що з ударними, просто грав, - каже Микита.

З усіх інструментів школяреві найбільше подобаються електронні барабани.

Гітарою хлопчика «заразив» тато, який у вільний час грав на ній будинку. Професійних музикантів в сім'ї немає.

- У цей день ми були з татом вдома удвох, я запитав його, як так виходить, що він смикає за одну струну, а звук виходить різний. Папа показав мені, що він стискає лади, це мене вразило. Я загорівся цією ідеєю, і тато показав мені «У траві сидів коник», - розповідає Микита.

Правда, як згадує тато, він видав цю пісню під іншою назвою.

- Микиті вона так сподобалася, що він грав її дня три. На одній гітарі пограє, прибере її, потім дістане іншу гітару, знову почне грати. Три дня цей «Коник» нас просто не відпускав, - кажуть батьки школяра.

Побачивши жвавий інтерес Микити до музики, мама і тато вирішили віддати його в музичний гурток поруч з будинком. Так хлопчик потрапив в групу, яку назвали «Молодість» (всі учасники групи не старше 7-го класу). Хлопці виступають з піснями в стилі Radiohead, AC / DC, Beatles і Nirvana.

Кімната Микити після його захоплення музикою стала більше схожа на студію. Кімната Микити після його захоплення музикою стала більше схожа на студію Микита грає в групі «Молодість», яка виконує кавери Nirvana, AC / DС і інших рок-груп.

- Музичну школу ми навіть не розглядали, там багато обов'язкових предметів, і вибрали музичний гурток. Зазвичай дітей намагаються якомога більше зайняти, щоб було багато гуртків. А наш Микита, він дуже творчий, він пише свої пісні, хоча зовні здається, що йому нудно, коли він сидить удома один, - розповідає про сина мама Світлана.

Свою першу пісню Микита написав в 9 років і вже встиг виграти з нею міський конкурс авторської пісні.

- Пісня називається «Несправжня війна». Якось я подумав: «Микита, ти вже досить давно граєш, знаєш різні переходи, перебори, акорди, знаєш, як поєднувати їх, треба б і пісню». Я сів на це крісло, за цей стіл, взяв аркуш паперу і ручку, я навіть пам'ятаю, що вона була чорна. І мені спало на думку назва «Несправжня війна». Але взагалі пісні я надаю інше значення, не така, що всі йдуть битися - вона про проблеми в школі, відносинах з однокласниками, - пояснює Микита.

Микита зізнається, що спочатку від гри дуже втомлювалися руки, але цю проблему вирішили заняття плаванням. Микита зізнається, що спочатку від гри дуже втомлювалися руки, але цю проблему вирішили заняття плаванням Разом з татом вдома вони влаштовують рок-концерти.

Хлопчик зізнається, що спочатку у нього дуже втомлювалися руки, але цю проблему вирішили заняття плаванням.

На одному з виступів в концерт-холі «Свобода» Микиту зауважив барабанщик з «Чайф», який сидів в журі.

- Він сказав керівнику групи, що у них барабанщик - вогонь, розповів про конкурс «Покоління М», який проходить в Москві, і порадив відправити туди заявку. Ми записали кілька відяшек, як я граю на барабанах, відправили і стали чекати, але з нашого міста вибрали іншого барабанщика, хлопчика постарше. Нам сказали, що Микита дуже здорово грає, але він сильно малий, і він не «вивезе», - розповідають батьки Микити.

Микита розповідає, що відеоуроки не включав - всі інструменти освоював сам. Микита розповідає, що відеоуроки не включав - всі інструменти освоював сам Микита став одним з переможців всеросійського музичного конкурсу в Москві.

Але в підсумку хлопчик, якого обрали, не зміг поїхати, і взяли Микиту. Він не просто «вивіз», а став одним з переможців.

- Мої улюблені групи - Metallica, Nirvana, Rammstein, взагалі люблю рок. Хочу далі займатися музикою, вмію грати на різних інструментах, але більше подобається на ударних, - говорить Микита.

У 130-му ліцеї, де навчається школяр, концертів він ще не давав, але там сподіваються, що рокер для них теж зіграє.

Микиту зауважив музикант з «Чайф» і назвав його вогонь-барабанщиком.

Текст: Ірина Ахметшина
Фото, відео: Максим БУТУСОВ / Е1.RU