Хто повинен платити держмито за реєстрацію юридичної особи? - Арбітраж Арбітражний юрист | Представництво в суді | Реєстрація ТОВ, АТ, IP | Ліквідація фірм | банкрутство | Юридичне обслуговування | Юридична консультація

  1. Хто повинен платити держмито за реєстрацію юридичної особи? Якщо ви прийшли до податкової здавати...
  2. Судова практика по сплаті держмита за реєстрацію юрособи:
  3. Може Вам буде цікава наступна інформація пов'язана з оплатою держмита:

Хто повинен платити держмито за реєстрацію юридичної особи?

Хто повинен платити держмито за реєстрацію юридичної особи

Якщо ви прийшли до податкової здавати комплект документів на реєстрацію юридичної особи, то на склі у багатьох районних податкових міста Челябінська висить повідомлення, де написано, хто на думку податкового органу є платником держмита за реєстрацію юридичної особи, нагадаю це - 4000 рублів за Податковим кодексом РФ , сума не маленька. Так само на думку податкового органу, сплата неналежним особою державного мита за реєстрацію юридичної особи, тягне за собою відмову в здійсненні державної реєстрації ТОВ.

З свого практики по реєстрації юридичних осіб, можу сказати, простіше робити так як рекомендує податкова і сплатити держмито від імені заявника, ніж звертатися до суду і через рішення суду оскаржити дії реєстраційні матеріали ого орган а по відмова у реєстрації юридичної особи.

Однак, на цьому тижні клієнт надіслав документи на реєстрацію ТОВ і в них інший заявник, не той якого погодили, а мито оплачена від імені представника. Що робити, оплатити за свій рахунок, і подати заяву на повернення держмита?

Без паніки, ні куди ваші 4000 рублів не пропадуть, а потрібно тільки правильно все організувати і тоді реєстрація товариства пройде як «по маслу». Почнемо з законодавства. У Податковому Кодексі Російської Федерації, Федеральному Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців» не вказує чітко на того хто повинен бути платником держмита за реєстрацію юридичної особи. Тому на практиці і виникають такі проблеми.

Позиція податкового органу щодо сплати держмита за реєстрацію юрособи:

Відповідно до статті 333.17 Податкового Кодексу Російської Федерації платниками державного мита визнаються організації та фізичні особи. Вони зізнаються платниками у разі, якщо звертаються за здійсненням юридично значущих дій, передбачених гл. 25.3 Податкового Кодексу Російської Федерації.

В силу п. 1 ст. 23 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців» відмову в державній реєстрації допускається в разі неподання необхідних для державної реєстрації документів або подання документів до неналежний реєструючий орган.

З сформована практика, податкова визнаючи документ про сплату держмита оформленим неналежним чином, відмовляє у державній реєстрації створюваної юридичної особи, пославшись на неподання громадянином необхідних для державної реєстрації документів, а саме квитанції про сплату державного мита, оскільки в ній в якості платника державного мита вказана особа , яке не є заявником.

Судова практика по сплаті держмита за реєстрацію юрособи:

Але є і зворотна практика. Наприклад, Постанова Федерального арбітражного суду Уральського округу 19 січня 2010 р N Ф09-10976 / 09-С4 у справі N А60-17834 / 2009-С5, в якому суд прийшов до висновку, що в представленому платіжному документі платіжні реквізити вказані правильно, державне мито за здійснення реєстраційних дій перерахована до федерального бюджету, в зв'язку з чим право Російської Федерації на справляння державного мита в даному випадку не порушено. Ще, Постанова Федерального арбітражного суду Московського округу від 31 серпня 2009 р N КГ-А40 / 7593-09, в якому суд вказує на те що перевірка заповнення платіжного документа віднесена до компетенції банку а не податкового органу (при прийомі платежу працівник структурного підрозділу Ощадбанку Росії зобов'язаний здійснити перевірку правильності заповнення реквізитів бланка платіжного документа. У разі неправильного або неповного заповнення бланк платіжного документа до виконання не приймається банком ...). Також існує Інформаційний лист Президії ВАС РФ від 29.05.2007 N 118 "Про сплату державного мита російськими та іноземними особами через представників". Згідно з правовою позицією, викладеною в цьому Листі, державне мито може бути сплачена представником від імені акредитуючої.

Підіб'ємо підсумок, якщо ви принципові, реєстрація юридичної особи може почекати, то можливо і варто відставити свої права через звернення до суду і оскаржити відмову в державній реєстрації юридичної особи.

Може Вам буде цікава наступна інформація пов'язана з оплатою держмита:

Реквізити держмита за державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців

Реєстрація ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю)

Реєстрація некомерційної організації (НКО)


01.08.2019

Чому нам довіряють клієнти:

  • ДОСВІД роботи в юридичній сфері більше 13 років.
  • У нас працюють тільки дипломовані юристи.
  • Повний спектр юридичних послуг в Челябінськ.
  • Повна прозорість послуг, що надаються.
  • Індивідуальний підхід і прийнятні ціни.
Хто повинен платити держмито за реєстрацію юридичної особи?
Що робити, оплатити за свій рахунок, і подати заяву на повернення держмита?