- Де знаходиться церква на мапі Тихорецька?
- Опис храму Ксенії Петербурзької
- церковні дзвони
- Особливості нижнього бокового вівтаря
- «Життя» храму сьогодні
- Як дістатися (доїхати)?
- Контактна інформація
Місто Тихорецьк стрімко розростається - будуються нові будинки, збільшуються райони. Щоб життя городян була насиченою і повною, створюються комфортні умови. У південно-західній його стороні ніколи не було храму, як наслідок, з часом постало питання про зведення такого. Так і з'явився в цьому місці «корабель порятунку» - церква блаженної Ксенії Петербурзької.
ЗМІСТ
Де знаходиться церква на мапі Тихорецька?
Територіально - це західна частина міської межі, поруч з ним розташовані магазин «Вкусняшка» і медичний центр «Медея». На північ від від це православної пам'ятки виявляються мальовнича Березовий гай, Льодовий палац і Японський сад з розплідником декоративних рослин.
Опис храму Ксенії Петербурзької
Благодійник р Тихорецьк - Н.В. Тимошенко - в 2004 р подав у Єпархіальний Рада пропозицію про зведення храму в новому районі. Його схвалили: в червні 2006 р митрополит Кубанської єпархії відслужив молебень з чином закладення каменя в основу церкви в ім'я Святої блж. Ксенії Петербурзької. Будівництво активно підтримувалося багатьма підприємствами, підприємцями та майбутніми парафіянами. Всі основні роботи виконувало ЗАТ «Тіхорецкстрой».
Храм побудований у формі хреста з вікнами арочної форми в два яруси. Завершення - один шатровий купол, який розписаний «золотом». Із західного боку розташовується вхід (триярусну дзвіницю), над ним ікона свт. Ксенії Петербурзької, зображеної в повний зріст. Зовні стіни пофарбовані в приємний блакитний колір з білими вставками.
Внутрішньо оздоблення храму захоплює: білосніжний іконостас з різьбленням, покритим сухозлітним золотом, в такому ж виконанні зроблені кіоти. Визначною пам'яткою верхнього приходу є ікони, написані в візантійському стилі художниками іконописної майстерні «Мстера-Арт» (п. Мстера, Володимирська область). У центрі підвішено панікадило з сімома ярусами свічкоподібних ламп. Стінові поверхні і підлогу в світлих, молочних тонах надають відчуття легкості і святкового настрою. Надзвичайно красиво в темний час доби виглядає собор в ілюмінації.
церковні дзвони
Для дзвіниці на уральському заводі «Пятков і Ко» майстра-ливарники виготовили 11 дзвонів на спецзамовлення. Кожен з них має пам'ятний напис, яка говорить про заводі-виробнику і згадується благодійника, Н.В. Тимошенко. Співробітники ТОВ «Панорама» допомогли їх доставити і встановити.
Найбільший дзвін церкви Ксенії Петербурзької - благовіст - важить 1140 кг, вага одинадцяти інших - близько 3 тонн. Перший дзвін пролунав у виконанні президента Асоціації дзвонового мистецтва Росії, Віктора Геннадійовича Бурда. Подія це сталося 7 травня 2007 р
Особливості нижнього бокового вівтаря
У Тихорецке храм Ксенії Петербурзької має ще і нижній боковий вівтар. Освячено він на честь архієпископа Мирлікійського - св. Миколи Чудотворця. Його особливість - ікони, написані в давньої російської традиції дітьми-інвалідами іконописної майстерні «Інва-студія» міста Краснодара. Ще патріарх Алексій II дав учням школи благословення на цю богоугодну справу.
Пройшли роки. Роботи цих дітей визнані в усьому світі. Вони були на виставках в Німеччині, Франції, Фінляндії. Їх купують в приватні колекції. Тут, в церкви, парафіяни та гості Тихорецька завжди мають можливість побачити ці святині. Тим, хто не може приїхати сюди, досить поглянути на фото. У 2010 р з Санкт-Петербурга в храм передали святиню - шматочок надгробної плити з могилки, де колись знаходилися мощі Ксенії Петербурзької.
«Життя» храму сьогодні
У місті Тихорецьк храм Блаженної Ксенії Петербурзької вже зазначив перший ювілей. Сьогодні тут несуть служіння два священики, які опікуються паству. Отець Олексій (Борисов) - настоятель. Микола Васильович Тимошенко продовжує допомагати приходу. Завдяки йому в 2011 р тут побудували приміщення для звершення чину водосвяття. На майбутнє є плани: відведена територія під домову церкву в честь Олександра Невського.
На головні церковні свята в цьому сакральному місці збираються не тільки жителі району, а й гості з усіх куточків Росії. Особливо шановані святкові дні:
- 6 лютого - пам'яті св. Ксенії Петербурзької (престольне свято);
- 6 червня - канонізації Ксенії Петербурзької;
- 19 грудня - кончина святого Миколая Чудотворця;
- 22 травня - святкування перенесення мощей свт. Миколи.
У всі святкові православні дні священики храму служать водосвятні молебні. У престольне за давньою традицією всі парафіяни і гості запрошуються на трапезу. Варто відзначити ще одну важливу подію тут - фестиваль кращих дзвонарів Краснодарського краю, яким керує В.Г. Бурда. Всі, хто приїжджав сюди послухати дзвін у виконанні віртуозів, залишають позитивні відгуки.
Можливо, вас зацікавить також Свято-Успенський кафедральний собор .
Як дістатися (доїхати)?
Доїхавши до Тихорецька, до його автостанції, неважко буде міським транспортом дістатися до описаної в статті пам'ятки. Вам буде потрібно зупинка «Храм», вона на вимогу. Сюди йдуть маршрутки №15, №20 і №112.
На машині добиратися до церкви незалежно від центру Тихорецька потрібно так:
Контактна інформація
- Адреса: вулиця Чапаєва, 2Г, Тихорецьк, Краснодарський край, Росія.
- Координати GPS: 45.847609, 40.094438.
- Телефони: 8-86196-5-58-02, + 7-928-241-99-53.
- Офіційний сайт: http://hram-ksenii-tih.ru/
- Розклад богослужінь:
Багато залишаються задоволені відвідуванням храму Ксенії Петербурзької. У цьому благодатному, блаженному, місці Тихорецька душа наповнюється легкістю, добротою і спокоєм. Приїжджайте і переконайтеся в цьому особисто. Ну а поки пропонуємо відео про нього, приємного перегляду!
Де знаходиться церква на мапі Тихорецька?Як дістатися (доїхати)?